AeroParking: parkování Letiště Praha
22.3.2023

AeroParking: parkování Letiště Praha

Hledáte parkování na Letišti Praha? Pak jste tu správně. V tomto článku se dočtete vše potřebné k AeroParkingu aneb oficiálnímu parkování Letiště Praha, ale i o krátkodobém parkingu a také alternativních možnostech parkování včetně parkování u Letiště Praha zcela zdarma.

AeroParking aneb parkování na Letišti Praha

AeroParking je oficiální parkování pražského letiště Václava Havla určené pro dlouhodobé stání – ideální tedy k zaparkování auta během vaší dovolené. K dispozici jsou různé typy parkingu rozdílné především ve standardu služeb, lokalitě, resp. vzdálenosti k terminálům, a ceně. AeroParking doporučujeme rezervovat online a zároveň v co největším časovém předstihu, ušetříte tak až 50 % oproti cenám přímo na letišti. Tak na co ještě čekáte?

REZERVOVAT AEROPARKING

AeroParking SMART • parkování Letiště Praha • Terminál 2

AeroParking Smart je dostupné parkování Letiště Praha u Terminálu 2, nachází se pouze 1 minutu chůze od Terminálu 2 a 3 minuty chůze od Terminálu 1. Ze všech oficiálních parkingů Letiště Praha AeroParking Smart nabízí nejlepší poměr cena-výkon, díky kamerovému systému je navíc velmi bezpečné, a je kryté (s výjimkou střešního podlaží). Ideální je zejména pro menší vozidla (max. průjezdová výška 180 cm a šířka nájezdových ramp 240 cm). Vozíky na zavazadla jsou k dispozici před budovou parkoviště. K dispozici je také nonstop asistence.

AeroParking COMFORT • parkování Letiště Praha • Terminál 1

AeroParking Comfort je pohodlné parkování Letiště Praha u Terminálu 1, nachází se pouze 1 minutu chůze od Terminálu 1 a 3 minuty chůze po kryté lávce od Terminálu 2. Díky kamerovému systému je velmi bezpečné, a je zcela kryté. Toto parkoviště je vhodné i pro větší vozidla (max. průjezdová výška 220 cm). K dispozici jsou vozíky na zavazadla v každém patře, nabíjení elektromobilů ZDARMA, free Wi-Fi, dispečink AeroParkingu přímo v parkovacím domě a nonstop asistence. Za příplatek je možné využít také službu kompletního čištění vozidla.

AeroParking PREMIUM • parkování Letiště Praha • Terminál 1

AeroParking Premium je nejluxusnější parkování Letiště Praha u Terminálu 1, nachází se v budově parkingu Comfort pouze 1 minutu chůze od Terminálu 1 a 3 minuty chůze po kryté lávce od Terminálu 2. Na rozdíl od parkingu Comfort nabízí prostornější parkovací místa a zvýšený dohled ostrahy. Je extrémně bezpečné a zcela kryté. Toto parkoviště je vhodné i pro velká vozidla (max. průjezdová výška 220 cm). K dispozici jsou vozíky na zavazadla v každém patře, nabíjení elektromobilů ZDARMA, free Wi-Fi, dispečink AeroParkingu přímo v parkovacím domě a nonstop asistence. Za příplatek je možné využít také službu kompletního čištění vozidla.

AeroParking HOLIDAY • levné parkování Letiště Praha

AeroParking Holiday je nejlevnější parkování Letiště Praha, nachází se 10-15 minut chůze od Terminálu 1 i Terminálu 2, případně lze využít spojení MHD: autobusová zastávka se nachází přímo před budovou parkingu. Díky kamerovému systému je velmi bezpečné, a je kryté (s výjimkou střešního podlaží). Toto parkoviště je vhodné i pro větší vozidla (max. průjezdová výška 210 cm). Vozíky na zavazadla jsou k dispozici před budovou parkoviště. K dispozici je také nonstop asistence.

