Thajsko

Thajsko

Thajsko snad ani nepotřebuje představení, vždyť ty bělostné pláže, deštné pralesy, pokorně skloněné kokosové palmy a vznešené buddhistické chrámy z pohlednic a filmů každý zná. Věděli jste ale, kolik života místní džungle skrývají? Viděli jste už na vlastní oči divoké tygry a roztomilé gibony? Byli jste někdy poctěni pohostinností nesmírně hodných Thajců? Věděli jste, že jsou tam sloni posvátní? Tak poctěte svou návštěvou „zemi úsměvů“ a žár tropů, přičichněte k vůni tržišť a ochutnejte místní kuchyni.

Thajsko, Thajské království, Země úsměvů, Země tisíce Buddhů, původní Siam, Ráj na zemi. To všechno je země nacházející se v Jihovýchodní Asii a patřící mezi nejoblíbenější destinace světa. Je 50. největším státem a 21. nejlidnatějším státem světa.

Někdo by řekl, že je Thajsko profláknutá destinace, kam jezdí každý turista. Možná, ale je to tím, že ta země je tak nádherná, že jí chce vidět opravdu každý, od začínajícího turisty vidícího se na krásných plážích až po ostříleného cestovatele poznávajícího místní kulturní zvyky v horách Severního Thajska.

Není moc zemí, které uspokojí doslova každého. Za odpočinkem vyrazte na jeden z krásných ostrůvků s mnoha kýčovitými plážemi, milovníci podmořského světa určitě nevynechají potápění nebo šnorchlování v místních vodách. Gurmáni uspokojí své chuťové buňky u jakéhokoliv thajského jídla, které je považováno za jedno z nejlepších na světě. Fanoušci přírody, flory a fauny zavítají do místních národních parků, kde se mohou těšit na nejednu atypickou rostlinu a netradiční stvoření. A milovníci historie? Tak ti v původních městech jako Ayutthaya a Sukhothaia budou připadat jak v ráji.

Cestovatelé se sem velice rádi vrací, ať už na stejná místa, které považují za „druhé domovy“ anebo na ta nová, která mají na svém „bucketlistu“.

Thajci jsou velmi usměvaví a spokojený národ a jejich dobrá nálada je silně nakažlivá!

Letenky do Thajska sledujte u nás v akčních nabídkách, ať vám žádné neuniknou.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)