Eurowings: nové linky z Prahy na Korfu a Rhodos
13.12.2022

Eurowings: nové linky z Prahy na Korfu a Rhodos

Německá letecká společnost Eurowings pokračuje ve zveřejňování velmi příjemných zpráv. V letní sezoně 2023 přidá z pražského Letiště Václava Havla (PRG) dvě nové linky na řecké ostrovy! Cestovatelé se nově mohou těšit z dalšího spojení na Korfu a Rhodos. Přímé lety budou v provozu přes letní sezonu, od června do září. Známe ceny letenek i letový řád, tak si na ně pojďme posvítit.

Předešlé ohlášené novinky z Prahy pro letní sezonu 2023:

Nové linky z Prahy do Řecka

Kromě nové linky z Prahy do Ženevy, o níž jsme vás informovali minulé úterý, německý nízkonákladový dopravce počítá také s rozšířením nabídky přímých letů z Prahy do Řecka. V letní sezoně 2022 létal na pravidelných sezonních linkách na Krétu do Heráklionu a také na ostrov Mykonos. V nadcházející letní sezoně cestovatelům nabídne navíc přímé lety z Prahy na ostrovy Korfu a Rhodos, kde se pustí do přímého konkurenčního boje s Ryanairem.

Letový řád na lince Praha – Korfu

Nová linka z Prahy na ostrov Korfu omývaný vodami Jónského moře bude v provozu od 10. června do 16. září 2023. Během června se bude na lince létat 1× týdně (vždy v sobotu), zatímco o letních prázdninách přibude ještě středeční rotace.

středa

  • Praha – Korfu -> 18:05 – 22:20
  • Korfu – Praha -> 23:00 – 23:15

sobota

  • Praha – Korfu -> 10:20 – 14:35
  • Korfu – Praha -> 15:20 – 15:35

Letový řád na lince Praha – Rhodos

Nová linka z Prahy na ostrov Rhodos ležící nedaleko tureckých břehů v Egejském moři bude v provozu přes celou hlavní letní sezonu. Inaugurační let se uskuteční v úterý 6. června a na trase se bude 2× týdně (úterý a sobota) létat až do 16. září 2023.

úterý

  • Praha – Rhodos -> 16:45 – 21:35
  • Rhodos – Praha -> 22:20 – 23:30

sobota

  • Praha – Rhodos -> 15:05 – 19:55
  • Rhodos – Praha -> 20:40 – 21:50

Ceny letenek

Jak je patrné ze zveřejněného letového řádu, letenky jsou již nahrány do rezervačního systému aerolinky. Ceny zpátečních letenek na Korfu se ale pohybují v astronomických cenových hladinách kolem 16 tisíc Kč, což koresponduje se zvykem dopravce nechávat čerstvé linky doslova „přeceněné“. 

V případě Rhodosu platí otřepané „výjimka potvrzuje pravidlo“. Zpáteční letenky z Prahy do Rhodos totiž bylo krátce po jejich nahrání do rezervačního systému možné zakoupit za extrémně lákavé ceny. Nejrychlejší cestovatelé to díky našemu tipu (Praha – Rhodos za 1 398 Kč)  i stihli! Aktuálně se nejlevnější zpáteční letenky na této lince pohybují kolem 4 tisíc Kč. Což je cena odpovídající nabídce konkurenčního Ryanairu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)