Aerolinka Avianca

Avianca

Avianca (AV), neboli Aerovías del Continente Americano, je kolumbijský národní dopravce se sídlem v Bogotě (BOG). Zároveň se společně s LATAMem jedná o jednu z největších  jihoamerických aerolinek. Zajímavostí je, že po nizozemské KLM je Avianca druhá nejstarší a stále fungující letecká společnost na světě. Založena byla již 5. prosince 1919.

Avianca je členem Star Alliance (členy jsou např. Lufthansa, Austrian, Swiss, United Airlines a další).

Součástí konglomerátu Synergy Group jsou kromě Avianca Colombia i  Avianca Argentina, Avianca Brazil a Avianca El Salvador.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 35 × 25 cm & hmotnost 10 kg + osobní věc
  • Občerstvení na krátkých vnitrostátních letech čekejte jen nápoj; na mezinárodních spojích se podává teplé jídlo (1 nebo 2 dle délky letu)
  • Hodnocení
  • Oficiální web avianca.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr oblíbeného sedadla v předstihu je u nejnižších tarifů zpoplatněn. Seating během online check-in je zdarma.

Naše Recenze

Avianca je trefa do černého, tedy alespoň v porovnání s velkou částí jihoamerických dopravců. Jestliže cestujete do Jižní Ameriky a kombinujete více zemí, sázíte na slušnou úroveň, přesnost a dostupnost, pak je Avianca dobrou alternativou k lokálním dopravcům, kteří ale mohou být na některých trasách (zejména vnitrostátních) levnější.

Pro české cestovatele je atraktivnější od roku 2018, kdy začala provozovat pravidelné přímé spojení z Mnichova (MUC) do kolumbijské Bogoty (BOG). Díky husté síti dopravce se tak nabízí i mnoho dalších destinací na kontinentu.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadla: v ceně jedno malé osobní zavazadlo (kabelka, laptop apod) a jedno klasické příruční zavazadlo s max. rozměrem 55 × 35 × 25 cm a hmotností 10 kg.

Dva nejlevnější tarify mají přepravu odbaveného zavazadla zpoplatněnou („XS“ od 70 €, „S“ od 50 €), vyšší tarify pak mají přepravu odbaveného zavazadla v ceně – 1x 23 kg (tarif „M“) a 2x 23 kg (tarif „L“), součet stran nesmí přesáhnout 158 cm. U vnitrostátních dle tarifu (nejlevnější mají v ceně pouze příruční, odbavené je za poplatek).

Nákup letenek

Letenky se společností Avianca kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V České republice nemá Avianca přímé zastoupení. Nejbližší je v Německu, kde vyřešíte veškeré dotazy ohledně letenek, změn apod., a to v německém i anglickém jazyce.

Tel: +49 0 89 552 533 57

Alternativně je možné zkusit online chat

Služby

Na krátkých, vnitrostátních letech čekejte jen nápoj, na mezinárodních spojích se podává teplé jídlo (1 nebo 2 dle délky letu). U dálkových letadel je k dispozici zdarma systém palubní zábavy v každé sedačce.

Přednostní výběr míst je u interkontinentálních letů zpoplatněn u 3 nejlevnějších tarifů („XS“ od 30 €, „S“ od 20 €, „M“ od 10 €), vyšší tarify zdarma. Při online check-inu si lze místa vybrat zdarma. 

Destinace

Avianca pokrývá kromě svých domácích destinací v Kolumbii jako Cali (CLO), Medellín (MDE), nebo Cartagena (CTG) i další destinace v Latinské Americe. Namátkou třeba Buenos Aires (EZE), Santiago de Chile (SCL), La Paz (LPB), Lima (LIM), Cuzco (CUZ), Quito (UIO), Galapágy (Baltra, San Cristobal), Panama (PTY), Guatemala (GUA), San Jose (SJO) atd.

Nejvýznamnější evropskou destinací je španělský Madrid (MAD). Pro české cestovatele potom nejbližší bavorský Mnichov (MUC).

Flotila

Aerolinka má poměrně slušnou základnu strojů jak pro blízké, tak i dálkové destinace. V roce 2019 to bylo 13 strojů Boeing 787, 8x Airbus A330, 15x A321, 67x A320, 25x A319 a 15x ATR-72.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)