Thajsko

Počasí v Thajsku

Itineráře
3 vzory
Seznamka
5 lidí

Počasí v Thajsku

Thajsko – počasí

Thajsko má tropické klima s vysokými teplotami, vlhkostí a vlivem monzunů, které do Thajska přináší období dešťů. Thajsko má tři sezóny: březen až květen je horkým obdobím s maximálními denními teplotami okolo 36 °C a extrémní vlhkostí vzduchu. Od června do října je v Thajsku sezóna dešťů, deště ale mají tendenci být krátké a v noci, proto i sezóna dešťů je vhodná k návštěvě Thajska. Nejlepší období na dovolenou v Thajsku je od listopadu do února – severovýchodní monzun přináší vzduch o teplotě 27 °C a srážky jsou spíše výjimečné. Výjimkou je jižní Thajsko a ostrov Ko Samui, kde severovýchodní monzun přináší déšť a zvlášť v listopadu může být počasí v této části Thajska velmi deštivé. Turisté létají do Thajska celoročně a ani dešťové období nebo vyšší teploty vzduchu nebrání prožití báječné dovolené.

Počasí v Thajsku v lednu

Leden se skvělým měsícem na dovolenou v Thajsku. Průměrné denní teploty v Bangkoku jsou na 27 °C s maximy kolem 32 °C a minimy 21 °C. Na oblíbeném ostrově Ko Samui jsou teploty o dva stupně vyšší. Moře má 28 °C naprosto ideálních ke koupání a k vodním radovánkám. V Bangkoku prší pouze dva dny v měsíci, během kterých spadne zanedbatelných 10 mm deště. Na Ko Samui očekávejte déšť až 10 dní v měsíci s 123 mm vody. Dny jsou dlouhé 12 hodin, během kterých svítí 7 hodin paprsky slunce.

Počasí v Thajsku v únoru

V Thajsku je v únoru hlavní turistická sezóna – mnoho turistů si chce odpočinout od evropské zimy v tropickém počasí jihovýchodní Asie. Únor je k tomu jako dělaný! Průměrné denní teploty v Bangkoku se drží na 28 °C s maximy 33 °C a nočními minimy 23 °C. Na celou dovolenou stačí jen kraťasy a tričko! Déšť je v únoru ve většině Thajska téměř nulový, v jižním Thajsku prší 5 dní v měsíci a spadá necelých 40 mm srážek. Zaleť si na Phuket, v únoru je na Phuketu nejvíce slunečno z celého roku!

Počasí v Thajsku v březnu

V březnu začíná v Thajsku horké období s průměrnými denními teplotami v Bangkoku 30 °C a denními maximy šplhajícími i na 34 a více stupňů. Moře má příjemných 29 °C ideálních ke koupání a relaxu na pláži. Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým UV faktorem, sluneční záření může být extrémní! Na Ko Samui prší průměrně 5 dní v měsíci, během kterých spadá 54 mm deště. Dny jsou dlouhé 12 hodin se západem slunce okolo půl sedmé večer.

Počasí v Thajsku v dubnu

Duben je v Thajsku nejteplejším měsícem roku: průměrná teplota v Bangkoku je 31 °C s maximem 35 °C a více, na Koh Samui a dalších jižních ostrovech je ještě o stupeň více. Vlhkost vzduchu je extrémně vysoká a v kombinaci s vysokými teplotami může být pro mnoho lidí nepříjemná až nesnesitelná. Doporučujeme používat opalovací krém s vysokým faktorem, pít dostatečné množství vody a vyhnout se polednímu slunci. Teplota moře je 30 °C a slunce zapadá v půl sedmé večer.

Počasí v Thajsku v květnu

Květnové teploty v Bangkoku se pohybují okolo 30 °C a 32 °C na Ko Samui. Nenechte se překvapit denními maximy 35 °C a více – osvěžte se v moři o teplotě 30 °C. Květen je poněkud deštivým měsícem: V Bangkoku a severní části Thajska očekávejte 180 mm deště během 17 dní, na Ko Samui a v jižním Thajsku pak 172 mm deště za 15 dní. Dny jsou dlouhé krásných 13 hodin, 6 z nich svítí paprsky slunce.

