Vietnam Airlines

Vietnam Airlines

Vietnam Airlines (VN) jsou vietnamským národním dopravcem a jedním z hlavních dopravců v jihovýchodní Asii. Své základny mají na letištích v hlavním městě Vietnamu – Hanoji (HAN) a na letišti Tan Son Nhat (SGN) v Ho Či Minově Městě (SGN). Společnost byla založena v roce 1995 a nyní operuje na 21 domácích a 43 mezinárodních linkách. V roce 2010 se stala se členem aliance SkyTeam – dokonce jako první aerolinka z jihovýchodní Asie.
  • Příruční zavazadlo příruční zavazadlo o rozměrech 56 × 36 × 23 cm a hmotnosti do 10 kg a osobní věc o rozměrech 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti do 2 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení a nápoje na každém letu
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.vietnamairlines.com/cz/en/home

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před odletem a zavírá se 1 hodinu před odletem. U mezinárodních letů je nutné se před odletem dostavit na letišti na check-in přepážku – a to i v případě, že nemáte odbavené zavazadlo.

Přepážka se zavírá 50 minut před odletem, u letů do Mnichova (MUC), Frankfurtu (FRA), Paříže (CDG) a Londýna (LHR) se zavírá 60 minut před odletem.

V třídě „Economy“ vám je sedadlo přiděleno při check-inu. Pokud si chcete sedadla vybrat sami, můžete tak provést ve správě své rezervace za příplatek od 107 Kč (115 000 VND) u mezinárodního letu.

Naše recenze

Největší vietnamská letecká společnost, která hraje významnou roli v ekonomickém růstu země. Z pohledu českých cestovatelů není její využitelnost vysoká, od 5. 10. 2024 nicméně začne létat z německého Mnichova (MUC).

Pravděpodobněji se s moderní flotilou dopravce potkáte přímo ve Vietnamu. kde hraje prim v rostoucím leteckém odvětví. V porovnání s konkurenty na domácím trhu ale nabízí nejdražší letenky.

Zavazadla

Na palubu Vietnam Airlines si můžete vzít dvě příruční zavazadla zdarma – větší o rozměrech 56 × 36 × 23 cm a hmotnosti do 10 kg a menší o rozměrech 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti do 2 kg. Dále v ceně letenky máte odbavené zavazadlo do 23 kg.

 

Nákup letenek

Letenky Vietnam Airlines kupujte snadno přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon: +420 775 665 221 případně 24/7 dostupný +84 24 38320320

Služby

Vietnam Airlines během svých letů nabízí jídlo i nápoje.

Během dlouhých letů se také můžete těšit na palubní zábavu ve formě filmů, hudby, her a dalšího. Aerolinka vám také poskytne deku a polštář pro vaše pohodlí. Cestující ve vybraných letadlech mají k dispozici i klasické zásuvky.

Kromě třídy „Economy“ nabízí dopravce také letenky ve vyšších třídách jako „Premium Economy“ a „Business“.

Destinace

S aerolinkou Vietnam Airlines se můžete setkat především na cestách po jihovýchodní Asii. Z evropských destinací létá do Mnichova (MUC), Frankfurtu (FRA), Paříže (CDG) a Londýna (LHR) – ve všech případech se jedná o přímé linky z Hanoje (HAN) i Ho Či Minova města (SGN). Přímé spojení s Prahou zatím neexistuje.

Přehled obsluhovaných zemí naleznete v jejich interaktivní mapě.

Flotila

Ve flotile Vietnam Airlines naleznete letouny Boeing 787, Airbus A350 a Airbus A231. Nyní (duben 2024) má ve flotile celkem 100 letounů a dalších 11 objednaných.

Detailní informace o rozložení sedaček v letounech, maximální rychlosti a rozměrech naleznete na stránkách dopravce.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)