AeroParking: parkování Letiště Praha
22.3.2023

AeroParking: parkování Letiště Praha

Hledáš parkování na Letišti Praha? Pak jsi tu správně. V tomto článku se dočteš vše potřebné k AeroParkingu aneb oficiálnímu parkování Letiště Praha, ale i o krátkodobém parkingu a také alternativních možnostech parkování, včetně parkování u Letiště Praha zcela zdarma.

AeroParking aneb parkování na Letišti Praha

AeroParking je oficiální parkování pražského letiště Václava Havla určené pro dlouhodobé stání – ideální tedy k zaparkování auta během tvojí dovolené. K dispozici jsou různé typy parkingu rozdílné především ve standardu služeb, lokalitě, resp. vzdálenosti k terminálům, a ceně. AeroParking doporučujeme rezervovat online a zároveň v co největším časovém předstihu, ušetříš tak až 50 % oproti cenám přímo na letišti. Tak na co ještě čekáš?

REZERVOVAT AEROPARKING

AeroParking SMART • parkování Letiště Praha • Terminál 2

AeroParking Smart je dostupné parkování Letiště Praha u Terminálu 2, nachází se pouze 1 minutu chůze od Terminálu 2 a 3 minuty chůze od Terminálu 1. Ze všech oficiálních parkingů Letiště Praha AeroParking Smart nabízí nejlepší poměr cena-výkon, díky kamerovému systému je navíc velmi bezpečné, a je kryté (s výjimkou střešního podlaží). Ideální je zejména pro menší vozidla (max. průjezdová výška 180 cm a šířka nájezdových ramp 240 cm). Vozíky na zavazadla jsou před budovou parkoviště. K dispozici je také nonstop asistence.

AeroParking COMFORT • parkování Letiště Praha • Terminál 1

AeroParking Comfort je pohodlné parkování Letiště Praha u Terminálu 1, nachází se pouze 1 minutu chůze od Terminálu 1 a 3 minuty chůze po kryté lávce od Terminálu 2. Díky kamerovému systému je velmi bezpečné, a je zcela kryté. Toto parkoviště je vhodné i pro větší vozidla (max. průjezdová výška 220 cm). K dispozici jsou vozíky na zavazadla v každém patře, nabíjení elektromobilů ZDARMA, free Wi-Fi, dispečink AeroParkingu přímo v parkovacím domě a nonstop asistence. Za příplatek je možné využít také službu kompletního čištění vozidla.

AeroParking PREMIUM • parkování Letiště Praha • Terminál 1

AeroParking Premium je nejluxusnější parkování Letiště Praha u Terminálu 1, nachází se v budově parkingu Comfort pouze 1 minutu chůze od Terminálu 1 a 3 minuty chůze po kryté lávce od Terminálu 2. Na rozdíl od parkingu Comfort nabízí prostornější parkovací místa a zvýšený dohled ostrahy. Je extrémně bezpečné a zcela kryté. Toto parkoviště je vhodné i pro velká vozidla (max. průjezdová výška 220 cm). K dispozici jsou vozíky na zavazadla v každém patře, nabíjení elektromobilů ZDARMA, free Wi-Fi, dispečink AeroParkingu přímo v parkovacím domě a nonstop asistence. Za příplatek je možné využít také službu kompletního čištění vozidla.

AeroParking HOLIDAY • levné parkování Letiště Praha

AeroParking Holiday je nejlevnější parkování Letiště Praha, nachází se 10-15 minut chůze od Terminálu 1 i Terminálu 2, případně lze využít spojení MHD: autobusová zastávka se nachází přímo před budovou parkingu. Díky kamerovému systému je velmi bezpečné, a je kryté (s výjimkou střešního podlaží). Toto parkoviště je vhodné i pro větší vozidla (max. průjezdová výška 210 cm). Vozíky na zavazadla jsou k dispozici před budovou parkoviště. K dispozici je také nonstop asistence.

AeroParking Economy • parkování Letiště Praha • Terminál 2

Parkování Economy je venkovní parkoviště přímo před terminálem 2, kde tvoje kára bude mít dostatek prostoru a bude v bezpečí. Jedná se o expresní parkoviště, které je určené pro rychlé naložení a vyložení cestujících a využít ho můžeš pouze jednou za 24 hodin. Bezplatná dotace na tyto manévry je 10 minut, poté za každých 15 minut zaplatíš 50 Kč. K dispozici budeš mít nonstop asistenci a vozíky na svoje bágly.

