Icelandair začal létat z Prahy na Island
1.6.2023

Icelandair začal létat z Prahy na Island

EDIT (1. června 2023): Icelandair dnes poprvé přistál v Praze! Do Reykjavíku se bude létat 4× týdně a kromě skvělého spojení na Island nabídne dopravce cestovatelům také širokou návaznou síť na lety do Severní Ameriky.

Velmi příjemnou novinku dnes zveřejnilo Letiště Václava Havla v Praze. Od června příštího roku se cestovatelé mohou těšit na pestřejší nabídku přímých letů na sever Evropy. Z Prahy na Island totiž začne létat tamější aerolinka Icelandair, která spojí českou metropoli s Reykjavíkem.

Kdo bude novou linku obsluhovat?

Icelandair je národní islandský dopravce. Doposud se s ním čeští cestovatelé mohli setkat zejména v rámci cest z blízkých německých letišť (Berlín a Mnichov) do Kanady nebo Spojených států amerických.

Na lince z Prahy do Reykjavíku tak vytvoří konkurenci pro další islandskou leteckou společnost Play, která provoz přímých letů na Island zahájila v letošním roce. Doufejme, že do boje o zákazníky se zapojí také ČSA, které tradičně z Prahy na Island v letní sezoně taktéž létaly.

Kdy a jak často se bude létat?

Pravidelné lety mezi Prahou a Reykjavíkem budou v provozu od 1. června 2023 až do konce letního letového řádu (tzn. do závěru října). Dopravce počítá se čtyřmi rotacemi týdně, které připadnou na úterý, čtvrtek, pátek a neděli.

  • FI536: Reykjavík – Praha -> 07:30 – 13:15
  • FI537: Praha – Reykjavík -> 14:05 – 16:00

Na link bude nasazován Boeing 737 MAX8 s kapacitou 160 cestujících.

Kolik budou stát letenky?

Při pohledu do rezervačního systému aerolinky zjistíme ceny letenek. Aktuálně se zpáteční letenky z Prahy na Island v nejnižším tarifu „Economy Light“, obsahujícím pouze přepravu příručního zavazadla, prodávají od cca 300 USD neboli necelých 8 000 Kč. Uvidíme, jaký bude cenový vývoj, a to zejména s ohledem na konkurenční prostředí, které si vzájemně vytvoří oba islandští dopravci.

Situaci budeme bedlivě střežit. V případě poklesu cen do atraktivních hladin vás o tom budeme samozřejmě informovat. Nenechte si žádnou akci utéct díky naší skvělé aplikaci aka „Hlídači letenek“.

Komentáře k nové lince

„Možnost přivítat na pražském letišti nového dopravce je vždy skvělý důkaz atraktivity českého trhu. Nové přímé spojení společnosti Icelandair podpoří nejen výjezdový cestovní ruch na Island, ale zejména další možnost ideálního přestupu do široké sítě letecké společnosti Icelandair v Severní Americe. Díky tomuto novému spojení předpokládáme další posílení cestovního ruchu mezi Českou republikou a Spojenými státy nebo Kanadou,“ říká Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

„Jsme rádi, že můžeme do našeho rozsáhlého letního letového řádu přidat i Prahu. Jde o destinaci, která je známá uměním, kulturou a historií. Je to poprvé, co nabízíme pravidelné lety do Prahy, a vidíme velké příležitosti v pohodlných přestupech na naše lety do a ze Severní Ameriky. Můžeme tak zvýšit propojení mezi oběma trhy a zároveň propojit obyvatele Islandu a Prahy,“ říká Bogi Nils Bogason, generální ředitel společnosti Icelandair.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)