Zdarma hotel při přestupu
28.10.2019

Zdarma hotel při přestupu

Nechte se rozmazlovat v luxusním hotelu, složte hlavu do měkoučkého polštáře. Prožijte klidný a nerušený spánek, ráno si vychutnejte báječnou snídani. Taková noc je zaslouženým odpočinkem po dlouhém letu a určitě lepší, než spánek – nespánek na tvrdé lavičce v letištní hale. Vybrané aerolinky nabízí hotel při přestupu zcela zdarma, stačí si o něj říct. Chcete vědět víc? Pokračujte ve čtení na téma hotel při přestupu.

Hotel při přestupu aneb místo na lavičce složte hlavu v posteli

Nedávno jsme vám přinesli článek o prohlídce města při přestupu zdarma, kterou poskytují vybrané aerolinky a letiště. Při zvlášť dlouhých přestupech vám ale lepší aerolinky darují i noc či dvě v hotelu. Samy vám to většinou neřeknou, a tak si musíte pečlivě pohlídat, kdy na hotel při přestupu máte nárok a říci si o něj. S tím vám pomůže náš praktický článek.

☎ Hotel si rezervujte co nejdříve, kapacity bývají omezené

💳 Při rezervaci hotelu nebo při check-inu po vás může být požadována kreditní karta pro složení zálohy

🛂 Vízové podmínky dané země si vždy zjistěte přímo na velvyslanectví

💵 Disponujte dostatečným finančním obnosem, neboť jen některé aerolinky hradí i transfer na hotel a občerstvení

✈ Nezmeškejte kvůli noci v hotelu následující let, počítejte s dostatečnou časovou rezervou

🗣 Není vaše přestupní místo na našem seznamu? Kontaktujte aerolinku, možná bezplatné ubytování nabízí, jen se to k nám nestihlo dostat

Pojďme se podívat na jednotlivá města s možností noclehu zdarma.

🕌 Abú Dhabí

Zdarma hotel při přestupu

Pokud letíte s aerolinií Etihad a váš přestup v Abú Dhabí je delší 24 hodin, můžete si vybrat ze široké škály hotelů zdarma. Hotelu zdarma můžete využít pouze na cestě tam či zpět, nikoliv na obou. Platí pouze pro letenky rezervované online. Transfer k hotelu a strava jsou na vlastní náklady.

Před koupí letenky zkontrolujte dostupnost hotelu online. Po zakoupení letenky si hotel rezervujte online. Více informací si přečtěte na stránkách aerolinií Etihad.

🇪🇹 Addis Abeba

Zdarma hotel při přestupu

Letíte s Ethiopian Airlines a přestupujete v Addis Abebě? Je váš přestup dlouhý 8 až 24 hodin a kratší přestup není možný? Pak dostanete hotel a k tomu transfer zdarma.

Hotel se nerezervuje dopředu, po příletu se dostavte na Interline Desk. Více informací najdete na stránkách Ethiopian Airlines.

🐪 Ammán

Zdarma hotel při přestupu

Při delším přestupu v Ammánu a letech s národní jordánskou aerolinkou Royal Jordanian můžete přespat v hotelu zdarma, pokud je váš přestup dlouhý 8 až 24 hodin a není možné letět dříve. Pro vstup do Jordánska potřebujete visa on arrival neboli víza, která obdržíte po příletu. Standardně stojí 40 JOD, při hotelovém ubytování od Royal Jordanian je ale obdržíte zdarma. Celá nabídka se vztahuje jen na vybrané tarify, proto se nejdřív optejte přímo aerolinky.

Aerolinku kontaktujte na telefonním čísle +420 2612 193 169 nebo skrze emailovou adresu [email protected]. Více informací si přečtěte na stránkách Royal Jordanian.

🇧🇭 Bahrain

Zdarma hotel při přestupu

Bezplatný či zlevněný nocleh v Bahrainu získáte, pokud letíte s aerolinkou Gulf Air a váš přestup v Bahrainu je delší 7 hodin. U letenek v hodnotě 400 USD a dražších je nocleh zcela zdarma, u levnějších letenek můžete využít zpoplatněného noclehu za 75 USD při rezervaci před odletem či 95 USD při rezervaci po příletu do Bahrainu.

