letiště Kluž

Letiště Kluž-Napoca (CLJ)

Letiště Kluž-Napoca (CLJ), celým názvem "Avram Iancu Cluj International Airport" , leží v těsné blízkosti druhého nejlidnatějšího města v Rumunsku. Letecký přístav je pojmenován po významném rumunském revolucionáři a dnes slouží jako hlavní vstupní brána do regionu Sedmihradsko, známého také jako Transylvánie. Velkou základnu má v Kluži nízkonákladová aerolinka Wizz Air, která odsud nabízí lety do téměř 30 destinací.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 7 km
 • Oficiální web letiště airportcluj.ro

Letenky do Kluže

Přímá linka z Prahy (PRG) do Kluže (CLJ), neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Kluže se pohybuje od 4 do 5 tisíc Kč. Takové letenky nejčastěji pořídíš v nabídce aerolinek Lufthansa – via Mnichov (MUC) nebo LOT – via Varšava (WAW).

Jasnou volbou pro batůžkáře bude aerolinka Wizz Air, která do Kluže létá z několika letišť v okolí ČR. Zpáteční letenky od Wizz Airu ulovíš za ceny kolem jedné tisícovky.

Do Kluže se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Kluž-Napoca se pohodlně a jednoduše dopravíš místní MHD – konkrétně autobusy a trolejbusy. Před příletovou halou terminálu narazíš na zastávku, odkud odjíždí hned několik linek autobusů ve směru centum města.

 • K dispozici je autobusová linka A1E a linky trolejbusů č.5 a č. 8.
  • Linka A1E jezdí pravidelně každý den od 4:30 do 24:00 – ve všední dny každých 10 minut a o víkendu každých 20 minut.
  • Linka č. 5 jezdí pravidelně každý den od 5:45 – ve všední dny každých 10 minut až do 22:42 a o víkendu každých 20 minut do 22:15.
  • Linka č. 8 jezdí od pondělí do pátku od 5:00 do 22:05 pravidelně každých 10 minut.
 • Doba jízdy do centra města Kluž je 26 minut.
 • Jízdenka pro jednu jízdu stojí 5 lei (cca 25 Kč), výhodnější je zakoupit si jízdenku na dvě jízdy za 6 lei (30 Kč.)
 • Jízdenky si koupíš u kiosku nebo skrze SMS zprávu. Do SMSky  napíšeš číslo linky MHD, kterou hodláš využívat a odešleš na číslo 7479. Více pokynů na stránkách dopravce.

Půjčené auto

Vyraz prozkoumávat Transylvánii rovnou z letiště. Využij možnost pronájmu vlastního vozidla a pusť jízdní řády z hlavy. Za účelem nezávislosti během své cesty si vyber jedno z vozidel v naší autopůjčovně.

Taxi

Pro pohodlnou a rychlou cestu do centra města Kluž i po okolí můžeš využít služby jednoho z taxíků, které čekají hned před východem příletového terminálu letiště Kluž-Napoca.

Kontakty na místní taxi společnosti najdeš na stránkách letiště.

Pěšky

Vzdálenost mezi letištěm a centrem města je zhruba 7 km. Pokud máš sportovního ducha a nejsi po cestě příliš unaven/a, můžeš se vydat po vlastních. Taková procházka ti pak zabere asi hodinku a půl.

Doprava v noci

Jelikož poslední autobusová spojení odjíždí z letiště přesně o půlnoci, v případě jakéhokoliv pozdějšího příletu využij služeb jedné z místních taxi společností.

Přestup na letišti

Terminál letiště Kluž-Napoca je malý a přehledný. Dělí se pouze na příletovou a odletovou část. Zorientuješ se zde rychle a případný přestup tě nemusí děsit.

Při čekání na svůj let nebo přestup můžeš využít pohodlí letištního salónku Bussines lounge. Místo lze rezervovat předem na čísle 0264-307550.

Další užitečné tipy

Během volných chvil navštiv jednu z letištních restaurací či kaváren. Ty jsou rozmístěny jak ve veřejné části , tak i v prostoru vyhrazeném cestujícím.

Odletový terminál letiště nabízí několik obchůdků s duty free zbožím, tradičními rumunskými dárky a pochutinami a trafikovým zbožím.

✈️ Přílety/Odlety

Přílety – letiště Kluž

Odlety – letiště Kluž

Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)