Berlín – Schonefeld (SXF)

Berlín – Schonefeld (SXF)
Berlín - Schonefeld
Letiště Berlín - Schönefeld je jedním ze dvou mezinárodních civilních letišť v Berlíně. Létají z něj nejvíce nízkonákladové a charterové aerolinky.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště berlin-airport.de

Letenky z Berlína

Letiště Berlín – Schonefeld (SXF) je jedním ze dvou mezinárodních civilních letišť v Berlíně. Na rozdíl od Tegel (TXL) je základnou pro spíše nízkonákladové a charterové dopravce jako je EasyJet, Ryanair, Freebird Airlines, Onur Air, Wizz Air, Condor, Transavia a další.  

Na našich webových stránkách vám nabízíme akční letenky z Berlína na Mallorcu, Kanárské ostrovy, Egypta, Turecka, Španělska, mnoha dalších destinací. Sledujte naše akční letenky tady a už vám nikdy žádná neunikne. Obzvláště příznivé cenovky pravidelně nacházíme u low-cost aerolinky RyanairRezervujte v našem vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Do Berlína z Prahy nelétá žádná aerolinka. Dopravit se tam je nutné tedy po zemi. Letiště Schönefeld je od Prahy vzdálené 300 km (cesta vám zabere kolem 3,5 hodiny), nebo cca. 220 km od hranic. Stačí jet po dálnici D8 a v Německu najedete na A13, která vás dovede až k exitu na Flughafen Schönefeld.

Další možností je cesta autobusem např. se společností RegioJet, Flixbus, nebo Eurolines. Některé autobusy jedou pouze do centra Berlína, některé zastavují i na letišti. Vlakem se lze s Českými dráhami dopravit do stanice Berlin-Südkreuz, kde přestoupíte na linku S-Bahn (S45) a ta vás doveze přímo na letiště. 

Doprava z centra

Doprava ve dne

Nejednoduší variantou jak se přepravit do/z centra je využití železnice resp. linky S-Bahn. Centrum a letiště Berlín – Schonefeld spojuje linka S9 (frekvence cca. 10 min. a cesta zabere asi 40 min) a jižní část města (Südkreuz) linka S45.

Dále lze nasednout na regionální vlaky Airport Express (RE 7 / RB 14), které jezdí zhruba každou půlhodinu. Cesta z hlavního nádraží trvá 30 asi min.

Doprava v noci

Během noci je možné využít autobusovou dopravu linek N7 nebo N60.

Parkování na letišti

Na berlínském letišti Schönefeld je k dispozici kolem 4000 parkovacích míst. Nejblíže terminálu jsou parkovací domy P51, P52, P54 a P56. Parkoviště P53 je vzdálenější a dopravu mezi ním a terminálem zajišťuje shuttlebus. Krátkodobé státní zdarma do 5 minut lze na na parkovišti „Short-stay P2“.
Rezervovat parkování a více informací naleznete zde.

Další užitečné tipy

Na letišti se nachází několik autopůjčoven, bank i cestovních kanceláří. Wifi je zdarma. 

Přesná adresa letiště: 12529 Schönefeld, Německo

Informace o aktuálních odletech a příletech na letiště Schönefeld naleznete na stránkách letiště. 

Poslední aktualizace: 28. 4. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)