Akční letenky na Galapágy + do Ekvádoru z Curychu
20.8.2023

Akční letenky na Galapágy + do Ekvádoru z Curychu

16 664

O této nabídce

Stále se pro vás snažíme vymýšlet netradiční letecké itineráře do netradičních destinací! A přesně takovou jsou Galapágy! Neuvěřitelná přírodní laboratoř, kde naleznete vysokou koncentraci endemických druhů. Cestu na Galapážské souostroví určitě zkombinujte také se zastávkou v pevninském Ekvádoru, jehož přírodní krásy rozhodně nezaostávají. Aby toho nebylo málo výlet si můžete okysličit delším layoverem v New Yorku či kolumbijské Bogotě (v závislosti na přesném termínu vaší cesty).

Celá kombinace stojí na zpátečních letenkách z Curychu (ZRH) do ekvádorského Guayaquilu (GYE), které v nabídce Swiss a Aviancy pořídíte za 12 212 Kč. Základní tarif „Saver“ navíc v tomto případě obsahuje také bezplatnou přepravu odbaveného zavazadla. Přískoky z pevniny na Galapágy (GPS) absolvujete na křídlech aerolinky LATAM – k dispozici je několik letů denně a délku svého pobytu na souostroví si tak snadno zvolíte dle své libosti. Zpáteční letenky vyjdou na 4 452 Kč. Rázem tu máme kombinaci letenek z Curychu až na Galapágy, se zastávkou v Ekvádoru (+ potenciálně i Bogotě či New Yorku), za naprosto parádní cenu 16 664 Kč.

V další kapitole vám přinášíme také podrobný výčet možnosti transportu do Curychu. Paušálně můžeme říci, že celkové náklady na cestu z Prahy na Galapágy se budou pohybovat kolem 20 tisíc Kč.

Jak do Curychu?

Nejrychlejší spojení mezi Prahou (PRG) a Curychem (ZRH) samozřejmě zprostředkují Swiss International Air Lines, které během zimního letového řádu budou mezi oběma městy létat 4× denně. Bez problémů si proto poskládáte přískoky do Švýcarska tak, abyste na jeho území nemuseli nocovat ani v jednom směru.

Alternativní letecké spojení nabídne aerolinka easyJet na trase z Prahy (PRG) do Basileje (BSL). K dispozici jsou tři rotace týdně (středa, pátek, neděle), ale jejich napojení na zaoceánské lety již bude větší kumšt. V případě využití této možnosti se nevyhnete noci strávené v Basileji či Curychu v obou směrech. Mezi oběma městy (i letišti) se pohodlně přepravíte vlakovou dopravou.

Existuje také varianta, jak se do Curychu dopravit pozemní cestou. Autobusové spojení nabídne Flixbus (ceny jednosměrných jízdenek začínají na 749 Kč) nebo RegioJet. Vlakové spojení potom České dráhy ve spolupráci s ÖBB („Včasná jízdenka“ s přestupem v Linci vyjde na 1 123 Kč).

 • KDE REZERVOVAT:
  • přískoky do Basileje: přímo na stránkách aerolinky easyJet
  • vlakové jízdenky ve Švýcarsku: přímo na stránce tamější železnice
  • zaoceánské lety / přískoky do Curychu: přímo přes náš vyhledávač
  • lety z pevniny na Galapágy: přímo na stránkách aerolinky LATAM
 • ZAVAZADLA:
  • zaoceánské lety: 1 ks odbaveného zavazadla á 23 kg + příručák
  • přískoky: v základní ceně vždy pouze příruční zavazadlo
 • DOSTUPNOST: listopad 2023 – únor 2024
 • TERMÍNY:
  • Kompletní skládačka (nejlevnější) za 18 588 Kč
   • Praha – Basilej -> 10. – 29. 11. za 1 158 Kč
   • zpáteční vlaková jízdenka Basilej <-> Curych á 20 CHF (500 Kč)
   • Curych – Guayaquil -> 11. – 28. 11. za 12 478 Kč >> REZERVUJ ZDE
   • Guayaquil – Galapágy -> 13. – 20. 11. za 4 452 Kč
  • Kompletní skládačka (nejrychlejší) za 21 187 Kč
   • Praha – Curych -> 19. 11. – 4. 12. za 4 523 Kč >> REZERVUJ ZDE
   • Curych – Guayaquil -> 19. 11. – 3. 12. za 12 212 Kč >> REZERVUJ ZDE
   • Guayaquil – Galapágy -> 20. – 28. 11. za 4 452 Kč
  • Další termíny zaoceánských letů z Curychu do Ekvádoru

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Cesta do Ekvádoru

Cestování do Ekvádoru je „jako dřív“ – žádné negativní testy, žádné certifikáty. Detaily, užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Ekvádoru“.

Cesta přes USA

Ve většině případů zahrnuje routing cestu přes Spojené státy americké (New York). Za tímto účelem je nutné disponovat elektronickou registrací ESTA. S jejím vyplňováním vám pomůže náš podrobný návod. Bližší detaily naleznete na naší stránce „Koronavirus v USA“.

Náhled letenky z Prahy do Basileje za 1 158 Kč

Akční letenky na Galapágy + do Ekvádoru z Curychu

Náhled letenky z Curychu do Guayaquilu 12 478 Kč

Akční letenky na Galapágy + do Ekvádoru z Curychu

Náhled letenky z Guayaquilu na Galapágy 4 452 Kč

Akční letenky na Galapágy + do Ekvádoru z Curychu


Bude se hodit

Letiště Curych (ZRH)

Letiště Praha (PRG)

LATAM Airlines

Swiss International Air Lines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)