Parkování letiště Budapešť
20.9.2023

Parkování letiště Budapešť

Letíte do světa z letiště Budapešť (BUD) a míříte na letiště vlastním autem? Chcete se dozvědět více o možnostech parkování přímo na letišti či v jeho okolí? Pak jste tu správně. V našem článku se dozvíte všechny důležité informace o oficiálních i neoficiálních možností parkování na letišti Budapešť, včetně jejich srovnání – a díky našim tipům třeba ušetříte pár korun

Oficiální parking: parkování na letišti v Budapešti

Přímo na letišti Budapešť najdete 6 oficiálních parkovišť vyhrazených buď pro krátkodobé nebo dlouhodobé stání. Jedná se o nejpohodlnější variantu, neboť se ze všech parkovišť rychle a bezproblémově dostanete k terminálu. Mapu parkovišť na letišti Budapešť najdete na stránkách letiště.

Platba za parkování je možná kartou a všechna parkoviště jsou monitorovaná, pojištěná a vybavená systémem pro rozpoznání poznávací značky. Součástí služeb nabízených letištěm Budapešť je Park ‚n Wash, o kterém se více dočtete v článku.

Ceny parkování na letišti v Budapešti

Rozdíl mezi parkovišti na letišti v Budapešti je ve vzdálenosti k terminálu. Nejblíže se nachází Prémiové parkoviště, které je však velmi drahé – za parkování na den zaplatíte 39 000 HUF, tedy asi 2 476 Kč. Nejlevnější parkování je na parkovištích Holiday Parking nebo Smart Parking. Zde zaplatíte za týden 19 200 HUF (asi 1 219 Kč) v případě Holiday Parking a 15 800 HUF (asi 1 003 Kč) na Smart Parking. Parkování na letišti Budapešť si zarezervujte předem přes stránky letiště.

Krátkodobé stání

Krátkodobé parkování je možné přímo před budovou terminálu a je určené pro rychlé vyložení a naložení cestujících. Na parkoviště se dostanete druhým výjezdem z kruhového objezdu po příjezdu na letiště. I za krátkodobé stání budete muset zaplatit, za stání do 5 minut si připravte 350 HUF (asi 22 Kč) a za stání do půl hodiny pak 3 100 HUF (asi 197 Kč). Kompletní ceník najdete zde a platby jsou možné kartou.

Prémiové parkoviště na letišti Budapešť

Prémiové parkoviště najdete přímo před odletovou halou a dostanete se tam druhým výjezdem z kruhového objezdu po vjezdu do areálu letiště. Za parkování na den zaplatíte 39 000 HUF (asi 2 476 Kč), za další započatý den pak 30 000 HUF (asi 1 904 Kč). Vzhledem k ceně parkování se dlouhodobé stání na prémiovém parkovišti příliš nevyplatí.

Parkování letiště Budapešť

Terminal Parking

Terminal Parking leží v blízkosti terminálu a je ideálním parkovištěm pro kratší stání. Na terminál se dostanete krytým průchodem. Za stání na den si připravte 15 000 HUF (asi 952 Kč).

City Break Parking

Z City Break Parking dojdete na terminál během 2 – 5 minut pěšky. Stání na 3 dny vás vyjde na 14 000 HUF (asi 889 Kč), na týden pak 23 000 HUF (asi 1 460 Kč). Proto je parkoviště výhodné pro kratší nebo středně dlouhé stání.

Holiday Parking

Pokud hledáte dlouhodobé stání, zvažte parkování na Holiday Parking, které se nachází 4 – 9 minut chůze od terminálu. Na terminál dojdete krytým průchodem. Za parkování na týden zaplatíte 19 200 HUF (asi 1 219 Kč).

Smart Parking

Smart Parking je nejlevnější variantou parkování v areálu letiště Budapešť. Na terminál dojdete pěšky krytým průchodem během 8 – 10 minut. Za stání na týden si připravte 15 800 HUF (cca 1 003 Kč). Pro dlouhodobé stání je Smart Parking jasnou volbou.

Park ‚n Wash

Pokud máte pocit, že by si vaše auto zasloužilo trochu péče ve formě úklidu, využijte služby Park ‚n Wash. Službu si zarezervujte předem při online rezervaci parkování přes stránky letiště. Na výběr je mytí exteriéru nebo kombinace mytí exteriéru a úklid interiéru. Cena začíná na 4 500 HUF (asi 285 Kč) a liší se dle požadavků a velikosti vozidla. 

Levné parkování letiště Budapešť: parkování v širším okolí letiště

Chcete-li ušetřit, zvolte jedno ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště Budapešť. Doprava je zpravidla zajištěna soukromým transferem, který je v ceně parkovného.

Parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat.

  • Budcar Parking: od 12 500 HUF (asi 793 Kč) na týden; možnost krytého i venkovního stání, také úklidu a umytí auta; parkoviště je hlídané a monitorované; transfer na letiště v ceně;
  • Ferihegy Parkolo: od 14 000 HUF (asi 889 Kč) na 7 dní; recepce 24/7; doprava zdarma;
  • Budapest Reptér Parkoló: od 16 900 HUF (asi 1 073 Kč) na týden; parkoviště je oplocené a monitorováno a je k dispozici 24/7; transfer na letiště zdarma;
  • PK Reptér Parkoló: od 13 410 HUF (asi 851 Kč) na 7 dní; možnost také balení zavazadel; transfer na letiště je v ceně
  • VIP Parkolo: od 12 500 HUF (asi 793 Kč) na 7 dní; hlídané a monitorované parkoviště; doprava na letiště je zdarma;
  • a další…

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování letiště Budapešť ZDARMA

V okolí letiště Budapešť se nachází několik míst na zaparkování zdarma, odkud se na terminál dostanete hromadnou dopravou. Takovými místy jsou například P+R parkoviště parkoló Akadémiaújtelep, parkoló Budapest-Rákoshegy, Budapest kőbánya-kispest (u stanice metra), či v okolí autobusové zastávky Szent Imre herceg utca.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Budapešť levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Hledáte levné letenky z Budapešť? Mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)