Ryanair začne létat na nové lince z Prahy do Gdaňsku
17.11.2022

Ryanair začne létat na nové lince z Prahy do Gdaňsku

Irská nízkonákladová aerolinka Ryanair dnes do svého rezervační systému nahrála na dvě desítky nových linek. A štěstí se usmálo také na Prahu a Letiště Václava Havla (PRG), které nově získá přímé spojení s polským Gdaňskem! Cestovatelé se mohou těšit na dva lety týdně. K Baltskému moři se bude létat přes celou letní sezonu 2023! Přímé spojení mezi oběma městy tak bude obnoveno po 12 letech. Pojďme se tedy podívat na bližší informace o nové lince z Prahy do Gdaňsku.

Letový řád

Provoz na nové lince z Prahy do Gdaňsku bude zahájen s příchodem letního letového řádu 2023. Inaugurační let je naplánován na středu 29. března a létat by se na trase mělo přes celou letní sezonu až do závěru října. Počítá se s dvěma rotacemi týdně, které připadají na středu a sobotu.

Středeční rotace

  • Praha – Gdaňsk -> 19:25 – 20:50
  • Gdaňsk – Praha -> 17:35 – 19:00

Sobotní rotace

  • Praha – Gdaňsk -> 22:00 – 23:25
  • Gdaňsk – Praha -> 20:10 – 21:35

Ceny letenek

Ceny letenek jsou zatím, tedy krátce po nahrání do rezervačního systému dopravce, unifikované. V jarních měsících vychází jednosměrné letenky na 1 429 Kč/směr, v létě 1 629 Kč/směr a na podzim potom 1 209 Kč/směr. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Gdaňsku tedy vychází na necelé 2,5 tisíce Kč. To v pravdě není žádný zázrak. Nicméně se dá očekávat, že ceny se během zimních měsíců pohnou a diverzifikují do vícero cenových hladin, které budou pro cestovatele příjemnější.

Ryanair začne létat na nové lince z Prahy do Gdaňsku

S nákupem letenek bychom zatím ještě vyčkali. Stáhněte si naši vychytanou appku a nastavte si hlídače letenek, díky němu vám žádná akční letenky do Gdaňsku neuletí. 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)