AeroParking: parkování Letiště Praha

Parkování Letiště Praha: CENA

Cenu parkování na AeroParking Praha ovlivňuje mnoho faktorů a různí se tak např. dle délky parkování, sezóny a časového předstihu, ve kterém parkování rezervujete. Konkrétní ceny se dozvíte v rezervačním systému. Pro lepší představu – týdenní parkování na nejlevnějším parkingu Holiday lze rezervovat již od 640 Kč, týdenní parkování na prémiovém parkingu AeroParking Premium pak již od 1 140 Kč. Aby pro vás bylo parkování Letiště Praha levné, je nutné rezervovat online s co největším časovým předstihem – parkování je tak až o 50 % levnější než na místě.

Parking Letiště Praha navíc nabízí garanci bezplatného storna – stačí rezervaci zrušit alespoň 1 minutu před začátkem rezervovaného parkování a uhrazená částka se vám vrátí v plné výši na účet nebo platební kartu, kterou byl parking hrazený.

AeroParking PROMO kód

Pro vlastníky prémiové nebo firemní platební karty Mastercard je dostupná až 15% sleva na parkování na letišti Praha, více informací a promo kód pro aktivaci slevy naleznete na stránkách Mastercard.

Krátkodobé parkování na Letišti Praha

Pokud plánujete na letišti jen krátce zastavit nebo parkovat na dobu v řádech hodin či minut, využijte krátkodobého parkování. Přímo před terminály můžete krátce zaparkovat na parkovištích Express, přičemž prvních 15 minut máte zcela zdarma (lze využít max. 1x za 24 hodin). Pokud tento časový limit přesáhnete, každých 30 minut parkování podléhá poplatku 100 Kč. Pokud tedy máte v plánu u letiště parkovat na více než 15 minut, doporučujeme využít krátkodobého parkování Comfort nebo Economy, obojí shodně za 80 Kč/hod.

AeroParking: parkování Letiště Praha

Alternativní možnosti parkování na Letišti Praha

GO parking Praha

Alternativní a ekonomickou variantou parkování u pražského letiště je služba GO parking Praha. GO parking nabízí venkovní i kryté parkovací stání v nedalekém okolí letiště, přičemž z parkingu vás odveze přímo k terminálu bezplatný minibus. Transfery fungují nonstop a trvají přibližně 3 minuty. Parkování je hlídané kamerovým systémem i fyzickou ostrahou 24/7 a zaparkovaná vozidla jsou pojištěná proti poškození. Jak vysoká je GO parking cena? Při včasné rezervaci zakoupíte týdenní parkování již od 890 Kč. Parkování GO parking si můžete rezervovat společně s letenkami v našem rezervačním systému. Stačí si vybrat vyhovující letenku, kliknout na „VYBRAT LET“ a následně zvolit kryté nebo venkovní stání. A co GO parking recenze? My osobně GO parking při svých cestách pravidelně využíváme a se službou jsme maximálně spokojení.

Kde zaparkovat u letiště zdarma?

Pro všechny, kteří hledají parkování u Letiště Praha zdarma, máme několik tipů. Tím prvním je parkování OC Šestka, které se nachází pouhých 8 minut jízdy MHD od letištních terminálů (autobus č. 191). Parkování je zde zcela zdarma a kryté (s výjimkou střešního podlaží). Co parkování u OC Šestka přes noc? Na parkovišti OC Šestka je možné parkovat i přes noc, stejně tak je možné z něj 24/7 automobilem vyjet. Vjezd je možný ale jen během otevírací doby, tj. 07:00 – 22:00 během všedního týdne a 08:00 – 22:00 v sobotu a neděli.

Dalším „tajným“ tipem na parkování u letiště zdarma je bezplatné parkování v okolních ulicích, jako je například ulice U Prioru. Tato ulice aktuálně (6. února 2023) nespadá do modré zóny a parkování je zde tak zcela zdarma. Na letiště je možné se dopravit pomocí MHD do 20 minut, případně využít služeb taxi.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na Letišti Praha levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 22. 3. 2023
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)