Parkování letiště Drážďany
20.9.2023

Parkování letiště Drážďany

Ulovili jste letenky snů z letiště Drážďany (DRS) a hledáte parkování přímo na letišti, či jeho okolí? Mrkněte na našeho průvodce, kde najdete srovnání všech možností parkování na jednom místě, důležité informace, orientační ceny parkování na letišti v Drážďanech a také tipy na parkování zdarma. Tak s chutí do čtení!

Oficiální parking: parkování letiště Drážďany

Letiště Drážďany má celkem 3 parkoviště, kde necháte své vozidlo. Na výběr máte z krytého parkoviště, kde si vyberete ze tří tarifů (liší se cenou a podmínkami), venkovního parkoviště P3 a ekonomického parkoviště P4A.

Cena parkování letiště Drážďany

Pokud své auto chcete ponechat v bezpečí před vnějšími vlivy, využijte krytého parkoviště. Cena za kryté parkoviště se pohybuje mezi 25 a 100 € na týden. Stání na venkovním parkovišti P3 vás bude stát na týden 30,5 € a nejlevněji vychází ekonomické parkoviště, kde si připravte 15 € na týden. Některé tarify jsou dostupné pouze při rezervaci online, kterou provedete na stránkách letiště Drážďany.

Krátkodobé parkování (PK1 a PK2)

Pro krátkodobé stání jsou vyhrazené parkoviště PK1 a PK2. Stání do 15 minut vás na PK1 bude stát 2 € a na PK2 je na čtvrt hodiny zdarma. Maximální doba stání na PK1 je 2 hodiny a na PK2 o hodinu déle.

Kryté parkoviště

Kryté parkoviště najdete přímo naproti terminálu a je s ním spojené proskleným mostem. Maximální výška vozidla je 2 metry a na výběr máte ze tří tarifů – Classic, Special a Lowcost.

  • Lowcost: Jedná se o nejlevnější tarif na krytém parkovišti, kdy vás týdenní parkovné vyjde od 25 €. Minimální doba parkování je 7 dní a místa vyhrazená pro tento tarif najdete ve čtvrtém patře (označeno modrou barvou). Lowcostové parkování si musíte zarezervovat předem online.
  • Classic: Díky tomuto tarifu můžete v parkovacím domě zaparkovat kdekoliv a čas parkování není omezený. Týdenní stání vás vyjde na 100 €.
  • Special: S tímto tarifem musíte na parkovišti zůstat minimálně 3 dny a je dostupný pouze při rezervaci online. Vybrat si lze ze všech míst ve všech patrech a za parkovné na týden si připravte 65,5 €.

Parkování letiště Drážďany

Venkovní parkoviště (P3)

I venkovní parkoviště leží nedaleko terminálu. Parkovné na týden vás vyjde na 30,5 €.

Ekonomické parkoviště (P4A)

Ekonomické parkoviště je nekryté a nachází se na západní straně letiště. Také v tomto případě lze dojít na terminál pohodlně pěšky. Minimální doba stání na ekonomickém parkovišti je 7 dní a jeho cena začíná na 15 €.

Levné parkování letiště Drážďany: parkování v širším okolí letiště

Soukromé parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat. Vzhledem k cenám soukromých parkovišť, doporučujeme je využít v případě, že kapacita letištních parkovišť je plná.

  • Easy Park and Fly: od 45 € na týden; možnost venkovního i krytého stání; doprava na letiště není v ceně;

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování u letiště Drážďany ZDARMA

Pokud chcete za parkování ušetřit, zkuste nedalekou čtvrť Klotzsche – například u obchodního domu Rewe, či ve čtvrti Hellerau u obchodu Globus. Parkoviště však nejsou hlídaná a můžete zde dostat pokutu.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Drážďany levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Pokud hledáte levné letenky z Drážďan, mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)