Qatar Airways pozastavují lety do Prahy
9.4.2020

Qatar Airways pozastavují lety do Prahy

Letecká společnost Qatar Airways, která k nám provozuje pravidelnou linku z Dauhá, dnes oznámila přerušení tohoto spojení. Poslední let se uskuteční v sobotu 18. dubna a Qatar Airways tak dočasně pozastavují lety do Prahy. Obnova letů se předběžně plánuje až na 1. června 2020. Toto tvrzení však nemůžeme brát doslovně, vše záleží na vývoji situace kolem pandemie koronaviru.

Qatar Airways byly jednou z posledních aerolinek, které držely linku do Prahy v provozu. Ačkoliv došlo k rapidnímu snížení kapacity, kdy místo 2 letů denně byl v provozu pouze 1 let týdně úzkotrupým Airbusem A320,  bylo pořád možné se s nimi dostat z různých koutů světa zpět České republiky. Na rozdíl od konkurenčních dopravců linku přerušují až nyní, kdy dostali valnou většinu svých českých cestující zpět do země. Například strukturou podobná aerolinka Emirates přerušila spojení do Prahy již 25. března.

Tato aerolinka z Arabského poloostrova jako jediná zatím nijak výrazně neomezovala svůj provoz, za účelem dostat co nejvíce lidí zpět do svých domovů. Lze si povšimnout i na leteckých radarech, že většinu osobních letounu na nebi nad Evropou a Blízkým východem tvoří právě flotila Qatar Airways.

Společnost Qatar Airways do Prahy létá již od roku 2017. Zpočátku byla v provozu pouze jedna rotace denně operována Airbusem A320, později se přidala i druhá. Aerolince se v Praze začalo poměrně rychle dařit, a tak necelý rok po prvním letu navýšila i kapacitu letadel a na svou polední linku nasazovala Boeing B787 Dreamliner. Kdyby se světem nešířila pandemie, byla by v Praze k vidění každý den hned dvojice dálkových letadel v katarských barvách. K Boeingu by se přidal širokotrupý Airbus A330, který do nedávných dob provozovala i česká aerolinka ČSA.

Co ještě létá do Prahy?

Z Letiště Václava Havla se pomalu začíná stávat „město duchů“. Téměř všechny aerolinky zrušily své lety. Jediným provozem zůstávají repatriační lety, nákladní lety se zdravotnickými potřebami a poslední dvě pravidelné linky společností Belavia (do Minsku) a Bulgaria Air (do Sofie). Řídký provoz narušuje jen občasné polétávání vrtulového letounu od Řízení Letového Provozu (ŘLP), které kalibruje různé letištní a přibližovací systémy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)