Transavia

Transavia.com  je holandská nízkonákladová letecká společnost. Působí zcela samostatně, nezávisle na svém majiteli, letecké společnosti Air France-KLM. Hlavní základna společnosti je v Amsterdamu na letišti Schiphol (AMS), další základny v Holandsku jsou letiště Rotterdam Haag (RTM) a Eindhoven (EIN). Francouzská pobočka společnosti má hlavní základnu na pařížském letišti Orly (ORY). Tato společnost většinu svých letů směřuje do okolí středozemního moře a dalších jižních destinací i mimo Evropu.

Prahy létá do destinací:

 • Eindhoven (EIN)
 • Paříž-Orly (ORY)

Z okolních letišť ČR:

 • Katowice (KTW), Berlín-Tegel (TXL), Salcburk (SZG), Mnichov (MUC), Budapešť (BUD)

Stránka dopravce: Transavia.com

Online check-in: Transavia online check-in

Kód aerolinky: TRA/HV

Telefonní kontakt: +352 270 027 28, 8-22h, cena mezinárodního hovoru

Kontaktní formulář: Transavia – kontaktní formulář

Používaný druh letadel: Boeing 737 – 700 a Boeing 737 – 800

Kabinové zavazadlo: Max. 56 x 45 x 25 cm, garantovaně do letadla se dostanete do rozměrů 45 x 40 x 25 cm,  každopádně maximální hmotnost 10 kg

Zavazadlo k odbavení: Viz tabulka níže. Při pořízení on-line na webu aerolinky je cena zavazadel mezi 9 a 100 EUR.

transavia-hold

Platba letenek: Platba letenek je vždy bez poplatku. Nevýhodou je, že ale nepodporují kreditní karty Diners club a kartu Maestro.

TIP: Pokud si ještě nejste jistí, kdy byste chtěli letět a jste flexibilní, Transavia nabízí při rezervaci velice přehledný kalendář temínů s cenami.

transavia-calendar

2 komentáře

 
 1. Zlatuše Motejlová

  Dobrý den.
  S kamarádkou letíme 4. 6. 2018 do Paříže-Orly. Chtěla jsem se zeptat jestli při odbavení online check-in budeme mít sedadla vedle sebe. Když ne, tak mi prosím napište co musíme udělat pro to, abychom seděli vedle sebe. Děkuji za odpověď.
  Motejlová Z.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Zlatuše Motejlová

   Dobrý den,

   pokud si uděláte check-in co nejdříve před odletem, velmi pravděpodobně budete sedět u sebe. Pokud ne, mělo by to jít během on-line check-inu na stránkách Transavie změnit.

   Jirka