Omezení spojení z Prahy do Londýna, zůstane jediná linka
30.10.2020

Omezení spojení z Prahy do Londýna, zůstane jediná linka

Aktuálně nepříznivá epidemiologická situace nejen v České republice si vybírá svou daň. Výrazné omezení se dotkne i spojení z Prahy do Londýna. Své lety dočasně pozastavují British Airways i easyJet. Jediným dopravcem spojujícím Prahu s britskou metropolí tak zůstane irský Ryanair.

Přestože napříč rezervačními systémy jednotlivých aerolinek naleznete z Prahy do Londýna hned šestici linek, v provozu zůstane v následujících týdnech pouze jedna jediná. A to ta z pražského Letiště Václava Havla na londýnské letiště Stansted provozovaná irskou nízkonákladovou společností Ryanair. Ten původně plánoval během zimního letového řádu létat z Prahy do Londýna 6× týdně. Pro nejbližší týdny však počet spojení také proškrtal. Od poloviny listopadu do poloviny prosince bude linku operovat pouze 3× týdně, a to v úterky, čtvrtky a soboty. Návrat k častějším rotacím by měl nastat během třetího prosincového týdne. Realita bude však samozřejmě záviset na aktuální situace a jen těžko ji dopředu odhadovat…

British Airways

Linka britského národního dopravce z Prahy na hlavní londýnské letiště Heathrow bude naposledy vypravena ve středu 4. listopadu. Z rezervačního systému aerolinky prozatím vyplývá, že návrat na linku dopravce plánuje na 17. prosinec letošního roku. S linkou na letiště City se pro letošek již nepočítá vůbec.

easyJet

Další britský dopravce, nízkonákladová společnost easyJet, již spojení z Prahy do Londýna. Poslední letadlo v bílo-oranžovém nátěru odletělo z Prahy na londýnské letiště Gatwick přesně před týdnem, v pátek 23. října. Spojení na lince Praha – Londýn Gatwick by dle rezervačního systému mělo být obnoveno 17. prosince 2020. S linkou z Prahy na letiště v Lutonu dopravce během letošního roku již nepočítá.

ČSA

Do Londýna na letiště Heathrow letos krátce létaly také České aerolinie. Ty začaly na trase poměrně překvapivě operovat na konci června letošního roku, ovšem provoz na lince opět utlumily v září.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)