Parkování letiště Vídeň
4.4.2023

Parkování letiště Vídeň

Letíte na dovolenou z vídeňského letiště a chcete se dozvědět více o možnostech, kde po dobu vaší nepřítomnosti nechat zaparkované auto? Pak jste tu správně. V tomto článku naleznete srovnání oficiálních i neoficiálních možností parkování u letiště Vídeň, abyste si mohli vybrat pro vás tu nejlepší variantu – a díky našim tipům třeba ještě ušetřit pár korun.

Oficiální parking: pohodlné parkování letiště Vídeň

Oficiální parkování letiště Vídeň je nejpohodlnější variantou, jak zaparkovat u vídeňského letiště, a to především pro svou blízkou vzdálenost od letištních terminálů. Letiště nabízí kryté i venkovní stání a také nadstandardní služby jako mytí vozidla nebo zaparkování automobilu profesionálním řidičem.

Pro kryté parkování v těsné blízkosti terminálu 1 zvolte parkování v parkovací garáži 3 (Parkhaus 3), pro kryté parkování nedaleko terminálů 2 a 3 doporučujeme parkovací garáž 4 (Parkhaus 4). Pro nejlevnější parkování na letišti Vídeň potom zvolte venkovní parkování Parkplatz C, které se nachází několik minut chůze od všech terminálů.

Cena parkování letiště Vídeň

Cena parkování na letišti Vídeň začíná na 106 € za týdenní parkování (Parkplatz C) a odvíjí se od délky parkování, sezóny a typu parkingu. Cenu parkování ve vámi zvoleném termínu jednoduše zjistíte v rezervačním systému letiště Vídeň, kde si můžete parking rovnou zarezervovat.

Krytý parking letiště Vídeň: Parkhaus 3 a Parkhaus 4

Parkhaus 3 se nachází 3 minuty chůze od přepážek odbavení na terminálu 1, se kterým je spojený krytou pěší cestou. Bezpečnost parkování je zajištěna kamerovým systémem. Maximální výška vozidla je 2,00 m.

Parkhaus 4 se nachází 5 minut chůze od přepážek odbavení na terminálu 3 a jen o kousek dál od terminálu 2, pěší cesta je kompletně krytá. Bezpečnost parkování také zajišťuje kamerový systém. Maximální výška vozidla je 2,00 m. K dispozici jsou také nadstandardní služby jako zaparkování automobilu profesionálním řidičem, vnější i vnitřní mytí auta nebo XXL parkování se šířkou parkovacího místa 3,5 m. Tyto služby podléhají dodatečným poplatkům.

Parkování letiště Vídeň

Nejlevnější parkování letiště Vídeň: Parkplatz C

Parkplatz C se nachází přibližně 10 minut chůze od všech vídeňských terminálů. Jedná se o venkovní parkoviště, pěší cesta na terminály je krytá jen částečně. Bezpečnost parkování zajišťuje kamerový systém. Maximální výška vozidla je 2,50 m. Za poplatek je možné zajistit zaparkování vašeho automobilu profesionálním řidičem, kterému předáte auto přímo před terminálem 3 a ušetříte si tak pěší cestu z parkoviště.

Levné parkování letiště Vídeň: parkování v širším okolí letiště

Hledáte-li levné parkování na letišti ve Vídni, zvolte jedno ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště. Dopravu k terminálům poté zajišťují přímé transfery, případně je nutné využít vlakové přepravy, dle vybraného parkingu.

Parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat. ParkVia nabízí všechny níže uvedené parkingy s výjimkou Panda Parken, naopak ale nabízí i další možnosti parkování.

  • Parktiger: od 42 €/týden; přesun možný pouze vlakovou přepravou (1,90 €/směr; 12 min)
  • Panda Parken: od 64 €/týden (+50 % v případě nadrozměrných vozidel); osobní transfer zdarma s dobou transferu 3 min
  • Parkoviště Mazur: od 94 €/týden; kyvadlová doprava k terminálům zdarma s dobou transferu 10 min

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Pokud hledáte to nejlevnější parkování u letiště Vídeň, zaparkujte na Parktiger – cenu parkování 5,99 €/den nikdo nepřebije. Nezapomeňte ale, že Parktiger nenabízí přímý transfer na letiště a je tak nutné počítat s dopravou vlakem: vlaková stanice se nachází 6 minut chůze od parkingu, vlaky jezdí v intervalu 30 min s výjimkou nočních hodin a doba jízdy je 6 min (2 stanice). Více info o vlakovém spojení naleznete na stránkách ÖBB.

Hledáte to nejlepší dostupné parkování letiště Vídeň? Panda Parken dle našeho názoru nabízí nejlepší poměr cena-výkon, a to díky cenám od 64 €/týden a rychlému, bezplatnému transferu. Upozorňujeme ale, že Panda Parken bývá často plně obsazené a je tak nutné jej rezervovat v dostatečném předstihu.

Parkování letiště Vídeň ZDARMA 

Kde zaparkovat ve Vídni u letiště zdarma? Low-cost cestovatelé často doporučují parkování v ulicích nedalekého městečka Fischamend, odkud jezdí v intervalu 30 min (s výjimkou nočních hodin) vlakové spojení přímo na letiště s dobou jízdy 4 min (1 stanice). Více info o vlakovém spojení naleznete na stránkách ÖBB.

Aktuální zkušenosti vás, cestovatelů:

18.8. 2023 -> „Fischamend již není aktuální. V květnu 2023 zaparkovat zdarma ještě šlo, aktuálně na vás počká za stěračem pokuta. Za dva dny na nás čekala pokuta 25 €, takže stále nižší částka než dáte za oficiální parkování. To, že se nesmí parkovat není zatím nijak označeno, ale pravidlo platí po celé vesničce – místní aktivně objíždějí všechny parkovací plochy, jakmile má někdo “nerakouskou” SPZ, čeká na něj pokuta (některá auta byla bez SPZ).“ Více informací o parkingu ve Fischamendu naleznete na stránkách obce.

19.8. 2023 -> „Přesně tak! Ve Fischamend už neparkujte!!! Žádné značky se zákazem parkování zde nejsou, tak jsem zaparkoval u bytovky a odjel jsem na 14 dní do Portugalska. Po návratu mě čekalo nemilé překvapení, za stěrači 9 pokut za parkování! Takže 225 € … To by bylo krásné hlídané parkoviště i s naleštěním auta… No příště už budu vědět.“

12.10.2023 -> „Ve Fischamedu jsou zóny krátkodobého parkování a jsou označené velkou tučnou modrou čárou na silnici ři každém vjezdu do obce s velkým nápisem ZONE. Vyhláška platí od 1.7.2023. Vzhledem k tomu, že zóna krátkodobého parkování platí od pondělí do pátku od 8:00 do 12:00 a od 14:00 do 18:00, je možné uložit dvě pokuty za den v hodnotě 25€, protože za den jsou tak spáchány dva přestupky. Za týden parkování můžete  tak nasbírat až krásných 250€. Pokuty mají splatnost 14 dní.“

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Vídeň levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Hledáte levné letenky z Vídně? Mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 26. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)