Ubytování rezervujte telefonicky na +97 317 373 737 nejpozději 24 hodin před odletem, případně po příletu na Gulf Air’s Customer Service Desk. Více informací si přečtěte na stránkách Gulf Air.

🏰 Bělehrad

Zdarma hotel při přestupu

Na bezplatný nocleh v Bělehradu dosáhnete pouze když letíte z / do New Yorku s aerolinkou Air Serbia. Váš přestup musí být dlouhý 8 až 24 hodin. Přespat zdarma můžete jen na cestě tam nebo zpátky, ne na obou cestách.

Hotel rezervujte telefonicky na +381 11 311 21 23, při koupi letenky přes cestovní kancelář kontaktuje přímo tuto kancelář, nejpozději 5 dní před odletem. Více informací si přečtěte na stránkách Air Serbia.

🏙 Dauhá

Zdarma hotel při přestupu

Letíte s Qatar Airways a přestupujete v Dauhá? Při přestupu delším 8 hodin vám Qatar Airways rádi zařídí hotel. Abyste měli nárok na ubytování zdarma, je nutné splnit tyto podmínky: čekají doba 8 – 24 hodin, neexistence návazného spoje s možností kratšího čekání, letenky vystavená v rezervační třídě „N“ nebo vyšší, hodnota letenky v jednom směru min. 400 USD. V případě letenky vystavené v nižším tarifu lze „stopover program“ využít za poplatek. Podrobné informace o cenách a možnostech delších stopoverů naleznete na této stránce. V rámci programu lze v Kataru zůstat až na čtyři noci.

Qatar Airways za příjemné ceny nabízí taktéž prohlídku města s fokusem na vybrané aktivity.

💎 Dubaj

Zdarma hotel při přestupu

Při přestupu v Dubaji, letíte-li s Emirates, využijte služby Dubai Connect. Přestup musí být dlouhý 8 až 24 hodin (platí pro všechny cestovní třídy) a navazující let musí být tím nejlepším dostupným navazujícím letem. Dubai Connect poskytuje zdarma hotelové ubytování (ve 4* nebo 5* hotelu), stravu i transfer k hotelu a zpět. Služba je dostupná opět od 1. prosince 2020 (viz oficiální zpráva aerolinky) a platí pro nové i stávající rezervace.

Po online rezervaci letenky si rezervujte online i službu Dubai Connect (nejpozději 24 hodin před letem), učiníte tak ve správě rezervace. Při koupi letenky přes cestovní kancelář / zprostředkovatele kontaktuje přímo tuto kancelář či daného zprostředkovatele. Více informací si přečtěte na stránkách Emirates.

🕌 Istanbul

Zdarma hotel při přestupu

Letíte-li s Turkish Airlines a váš přestup je delší než 12 hodin (pro business cestující 9 hodin), dostanete hotel zdarma. Toto platí v případě, že jste zakoupili let s nejkratším možným přestupem, neboli že Turkish Airlines nenabízí žádný spoj na daný den s kratším přestupem. Hotel můžete dostat až na dvě noci. Turkish Airlines nabízí také prohlídku města zdarma.

Hotel si není možné objednat online. Po příletu se dostavte na Hotel desk na terminálu mezinárodních příletů. Více informací si přečtěte na stránkách Turkish Airlines.

🥠 Kanton / Guangzhou

Zdarma hotel při přestupu

Při přestupu v Kantonu získáte zdarma hotel pokud letíte s China Southern Airlines nebo s Hainan Airlines. Pokud letíte s China Southern Airlines, při přestupu mezi mezinárodními lety nebo z mezinárodního na vnitrostátní či naopak musí být doba přestupu 8 až 48 hodin, při přestupu mezi vnitrostátními lety musí být přestup v noci a kratší 24 hodin. Zdarma je také transfer a snídaně. Pokud letíte s Hainan Airlines, přestup musí být v noci a delší 6 hodin. Snídaně v ceně není.

