Nová linka z Prahy do Egypta: Air Cairo bude létat do Marsa Alam
29.11.2022

Nová linka z Prahy do Egypta: Air Cairo bude létat do Marsa Alam

Neuplynul ani týden od zvěstování poslední novinky z pražského Letiště Václava Havla (PRG) v podobě nové linky do Bilbaa a máme tu další příjemnou zprávu. Egyptská letecká společnost Air Cairo s příchodem letního letového řádu 2023 rozšíří svou nabídku spojení z Prahy do Egypta o populární letoviska Marsa Alam ležící na břehu Rudého moře. Na nové lince se bude létat 2× týdně. Známe letový řád i ceny letenek, tak si na ně pojďme posvítit.

Pro egyptského dopravce Air Cairo se Marsa Alam stane druhou destinací, do níž bude létat na pravidelných letech z České republiky. V současné době nabízí cestovatelům přímé lety z Prahy do Hurghady (HRG).

V případě spojení do letoviska Marsa Alam (RMF), které se mimochodem řadí k jedné z nejvytíženějších destinací z Prahy, se v letošní zimě musí čeští turisté spolehnout výhradně na nabídku tuzemské aerolinky Smartwings.

Letový řád

Provoz na nové lince z Prahy do Marsa Alam operované aerolinkou Air Cairo bude zahájen v úterý 28. března 2023. V plánech dopravce figurují dvě rotace týdně, přičemž kromě úterků by se mělo na lince létat také každý pátek. Provoz linky bude navíc celoroční!

  • Praha – Marsa Alam -> 09:45 – 14:20
  • Marsam Alam – Praha -> 04:00 – 08:45

Ceny letenek

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. O žádný převratný cenový souboj o cestovatele do Egypta se Smartwings se však s vysokou pravděpodobností konat nebude. Nejlevnější letenky z Prahy do Marsa Alam od Air Cairo pořídíte za 9 083 Kč.

Nová linka z Prahy do Egypta: Air Cairo bude létat do Marsa Alam
Náhled letenky z Prahy do Marsa Alam přes velikonoční svátky 2023

Jedná se o letenky v tarifu „Promotion“, který obsahuje možnost přepravit 1 ks odbaveného zavazadla s hmotnostním limitem 23 kg. Samozřejmostí je také příruční zavazadlo o max. hmotnosti 7 kg. Změna letenky je možná za poplatek 35 USD + doplatek do aktuální ceny nové letenky, zrušení letenky podléhá poplatku á 65 USD. Výběr oblíbeného sedadla nebo teplé občerstvení na palubě je taktéž zpoplatněn (zdarma je podáván pouze lehký snack a nealkoholické nápoje).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)