letiště Atlanta

Letiště Atlanta (ATL)

Mezinárodní letiště Atlanta (ATL) (celým názvem Letiště Hartsfield-Jackson Atlanta) je jedno z největších letišť světa a od roku 1999 je tím nejrušnějším na světě (v počtu odbavených cestujících). Pojmenováno je po bývalých starostech Atlanty. Má celkem pět paralelních ranvejí a slouží jako základna pro americkou aerolinku Delta Air Lines. V roce 2019 letištěm prošlo přes 110 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 11 km
 • Oficiální web letiště atl.com

Letenky do Atlanty

Z Prahy (PRG) se do Atlanty přímo nelétá. S jedním přestupem se do Atlanty dostanete nejčastěji na křídlech Lufthansy, United, KLM, Air France či Delty s přestupy ve Frankfurtu (FRA), Paříži (CDG), či Amsterdamu (AMS). Cena letenky z Prahy do Atlanty s jedním přestupem se průměrně pohybuje okolo 16 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 12 000 Kč.

Do Atlanty se létá přímo z Mnichova (MUC) či Frankfurtu (FRA) s Delta Air Lines. Atlanta je často využívána jako přestupní letiště při letech do další amerických měst.

  Letenky do Atlanty rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Metro

  Nejpohodlněji se do centra Atlanty dostanete metrem MARTA, a to žlutou a červenou linkou (obě projíždí centrem). Zastávka se nachází na domácím terminálu, z mezinárodního terminálu vás tam odveze zdarma autobus. První metro vyjíždí z letiště v 4:40 a poslední v 1:00. V sobotu a neděli jede první metro v 5:50. Jízdenku si koupíte v automatech před turnikety a jednosměrná jízdenka vás vyjde na 3,5 USD.

  Půjčené auto

  Na letišti se nachází několik autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou v Americe si jistě vyberete v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Na letišti Atlanta jsou k dispozici taxíky, také služby jako Uber či Lyft.

  Doprava v noci

  Mezi 1:00 a 4:40 se z letiště dostanete taxíkem, Uberem nebo Lyftem.

  Přestup na letišti

  S letištěm Atlanta se většina cestujících z Evropy setká jako s přestupním letištěm. Má dva terminály (domácí a mezinárodní) a sedm hal. Oba terminály i haly jsou spojeny jedním centrem a letištním vlakem. Interaktivní mapu letiště naleznete zde.

  Minimální doporučený čas na přestup u mezinárodních letů je 90 minut, jelikož se musíte znovu odbavit (myslete také na to, že i bez opuštění letiště musíte mít elektronickou registraci ESTA). U vnitrostátních letů vám na přestup bude stačit i méně než 60 minut.

  Přímo na letišti se hotel nenachází, ale v blízkosti letiště naleznete dostatek možností ubytování. Valná většina z nich nabízí i transfer zdarma.

  Ve všech halách se nachází letištní salónky, které vám příjemní dlouhý přestup.

  Během dlouhého přestupu doporučujeme zajet do města, jelikož doprava metrem z letiště je rychlá a pohodlná. Na letišti však bohužel není možnost ponechání zavazadel.

  Další užitečné tipy

  Letiště Atlanta je otevřeno 24 hodin denně.

  Ve všech halách a na obou terminálech je dostatečná nabídka občerstvení – fastfoody, bary i restaurace. Na letišti se nachází i několik obchodů s kosmetikou, oblečením a dalším.

  Pokud se vám na letišti něco ztratí, vyplňte tento online formulář.

  Zajímavosti:

  • jedná se o nejrušnější letiště světa (v počtu odbavených cestujících) a zároveň jedno z největších, zejména díky své poloze;
  • má celkem pět ranvejí, na páté ranveji se jednou ročně koná běžecký závod;
  • na letišti se nachází umělecké expozice;
  • nejvytíženější domácí trasy vedou do Orlanda a Fort Lauderdale na Floridě a do New Yorku (letiště La Guardia) – přes 1 milion cestujících (data z let 2022/2023);
  • nejvytíženější mezinárodní trasy míří z Atlanty do mexického Cancúnu (CUN), Amsterdamu (AMS) a Paříže (CDG) – okolo 700 tis. cestujících (mezi lety 2022 a 2023).

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 16. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)