British Airways a easyJet obnovují lety z Prahy do Londýna
17.12.2020

British Airways a easyJet obnovují lety z Prahy do Londýna

EDIT (21. prosince, 9:30): Obnovení letů British Airways a easyJetu mělo pouze jepičího trvání. Česká republika se počínaje dnešním polednem zařadí k dalším nejen evropským zemím a zakáže na svém území přistávat všem letům z Velké Británie. Zákaz se týká nejen zde zmíněných letů z Londýna, ale i těch z Bristolu, Edinburghu a Manchesteru. Důvodem je zamezení šíření nové mutace nemoci COVID-19.

Britský národní dopravce, British Airways, se dnes po 43 dnech vrátil na pražské Letiště Václava Havla. Záhy ho následoval i stroj společnosti easyJet. Spojení z Prahy do Londýna se v období vánočních svátků velmi zintenzivní, když lety mezi oběma městy budou nabízet rovnou čtyři aerolinky.

Návrat British Airways do Prahy

Jestliže jsme před necelými sedmi týdny přinášeli smutnou informaci o zastavení letů British Airways do Prahy, tak nyní přicházíme s příjemnější zprávou. Britský dopravce dnes v dopoledních hodinách obnovil lety z Prahy na londýnské letiště Heathrow. Airbus A320 v barvách společnosti nejprve krátce po 10. hodině přiletěl z Londýna do Prahy (linka BA854), aby se následně do britské metropole vrátil na obnovené pravidelné lince BA855.

British Airways a easyJet obnovují lety z Prahy do Londýna

Letadla v nátěru British Airways uvidíme na pražském letišti téměř každý den až do 5. ledna 2021. Výjimkou je několik dní ve svátečním období – Štědrý den, Boží hod, 26. a 29. prosince a také Silvestr. Dle rezervačního systému by měl v lednu dopravce provozovat na trase mezi Prahou a Londýnem 3 rotace týdně. Počítá se s lety ve čtvrtek, pátek a neděli.

ČSA jako nejsilnější dopravce do Londýna

Nejsilnějším dopravcem na trase z Prahy do Londýna se po obnovení své linky z Prahy na letiště Heathrow stala tuzemská aerolinka ČSA.  Ta po téměř dvouměsíční pauze obnovila pravidelná spojení do Londýna v pondělí 30. listopadu a na lince operuje každý den. Mezi svátky nejsou v rezervačním systému společnosti vypsány lety na 22., 24., 25., 28. a 31. prosince. Od začátku kalendářního roku 2021 se ovšem aerolinka plánuje vrátit ke každodenní rotaci.

Nenechte se ovšem zmást prodejem letenek pod značnou Českých aerolinií. Spojení do Londýna je reálně operováno letadly Boeing 737 společnosti Smartwings.

Stálicí je Ryanair

Jedinou aerolinkou, která navzdory koronavirové krizi a listopadovému lockdownu ve Velké Británii spojení mezi Prahou a Londýnem nikdy nepřerušila, je irský dopravce Ryanair. Ten z Prahy pravidelně létá na letiště Stansted a během listopadu byl pro cestující do Londýna jedinou volbou, když jim nabízel tři týdenní rotace. Z rezervačního systému aerolinky je patrné, že její letadla poletí z Prahy do Londýna až do konce roku de facto každý den. Jedinou výjimkou jsou 25. a 30. prosinec. V lednu 2021 plánuje Ryanair na trase létat 4× týdně – v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli.

Dočasně se vrátil i easyJet

Ve vánočním období se do Prahy vrátila i další britská aerolinka, easyJet. Oranžový dopravce na Letišti Václava Havla přistál poprvé po odmlce také dnes, a to cca 50 minut po British Airways. V jeho případě se však zatím jedná pouze o dočasný návrat. Spojení Prahy a londýnského letiště Gatwick bude kromě dnešního dne dostupné také v pátek, sobotu a neděli. Poté 23. a 27. prosince a od 2. do 4. ledna. Následně dojde k opětovnému přerušení linky. To by dle rezervačního systému dopravce mělo trvat do poloviny února. Jaká ovšem bude realita ukážou až následující týdny.

British Airways a easyJet obnovují lety z Prahy do Londýna

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)