Zdarma prohlídka města při přestupu
14.10.2019

Zdarma prohlídka města při přestupu

Nechte se zadarmo vtáhnout do víru města, nechte si zadarmo vyprávět o jeho historii. Prohlídněte si úchvatné památky i moderní budovy, poslouchejte povídání o místní kultuře. Vybrané aerolinky a vybraná letiště vám toto nabízí při delším přestupu zcela zdarma, bylo by hloupé odmítnout. Chcete vědět víc? Pokračujte ve čtení na téma prohlídka města při přestupu.

Prohlídka města při přestupu aneb místo letiště poznávejte svět

🕌 Istanbul 🇹🇼 Tchaj-pej
🌆 Singapur 🍣 Tokio / Narita
🇰🇷 Soul 🏙 Dauhá

Dostat se k prohlídce města zdarma není nic těžkého. Stačí, když je váš přestup na správném místě a je správně dlouhý. Pokud je prohlídka organizovaná nikoliv letištěm, ale aerolinkou, je samozřejmě nutné letět s danou aerolinkou. Na místě o vás bude krásně postaráno, od dopravy až po super průvodce. Některé aerolinky nabízí zdarma i hotelové ubytování.

🛂 Vízové podmínky dané země si vždy zjistěte přímo na velvyslanectví

💵 Disponujte dostatečným finančním obnosem, neboť jen některé prohlídky hradí i stravu a vstupné

🕐 Přijďte na prohlídku včas, nebo vaše místo dostane někdo jiný

✈ Nezmeškejte kvůli prohlídce města následující let, počítejte s dostatečnou časovou rezervou

Pojďme se podívat na jednotlivá města a říct si, co všechno přestup v nich nabízí.

🕌 Istanbul

Dechberoucí Modrá mešita a vůně orientu, prolnutí Asie a evropského kontinentu. Galatská věž otevírá výhled na hvězdnou oblohu, sen každého milovníka dálek.

Zdarma prohlídka města při přestupu

Istanbul si prohlédnete zdarma, pokud letíte s Turkish Airlines a váš přestup je dlouhý 6 až 24 hodin. Na výběr je hned z několika tours, které jsou různě dlouhé a také různě zaměřené, takže si vybere opravdu každý. V letních měsících se můžete zúčastnit plavby po Bosporu, hranicí mezi kontinenty. Všechny tours jsou zdarma a to včetně vstupů do památek a muzeí. Zdarma je také jídlo, a ne ledajaké – ochutnávání místní kuchyně v luxusní restauraci.

Je-li váš přestup delší než 12 hodin (pro business cestující 9 hodin), dostanete také hotel zdarma. Toto platí v případě, že jste zakoupili let s nejkratším možným přestupem, nebo-li že Turkish Airlines nenabízí žádný spoj na daný den s kratším přestupem. Hotel můžete dostat až na dvě noci.

Tour ani hotel si není možné objednat online. Po příletu se dostavte na Hotel desk  na terminálu mezinárodních příletů. Přečtěte si více informací o tours anebo o hotelovém ubytování.

🌆 Singapur

Singapur, zázrak jihovýchodní Asie, je snad až příliš krásný jen na krátkou procházku. Gardens by the Bay vás očarují, že se hned budete chtít vrátit alespoň na několik dní.

Zdarma prohlídka města při přestupu

Tours do okouzlujícího Singapuru jsou organizované letištěm Changi a je úplně jedno, na křídlech které aerolinky letíte. Váš přestup musí být dlouhý 5,5 až 24 hodin a jedna z tours musí do času vašeho přestupu zapadat. Na výběr je z několika časů a také mezi Jewel Tour, Heritage Tour a City Sights Tour.

Tour nelze objednat online, dostavte se osobně nejpozději hodinu předem ke stánku Free Singapore Tour v tranzitní hale terminálu 2 nebo 3. Místa jsou bohužel omezená. Více informací si přečtěte na stránkách letiště Changi.

🇰🇷 Soul

Soul je supermoderní metropolí a totálně crazy místem, kde neuvěříte vlastním očím. Je městem budoucnosti, pojem hi-tech tu dostává úplně nové rozměry. Futuristická architektura dává Soulu asymetrické mosty a křivé mrakodrapy, v nočních hodinách osvícené bláznivou změtí neonů.