AeroParking: parkování Letiště Praha

Parkování Letiště Praha: CENA

Cenu parkování na AeroParking Praha ovlivňuje mnoho faktorů a různí se tak např. dle délky parkování, sezóny a časového předstihu, ve kterém parkování rezervuješ. Konkrétní ceny se dozvíš v rezervačním systému. Pro lepší představu – týdenní parkování na nejlevnějším parkingu Holiday lze rezervovat již od 640 Kč, týdenní parkování na prémiovém parkingu AeroParking Premium pak již od 1 140 Kč. Aby pro tebe bylo parkování Letiště Praha levné, je nutné rezervovat online s co největším časovým předstihem – parkování je tak až o 50 % levnější než na místě. Při nákupu parkování obdržíš unikátní QR kód, který ti otevře příjezdovou závoru.

Parking Letiště Praha navíc nabízí garanci bezplatného storna – stačí rezervaci zrušit alespoň 1 minutu před začátkem rezervovaného parkování a uhrazená částka se ti vrátí v plné výši na účet nebo platební kartu, kterou byl parking hrazený.

AeroParking PROMO kód

Pro vlastníky prémiové nebo firemní platební karty Mastercard je dostupná až 15% sleva na parkování na letišti Praha, více informací a promo kód pro aktivaci slevy nalezneš na stránkách Mastercard.

Krátkodobé parkování na Letišti Praha

Pokud plánuješ na letišti jen krátce zastavit nebo parkovat na dobu v řádech hodin či minut, využij krátkodobého parkování. Přímo před terminály můžeš krátce zaparkovat na parkovištích Express, přičemž prvních 10 minut máš zcela zdarma (lze využít max. 1x za 24 hodin). Pokud tento časový limit přesáhneš, každých 15 minut parkování podléhá poplatku 50 Kč. Pokud tedy máš v plánu u letiště parkovat na více než 10 minut, doporučujeme využít krátkodobého parkování na parkovišti PC komfort za 80 Kč/hod.

AeroParking: parkování Letiště Praha

Alternativní možnosti parkování na Letišti Praha

GO parking Praha

Alternativní a ekonomickou variantou parkování u pražského letiště je služba GO parking Praha. GO parking nabízí venkovní i kryté parkovací stání v nedalekém okolí letiště, přičemž z parkingu tě odveze přímo k terminálu bezplatný minibus. Transfery fungují nonstop a trvají přibližně 3 minuty. Parkování je hlídané kamerovým systémem i fyzickou ostrahou 24/7 a zaparkovaná vozidla jsou pojištěná proti poškození. Jak vysoká je GO parking cena? Při včasné rezervaci zakoupíš týdenní parkování již od 890 Kč. Parkování GO parking si můžeš rezervovat společně s letenkami v našem rezervačním systému. Stačí si vybrat vyhovující letenku, kliknout na „VYBRAT LET“ a následně zvolit kryté nebo venkovní stání. A co GO parking recenze? My osobně GO parking při svých cestách pravidelně využíváme a se službou jsme maximálně spokojení.

Kde zaparkovat u letiště zdarma?

Pro všechny, kteří hledají parkování u Letiště Praha zdarma, máme několik tipů. Tím prvním je parkování OC Šestka, které se nachází pouhých 8 minut jízdy MHD od letištních terminálů (autobus č. 191). Parkování je zde zcela zdarma a kryté (s výjimkou střešního podlaží). Co parkování u OC Šestka přes noc? Na parkovišti OC Šestka je možné parkovat i přes noc, stejně tak je možné z něj 24/7 automobilem vyjet. Vjezd je možný ale jen během otevírací doby, tj. 07:00 – 22:00 během všedního týdne a 08:00 – 22:00 v sobotu a neděli.

Dalším „tajným“ tipem na parkování u letiště zdarma je bezplatné parkování v okolních ulicích, jako je například ulice U Prioru. Tato ulice aktuálně (6. února 2023) nespadá do modré zóny a parkování je zde tak zcela bezplatné. Na letiště je možné se dopravit pomocí MHD do 20 minut, případně využít služeb taxi.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Krátkodobé parkování

Parkování zdarma nově nabízí také zábavní centrum POP Airport. Od července 2023 je možné využít projektu „Pick up parking“, který vznikl ve spolupráci s Letištěm Praha. Využít stání na krytém parkovišti je možné denně od 10:00 do 20:00 (otvírací hodiny centra). Řidiči zde v klidu zaparkují a počkají na přílet svých blízkých. Letištní terminály jsou odsud vzdáleny pouhých 5 minut jízdy.

Pokud máš nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na Letišti Praha levně, dej nám vědět do komentářů. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 24. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)