Ryanair omezuje lety, změny se dotknou Prahy, Brna i Ostravy
16.10.2020

Ryanair omezuje lety, změny se dotknou Prahy, Brna i Ostravy

Irská nízkonákladová společnost reaguje na sníženou poptávku po létání v důsledku nelepšící se epidemiologické situace. Ryanair omezuje lety a proškrtává zimní letový řád. Původně aerolinka počítala se 40% propadem oproti loňskému roku. Kvůli pokračujícím letovým omezením však tento propad bude nakonec 60%. Dopravce tak během zimního letového řádu (listopad-březen) bude operovat 40 % letů v srovnání s minulým rokem. 

Ryanair na zimní měsíce zcela uzavře své základy v irských městech Cork a Shannon, a také ve francouzském Toulouse. Dále také omezí působení na základnách v dalších zemích: v Belgie, Německu, Portugalsku , Rakousku a Španělsku.

Příčinu snížené poptávky po letech a restrikcí pro cestování vidí generální ředitel společnosti Michael O‘ Leary v neschopnosti vlád zemí Evropské unie dohodnout „jednotný epidemiologický semafor“, který by umožňoval bezpečné cestování mezi jednotlivými zeměmi a regiony s nízkým počtem nakažených osob (méně než 50 nakažených na 100 000 obyvatel).

Změny v Praze

Změny v zimním letovém řádu se nevyhnout ani pražskému Letišti Václava Havla. Úplně z rezervačního systému zmizely linky do jordánského Ammánu, italské Boloni, nizozemského Eindhovenu, na řecký ostrov Korfu a do Košic. Poslední dvě trasy přitom začaly být operovány teprve letos v létě. V rezervačním systému už nenajdeme ani letenky z Prahy do dánského Billundu, lotyšské Rigy či Stockholmu.

Dočasná redukce, tedy pozastavení provozu během zimního letového řádu, se týká linek do Bordeaux, Bournemouthu, Dublinu, Göteborgu, Kodaně, Liverpoolu a Madridu. Již dříve byly zrušeny zimní lety do dalších evropských měst (Budapešť, Krakov, Pescara, Pisa).

Změny se dotknou i provozovaných linek, kdy bude snížen počet týdenních rotací. Přes zimní měsíce by měl Ryanair z Prahy létat do těchto destinací:

Do Brna a Ostravy Ryanair přes zimu létat nebude

Na brněnském letišti v Tuřanech přes zimu letadla Ryanairu neuvidíme. Provoz na lince mezi Brnem a Londýnem bude obnoven opět s příchodem letního letového řádu (konec března). Linka mezi Brnem a Bergamem nebyla po první vlně pandemie obnovena vůbec a nakonec byla i zcela zrušena.

Proškrtávání v zimním letovém řádu Ryanairu se dotkne i Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Aerolinka zde provozovala jednu jedinou linku do Londýna, jejíž provoz bude nyní minimálně do března také přerušen. Definitivní potvrzení této informace by měla přijít v pondělí.

Flexibilní letenky během podzimu

Počet rezervací na říjen dle vyjádření Ryanairu poklesl mírně. Obavy z vývoje epidemiologické situace i podmínek pro cestovní ruch však mezi cestujícímu přetrvávají a to se zatím výrazně projevilo na počtu rezervací na listopad a prosinec. Ryanair se potenciální cestující snaží k cestování motivovat alespoň nabídkou bezplatných změn zakoupených letenek. Flexibilní jsou momentálně všechny letenky zakoupené na termíny v říjnu a listopadu, není však vyloučeno, že podmínky budou vzhledem k turbulentní době prodlouženy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)