Berlín – Tegel (TXL)

Berlín – Tegel (TXL)
Berlín - Tegel (TXL)
Berlínské letiště Tegel, nesoucí také jméno Otto Lilienthal, je hlavní letiště Berlína, hlavního města Německa. Původně sloužilo Západnímu Berlínu, Východnímu Berlínu zase letiště Schönefeld. Mezi Českou republikou a Berlínem neexistuje žádné letecké spojení, proto zde popisujeme Berlín Tegel jako letiště odletové. Dopravit se k němu lze jedině po zemi.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště berlin-airport.de

Letenky z Berlína

Letiště Berlín Tegel je hlavním mezinárodním letištěm Berlína, proto z něj můžeme vidět odlétat letadla do celého světa. Na našich webových stránkách vám nabízíme akční letenky z Berlína na Mallorcu, Kanárské ostrovy, do Austrálie, USA a mnoha dalších destinací. Sledujte naše akční letenky a už vám nikdy žádná neunikne. Obzvláště příznivé cenovky pravidelně nacházíme u low-cost aerolinky Ryanair a to pro lety na Sardinii, kde zpáteční letenka klesá i k pouhým sedmi stovkám korun.

Letenky rezervujte u nás ve vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Žádné letecké spojení Praha – Berlín momentálně neexistuje. Linky EasyJetu a ČSA již skončily, proto je nutné se do Berlína dopravit po zemi. Naštěstí to není daleko. Nejrychleji se na letiště Berlín Tegel dopravíte autem, vzdálenost z Prahy je 358 km a cesta tak netrvá déle než čtyři hodiny (samozřejmě záleží na dopravní situaci).

Alternativou auta je autobus. Flixbus provozuje přímé autobusové linky až na letiště Berlín Tegel, není nutné nikde přestupovat. Doba jízdy je 5:35 a autobus jezdí až 4x denně s cenovkou od 400 Kč za jednosměrnou jízdu. Proto tento spoj považujeme za nejlepší možnost. Pokud by vám nevyhovoval žadný z časů odjezdu, nabízíme alternativní řešení. Těmi jsou opět linky Flixbusu, nikoliv ale přímo na letiště Tegel, ale na autobusové nádraží. Tyto spoje jezdí každou hodinu. Z Prahy do Berlína na autobusové nádraží můžete jet několikrát denně také autobusy RegioJet. Z berlínského autobusového nádraží na letiště Tegel jeďte autobusy MHD, viz. doprava do centra.

Poslední variantou cesty z Prahy do Berlína je doprava vlaková, a to s Českými drahami. Doba jízdy z Prahy na vlakové nádraží Berlín je 4:30 a cena jízdenek začíná na 400 Kč, častěji se však pohybuje nad 600 Kč (za jeden směr). Z vlakového nádraží jeďte autobusem TXL, jezdí v intervalu 6 minut a na letišti je za čtvrt hodiny, viz. doprava do centra.

Doprava do centra

Letiště Berlín Tegel je obsluhováno autobusy MHD. Jezdí sem hned několik linek autobusů, každý jinou trasou a s jinou cílovou destinací. Jízdenka na všechny tyto autobusy stojí 2,80 €, jedná se o přestupní jízdenku s platností 2 hodiny. Celodenní jízdenka stojí 7 €. Přehlednou mapku autobusů i dalších návazných spojů po městě Berlín najdete na webu letiště. Nejdůležitější je pro nás linka TXL, která spojuje letiště Tegel jak s hlavním vlakovým nádražím (Hauptbahnhof), tak se stanicí Brandenburger Tor. Ta se nachází v samém srdci města. Pro cestu z letiště na autobusové nádraží je třeba jet autobusovou linkou TXL na zastávku Beusselstrasse, odtud pak příměstským vlakem S-Bahn S42 do stanice Messe Nord/ICC, viz. mapka. Cesta trvá 20 minut. V noci mezi 0:30 a 4:15 žádné autobusy na letiště nejezdí. Pěšky lze dojít na zastávku Hinckeldeybrücke a pokračovat nočními autobusy do cílové destinace, pěší část cesty ale trvá až 20 minut a s těžkými kufry doporučujeme si raději zavolat taxi.

Taxi z letiště Berlín Tegel do centra města Berlín stojí přibližně 25 €.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Parkování na letišti

Parkování na oficiálním parkovišti berlínského letiště je nejpohodlnější formou parkování a začíná na ceně 139 € za týden. Na tuto cenu dosáhnete při parkování na parkovišti P5. Parkovací místo není nutné a ani není možné rezervovat předem. Levnější parkování naleznete na stránce ParkVia. Týden parkování zde můžete rezervovat na cenu již od 69 €, parkoviště se ale nachází několik kilometrů od letiště. V ceně je transit k letišti. Máme pro vás i tip na parkování zcela zdarma, ale upozorňujeme, že je to pouze na vlastní nebezpečí. Zaparkujte v ulici Klausingring tady, místo se nachází 30 minut chůze od letiště, případně 7 minut jízdy ze zastávky Jakob-Kaiser-Platz autobusovou linkou 109.

Mapku pro lepší orientaci ještě před příjezdem naleznete na webu letiště.

Další užitečné tipy

Zakousněte obložený preclík u Brezel Fritz, občerstvit se můžete také u Mayer’s. Úschovnu zavazadel naleznete v příletové hale terminálu A. Její otevírací doba je 5:00 – 22:30 a úschovné na 24 hodin je 7,20 €.

Hledáte-li salónek, na berlínském letišti Tegel si můžete vybírat mezi Air France Lounge, British Airways Terraces, Lufthansa Lounge a Berlin Airport Club Lounge. Poslední zmiňovaný jako jediný nabízí volný vstup pro držitele karty Priority Pass, zdaleka ale nedosahuje kvality ostatních salónků. My doporučujeme zvolit raději salónek Lufthansy.

Informace o aktuální příletech a odletech na letišti Berlín Tegel naleznete na oficiálních webových stránkách letiště.

Přesná adresa letiště: Saatwinkler Damm, 13405 Berlin, Německo

Poslední aktualizace: 15. 10. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)