Počasí v Thajsku v červnu

V červnu v Thajsku naplno začíná období dešťů. To ale není důvodem do Thajska neletět! Prší 16 dní na Ko Samui a 18 dní v Bangkoku, dny ale neproprší celé a každý den se můžete těšit i na modré nebe a slunce. Dešťové srážky jsou mírnější na jižních ostrovech, doporučujeme slavné Ko Samui. Očekávejte průměrné denní teploty 32 °C s nejvyšší denní teplotou až 34 °C a vysokou vlhkostí vzduchu. Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým UV faktorem, sluníčko má sílu!

Počasí v Thajsku v červenci

Průměrná denní teplota v Bangkoku se drží na tropických 30 °C a na Ko Samui dokonce 32 °C. V noci klesá pouze na 24 °C, proto vám na celou dovolenou bude stačit lehké letní oblečení. Moře je teplé (30 °C) a vlhkost vzduchu vysoká. Červenec je obdobím dešťů, na Ko Samui prší 9 dní v měsíci a v Bangkoku 19 dní. Přeháňky jsou obvykle krátké a dny jsou dlouhé 13 hodin. Co si zaletět na párty do Bangkoku?

Počasí v Thajsku v srpnu

V Bangkoku je v srpnu 30 °C s maximy 33 a minimy 26 °C. Na Ko Samui denní maxima stoupají až na 32 °C, v noci teplota klesá k 24 °C. Vlhkost vzduchu je velmi vysoká. Srpen se nachází v období dešťů, na Ko Samui prší 10 dní v měsíci a spadá 100 mm deště, v Bangkoku je to 21 deštivých dní se 170 mm deště.

Počasí v Thajsku v září

V září vrcholí sezóna dešťů – o něco mírnější je v jižní části Thajska. Mezitím, co v Bangkoku prší 22 dní a spadá 220 mm dešťových srážek, na Ko Samui je to jen 11 deštivých dní a 130 mm deště. Nejvyšší denní teploty na Ko Samui mají 31 °C a moře je na velmi příjemných 29 °C. Dny jsou dlouhé 12 hodin, běhěm kterých svítí šest hodin paprsky slunce.

Počasí v Thajsku v říjnu

Říjen je posledním měsícem období dešťů. V Bangkoku očekávejte 16 deštivých dní s 190 mm deště, naopak na Ko Samui se nenechte překvapit až 290 mm deště. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 29 °C, na jihu Thajska je o stupeň vyšší. Moře má shodně 29 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Dny jsou dlouhé 12 hodin se západem slunce okolo šesté hodiny večer. Jako cílovou destinaci doporučujeme Čiang Mai, kde je v říjnu opravdu krásné počasí (a jen 110 mm deště).

Počasí v Thajsku v listopadu

V listopadu začíná v Thajsku hlavní turistická sezóna. Průměrné teploty v Bangkoku klesnou na příjemných 28 °C s maximem 31 °C a nejnižší teplotou v noci 24 °C, na Ko Samui očekávejte průměrnou teplotu 27 °C s nejvyšší denní teplotou 29 °C. V Bangkoku a Čiang Mai končí období dešťů – prší jen pět dní v měsíci a spadá pouhých 40 mm deště. Ko Samui naopak zažívá nejdeštivější měsíc roku: prší obden a spadá neuvěřitelných 430 mm deště!

Počasí v Thajsku v prosinci

Prosinec je ideálním měsícem k návštěvě Thajska. Průměrné denní teploty jsou na 26 °C v Bangkoku a 27 °C na ostrovech na jihu Thajska. Nejvyšší denní teploty stoupají až k 31 °C a v noci klesají k 21 °C. Deště se v prosinci bát nemusíte, přeháňka vás překvapí pouze dvakrát do měsíce a spadá jen 10 mm deště. Na ostrovech prší o něco více (150 mm deště). Zaleť si na Krabi! Co říkáte na pohodové Vánoce nebo Silvestr v Thajsku?

Letenky do Thajska hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Skvělý pomocník pro zjištění počasí v dané zemi : https://www.sunheron.com/

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 28. 7. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)