Hotel od China Southern Airlines si vyžádejte online 6 měsíců až 24 hodin před příletem do Kantonu. Pro rezervaci hotelu od Hainan Airlines napište na email [email protected] nebo zavolejte na +420 220 940 688. Více informací si přečtěte na stránkách China Southern Airlines a Hainan Airlines.

🐪 Maskat

Zdarma hotel při přestupu

Pokud letíte s Oman Air a přestupujete na letišti v Maskatu, můžete přespat v hotelu na jednu noc zdarma. Délka přestupu může být libovolná.

Hotel si rezervujte online co nejdříve, klidně ještě před samotnou koupí letenky. Více informací si přečtěte na stránkách Oman Air.

🍁 Montréal, Toronto a Vancouver

Zdarma hotel při přestupu

Air Canada ubytuje své cestující při přestupu v Montréalu, Torontu a Vancouveru. Přestup musí být dlouhý alespoň 6 hodin. Hotel je zdarma pouze pro cestujících vyšších tříd, konkrétně cestující tříd Latitude, Premium Economy a Business Class. Cestující nižších tříd mají možnost si hotelové ubytování dokoupit za ceny začínající na 49 CAD. Služby je možné využít při cestě tam i zpět.

Hotel si objednejte již při rezervaci letenky, případně později, až 4 dny před odletem, skrze hotelový rezervační systém. Více informací si přečtěte na stránkách Air Canada.

🇰🇿 Nursultan a Almaty

Zdarma hotel při přestupu

Ubytujte se ve čtyřhvězdičkovém hotelu, s výtečnou snídaní a transferem z letiště na hotel a zpět. Za jeden jediný dolar! Jedinou podmínkou je letět s Air Astana (alespoň jednu část letu) s přestupem v Nursultanu nebo městě Almaty delším 10 hodin. Nabídka se vztahuje na první noc a pouze na cestu tam či zpátky, nelze jí tedy využít při obou cestách.

Hotel si objednejte online nejpozději 4 dny před příletem. Doporučujeme objednat co nejdříve. Více informací si přečtěte na stránkách Air Astana.

🧧 Sia-men

Zdarma hotel při přestupu

Při přestupu v čínském Sia-menu využijte zdarma hotelu, pokud letíte s aerolinkou Xiamen Air. Přestup musí být dlouhý 6 až 24 hodin a alespoň jeden z letů musí být mezinárodní, nelze tudíž využít při přestupu mezi dvěma vnitrostátními lety. Transfer k hotelu ani občerstvení není zahrnuto. Nabídka se vztahuje jen na vybrané tarify, proto se nejdřív optejte přímo aerolinky.

Hotel si objednejte telefonicky na čísle +86 5925 739 500 nebo +86 59 295 557. Více informací si přečtěte na stránkách Xiamen Air.

🐉 Šanghaj a další čínská města

Zdarma hotel při přestupu

Pokud letíte s Air China, přestupujete v Číně na letištích Čcheng-tu, Chang-čou, Ta-lien, Peking nebo Šanghaj a váš přestup je kratší 24 hodin, požádejte si o ubytování v hotelu. Nabídka se vztahuje na přestupy jak z / na mezinárodní, tak vnitrostátní lety. Zdarma dostanete také dopravu shuttle busem k vašemu hotelu a snídani. Pokud letíte s Hainan Airlines, přestupujete v Číně na letištích Čeng-čou, Čchang-ša, Čcheng-tu, Čchung-čching, Chaj-kchou, Chang-čou, Chöch chot, Lan-čou, Peking, Si-An, Šanghaj Pchu-tung, Šen-čen, Ta-lien, Tchien-ťin nebo Urumči a váš přestup je v noci a delší 6 hodin, také máte možnost bezplatného ubytování v hotelu. Snídaně v ceně není.

Hotel od Air China si vyžádejte na telefonní lince 0080 086 100 999 nebo u vašeho prodejce letenek. Pro rezervaci hotelu od Hainan Airlines napište na email [email protected] nebo zavolejte na +420 220 940 688. Více informací si přečtěte na stránkách Air China a Hainan Airlines.

Máte-li nějaké dotazy, směřujte je prosím do naší diskuze. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 3. 4. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)