Avianca

Check-in
Online check-in se otevírá 24 hod. před odletem.
Aerolinka Avianca
Příruční zavazadlo
V ceně vždy 1x malé příruční zavazadlo (laptop, kabelka apod.) a klasické příruční zavazadlo do 10 kg a rozměrovým limitem 55 cm x 35 cm x 25 cm.
  • Seating Přednostní výběr je u nejlevnějších tarifů je placený. V rámci online-check in je zdarma.
  • Občerstvení Na krátkých vnitrostátních letech čekejte jen nápoj. Na mezinárodních spojích se podává teplé jídlo (1 nebo 2 dle délky letu).
  • Hodnocení
  • Oficiální web avianca.com

Info o aerolince

Avianca (AV), neboli Aerovías del Continente Americano, je kolumbijský národní dopravce se sídlem v Bogotě a zároveň společně s LATAM jedna z největších  jihoamerických aerolinek. Po nizozemské KLM se jedná o 2. nejstarší a stále fungující aerolinku na světě. Avianca je členem Star Alliance (členy jsou např. Lufthansa, Austrian, Swiss, United Airlines  a další).

Naše hodnocení

Avianca je trefa do černého, tedy alespoň v porovnání s velkou částí jihoamerických dopravců. Jestliže cestujete do Jižní Ameriky a kombinujete více zemí, sázíte na slušnou úroveň, přesnost a dostupnost, pak je Avianca dobrou alternativou k lokálním dopravcům, kteří ale mohou být na některých trasách (zejména vnitrostátních) levnější. Možnost cestovat do Jižní Ameriky se nabízí i pro ty, kteří to mají blíže do Německa, od roku 2018 totiž spojuje Mnichov s Bogotou a díky tomu se otevírá poměrně slušné množství destinací, které můžete v Latinské Americe navštívit.

Zavazadla

Příruční zavazadla: v ceně 1x malé osobní zavazadlo (kabelka, laptop apod) a 1x příruční zavazadlo s limity 55 cm x 35 cm x 25 cm a 10 kg.

Dva nejlevnější tarify mají přepravu odbaveného zavazadla zpoplatněnou („XS“ od 70 €, „S“ od 50 €), vyšší tarify pak mají přepravu odbaveného zavazadla v ceně – 1x 23 kg (tarif „M“) a 2x 23 kg (tarif „L“), součet stran nesmí přesáhnout 158 cm. U vnitrostátních dle tarifu (nejlevnější mají v ceně pouze příruční, odbavené je za poplatek).

Nákup letenek

Letenky se společností Avianca kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V České republice nemá Avianca přímé zastoupení. Nejbližší je v Německu, kde vyřešíte veškeré dotazy ohledně letenek, změn apod., a to v německém i anglickém jazyce.

Tel: +49 0 89 552 533 57

Alternativně je možné zkusit online chat

Služby

Na krátkých, vnitrostátních letech čekejte jen nápoj, na mezinárodních spojích se podává teplé jídlo (1 nebo 2 dle délky letu). U dálkových letadel je k dispozici zdarma systém palubní zábavy v každé sedačce.

Přednostní výběr míst je u interkontinentálních letů zpoplatněn u 3 nejlevnějších tarifů („XS“ od 30 €, „S“ od 20 €, „M“ od 10 €), vyšší tarify zdarma. Při online check-inu si lze místa vybrat zdarma. 

Destinace

Avianca pokrývá kromě svých domácích destinací jako Cali, Medellín, nebo Cartagena i další destinace v Latinské Americe. Namátkou třeba Buenos Aires, Santiago, La Paz, Lima, Cuzco, Quito, Galapágy (Baltra, San Cristobal), Panama, Guatemala, San Jose atd.

Z evropských destinací je to zejména Madrid. Pro našince je nejbližší obsluhovanou destinací německý Mnichov.

 

Flotila

Aerolinka má poměrně slušnou základnu strojů jak pro blízké, tak i dálkové destinace. V roce 2019 to bylo 13 strojů Boeing 787, Airbus 8x A330, 15x A321, 67x A320, 25x A319 a 15x ATR-72.

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)