Obnovení dálkových linek na pražském letišti
10.7.2020

Obnovení dálkových linek na pražském letišti

(EDIT: 10. července) – Obnovení dálkových linek na pražském letišti pokračuje…

Koronavirová pandemie Českou republiku pomalu opouští a pražské letiště se začíná probouzet ze své jarní hibernace. Někteří evropští dopravci již na tuzemské největší letiště opět létají. Mezi prvními obnovenými destinacemi bychom našli Amsterdam, Frankfurt, Brusel, Curych a takto bychom mohli ještě chvíli jmenovat. Ačkoliv stav znovuotevřených linek vypadá na první pohled příznivě, letištěm však projde jen zlomek cestujících, než tomu bývá za normální situace. Restart letů do Prahy nehlásí jen kontinentální dopravci, od července se můžeme také těšit na obnovení prvních dálkových linek. Pojďme si zde společně připomenout kdy a kam se začne z Prahy létat i mimo evropský kontinent.

Qatar Airways – Dauhá

Dle agentury Skytrax nejlépe hodnocená letecká společnost Qatar Airways byla jednou z posledních, která provozovala pravidelné spojení s pražským letištěm. Poslední let se uskutečnil 18. dubna. Nyní se po téměř dvouměsíční pauze znovu vrací do Prahy. Linka bude v provozu od 1. července každé pondělí, středu a pátek s průletem 13:10–16:00. Na tuto první obnovenou dálkovou linku do ČR bude nasazen širokotrupý letoun Boeing B787-8 Dreamliner pro 254 cestujících. V srpnu se pak počítá i s lety  v sobotu a neděli. Od září by se, podle rezervačního systému aerolinky, měla přidat i druhá denní frekvence. Na obě rotace je pak plánován Airbus A330.

Flydubai – Dubaj

Druhá potvrzená dálková linka míří do Spojených arabských emirátů. Nízkonákladová aerolinka Flydubai obnoví lety mezi Prahou a Dubají od 4. července. Létat se bude zprvu pouze soboty s časem průletu 20:05–21:20. Od 27. července se pak počet týdenních letů zvedne na pět. Na linku bude nasazován letoun Boeing B737-800NG pro 174 cestujících. Obnovení linky Flydubai bylo nakonec odloženo až na srpen, přičemž konkrétní datum uvedeno dosud nebylo…

Emirates – Dubaj

Podle serveru Routersonline by se aerolinka Emirates měla vrátit do Prahy 2. srpna. Včera (9. července) pak byla tato informace potvrzena i samotným dopravcem! Zpočátku plánuje létat 3x týdně s průletem 13:00–15:55 Boeingem B777-300ER. Od září by se provoz měl obnovit do předkoronavirové doby, tedy denně s Airbusem A380.

Korean Air – Soul

Podle rezervačního systému dopravce, plánuje jihokorejská aerolinka Korean Air obnovit spojení mezi Prahou a Soulem od 2. září. Boeing B747-8i pro 368 pasažérů by se zprvu měl na ruzyňském letišti objevit 4x týdně v čase 16:55–18:50.

Bamboo Airways – Hanoi

Start zbrusu nové linky mezi Prahou a Hanojí se měl uskutečnit již na začátku dubna. Kvůli pandemii bylo toto datum odloženo nejprve na září, nyní je však první let naplánován až na 25. října. Boeing B787-9 Dreamliner  bude v Praze pobývat nejprve 2x týdně v čase 16:00 – 17:05.

Další dopravci

Zbytek dálkových dopravců se zatím do Prahy nechystá. Nejen do Asie, ale také veškeré sezónní linky na severoamerický kontinent byly bez náhrady zrušeny. S mnohými dopravci se tak, doufejme, proletíme až s nástupem nového letního letového řádu v roce 2021.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)