Parkování letiště Krakov
28.8.2023

Parkování letiště Krakov

Letíte na dovolenou snů z letiště Krakov (KRK) a hledáte parkování přímo na letišti, či jeho okolí? Zajímají vás nejpohodlnější a nejlevnější varianty? Mrkněte na našeho průvodce, kde najdete srovnání všech možností parkování na jednom místě, orientační ceny parkování a také tipy na parkování zdarma. Tak s chutí do čtení!

Oficiální parking: parkování letiště Krakov

Oficiální parkování na letišti Krakov představují celkem 4 parkoviště, která se nachází v areálu letiště. Mapu parkovišť najdete přímo na stránkách letiště Krakov.

Cena parkování letiště Krakov

Cena parkování závisí na délce a typu parkování. Nejlevnější parkování je na ekonomickém parkovišti KRK, kdy vás parkovné vyjde na 150 PLN na týden. Nejblíže terminálu leží parkoviště P1, kdy si za parkovné připravte 340 PLN. Parkování si rezervujte online přímo na stránkách letiště Krakov.

Krátkodobé parkování WUK

Pro krátkodobé parkování máte k dispozici tzv. WUK, které je určené pouze k rychlému vysazení či nabrání cestujících. Nachází se přímo před letištní halou. Prvních 8 minut je zdarma (lze je využít 1× denně) a každé další započaté 4 minuty vás vyjdou na 5 PLN (asi 27 Kč).

Parkoviště P1

Parkoviště P1 je víceúrovňové zastřešené parkoviště s kapacitou 1 243 míst, které se nachází nejblíže letišti a je s terminálem ho spojuje lávka pro pěší. Za týdenní stání zde zaplatíte 340 PLN (asi 1 833 Kč). 

Parkování letiště Krakov

Parkoviště P2

Jedná se o největší venkovní parkoviště na letišti Krakov a leží asi 40 metrů od terminálu. Celková kapacita parkoviště je 860 míst. Za odstavené auto na P2 na týden zaplatíte 230 PLN (asi 1 240 Kč).

Parkoviště P3

Hledáte-li menší parkoviště, využijte P3 s celkovou kapacitou 46 míst. Vzdálenost od terminálu je 100 metrů a za týdenní stání si připravte 230 PLN (asi 1 240 Kč).

Ekonomické parkoviště KRK

Ekonomické parkoviště KRK je nejlevnější variantou při parkování přímo na letišti Krakov – vzdálenost k terminálu je asi 100 metrů. Parkování na týden vás vyjde na 150 PLN (asi 809 Kč). Celkový počet míst na tomto parkovišti je 600.

Levné parkování letiště Krakov: parkování v širším okolí letiště

Chcete ušetřit a zároveň mít své auto stále pod dohledem? Využijte některého ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště Krakov. Cena parkování na soukromém letišti je zpravidla výhodnější, a na letiště dojedete soukromým transferem, který je zdarma.

Rezervaci parkování vám doporučujeme skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém si to nejlevnější parkování na letišti Krakov rovnou pohodlně rezervujete.

  • Sky Parking Balice: od 100 PLN (asi 540 Kč) na týden; 2,7 km od letiště, areál má plot a je nepřetržitě monitorován; transfer na letiště zdarma;
  • Balicelot24: od 85 PLN (asi 458 Kč) na týden; vzdálené 2,6 km od letiště a je monitorované; transfer na letiště máte v ceně parkovného;
  • Parking Green Krakow Airport: od 140 PLN (asi 755 Kč) na týden; vzdálené 3,9 km; parkoviště je monitorované a oplocené; možnost dobití elektromobilů; bezplatný transfer na letiště;
  • Orange Parking P3 Balice Krakow: od 160 PLN (asi 863 Kč) na týden; 1,8 km od terminálu; oplocené a auto je během parkování pojištěné; v ceně je odvoz na letiště Krakov

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování u letiště Krakov ZDARMA

Chcete-li zaparkovat zdarma, zkuste nedaleké obce Kryspinów, Bielany či Olszanica, odkud jezdí autobusy na letiště. Tato místa však nikdo nehlídá a nemonitoruje.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Krakov levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Pokud hledáte levné letenky z Krakova, mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)