Zdarma prohlídka města při přestupu

Tours do šíleného Soulu jsou organizované letištěm Incheon a je úplně jedno, na křídlech které aerolinky letíte. Váš přestup musí být kratší 24 hodin. Tours vás vezmou za památkami, chrámy, uměním, dobrodružstvím, ale třeba i nákupy. Stačí si jen vybrat.

Tour si objednejte online nebo osobně na Main registration desk. I pokud nezbudou žádná místa online, na místě se jich obvykle několik uvolní. Více informací si přečtěte na stránkách letiště Incheon.

🇹🇼 Tchaj-pej

Tchaj-wan, jedinečný kus země dělící Jihočínské moře od Filipínského, portugalskými objeviteli kdysi pojmenován Ilha Formosa, neboli krásný ostrov. Svému jménu skutečně dostává, mísí v sobě nádheru nespoutané přírody a nepoznaných míst, super moderní metropoli a neuvěřitelně vstřícný lid.

Zdarma prohlídka města při přestupu

Tours za poznáním Tchaj-peje z letiště Taoyuan jsou organizované Tchaj-wanem jako takovým a je úplně jedno, na křídlech které aerolinky letíte. Váš přestup musí být dlouhý 7 až 24 hodin. Nabízí se jedna dopolední a jedna odpolední prohlídka města při přestupu. Ta dopolední vás zavede ke krásnému taoistickému chrámu Zushi a do tradiční keramické čtvrti Yingge. Odpolední tour vás vezme za nákupy do Ximending a k úchvatné věži Taipei 101, kterou můžete vidět na fotce.

Tour si objednejte 14 až 30 dní před příletem vyplněním formuláře, který následně zašlete na email [email protected]. Další možností je objednat se osobně na Tourist Service Center v příletové hale terminálu 1 a 2. Počet míst je velmi omezený. Přečtěte si více informací.

🍣 Tokio / Narita

Okuste Japonsko jinak a místo ruchu velkoměsta se ponořte do klidu přírody nebo nepopsatelně krásné atmosféry chrámů.

Zdarma prohlídka města při přestupu

Tours jsou pořádané letištěm Narita a jsou zaměřené na poznávání okolí právě Narity, nikoliv poněkud vzdáleného Tokia. Je jedno, se kterou aerolinkou letíte a jak dlouhý je váš přestup, stihnutí následujícího letu je samozřejmě na vaší zodpovědnosti. K dispozici je velký výběr různě zaměřených tours s místními dobrovolnými průvodci, ovšem náklady na dopravu a vstupné si musíte hradit sami.

Tour si objednejte online. Více informací si přečtěte na stránkách letiště Narita.

🏙 Dauhá

Směsice supermoderního velkoměsta a tradiční Arábie. Poznáváte-li rádi cizí kultury, hlavní město Kataru se vám bez pochyby zalíbí.

Zdarma prohlídka města při přestupu

Město Dauhá si budete moci prohlídnout s průvodcem, pokud letíte s Qatar Airways. Tyto tours ale bohužel nejsou zdarma, ceny začínají na 75 QAR, což je zhruba pět set korun. Tour se můžete zúčastnit je-li váš přestup alespoň pětihodinový. Na výběr je z několika časů a několika cílů, kromě památek a slavného přístavu se můžete vydat také do nekonečné pouště (od 250 QAR).

Při přestupu delším 12 hodin vám Qatar Airways také rádi zařídí hotel, i ten ale podléhá poplatku. Ceny začínají na 84 QAR za noc ve čtyřhvězdičkovém a na 102 QAR za noc na pětihvězdičkovém hotelu. I když Qatar Airways nenabízí hotelové ubytování grátis, tyto ceny jsou velice příjemné, nemá cenu hledat jinde. Zůstat můžete až na čtyři noci.

Tour si objednejte online nejpozději 48 hodin předem. Případně si můžete tour objednat osobně na letišti na Discover Qatar Tours desk, nejpozději 90 minut před začátkem tour. Hotel si objednejte online nejpozději 3 dny před hotelovým check-inem. Přečtěte si více informací o tours anebo o hotelovém ubytování.

Víte ještě o jiném městě, které nabízí prohlídky zdarma? Určitě nám dejte vědět.

Zdarma hotel při přestupu

Dlouhá řada aerolinek nabízí zdarma jednu noc v hotelu. Sledujte Zaleťsi a brzy se o hotelech zdarma dozvíte více.

A nezapomeňte se podělit o své cestovatelské zkušenosti v naší super diskuzi. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)