Bezplatná změna letenky u Ryanairu pokračuje
2.1.2022

Bezplatná změna letenky u Ryanairu pokračuje

Ryanair reaguje na situaci v cestovním ruchu a snaží se zvýšit poptávku po létání. Cestovatelům, kteří si zarezervují nové letenky do konce ledna 2022, bude umožněna bezplatná změna této letenky (viz podmínky níže).

Šíření nové mutace viru zapříčinilo na přelomu roku turbulentní a často nepredikovatelné změny vstupních podmínek do jednotlivých zemí, a to i na evropském kontinentu. Nastalá situace ještě více umocnila tradiční propad v zájmu o cestování po Evropě během prvních měsíců v kalendářním roce. V důsledku výše uvedených důvodů pozastavil irský dopravce během ledna lety na desítkách linek, mnoho dalších tras prošlo revizí v počtu nabízených rotací. Letecká společnost se ale na druhou stranu snaží cestovatele pozitivně motivovat i k plánování cest v delším časovém horizontu. Znovu zavedla zrušení poplatku za změnu letenky. Cestující tak nyní mohou opět měnit letenky zdarma – týká se to rezervací provedených od 26. prosince 2021 do 31. ledna 2022. V praxi to znamená, že každá letenka vystavená do konce ledna bude zdarma měnitelná na nové lety s termíny až do 30. září 2022.

Standardně u Ryanairu platí pravidlo, že ve většině případů je pro cestovatele výhodnější zakoupit letenku novou nežli měnit letenku původní. Administrativní poplatek za změnu letenky začíná na 35 €/os./směr a liší se v závislosti na konkrétní trase (+ musíte uhradit rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou).

Pro případné uplatnění změny musí být však dodržena následující pravidla:

  • letenka musí být rezervována do 31. ledna 2022;
  • nové lety se musí uskutečnit do 30. září 2022 (včetně);
  • cestující je povinen při změně letu uhradit případný rozdíl v ceně (bude-li cena nové letenky nižší, rozdíl se zákazníkovi nevrací);
  • bezplatná změna letu je dostupná do 7 dní před datem původního plánovaného letu;
  • změny lze provést bez ohledu na trasu a datum;
  • nelze měnit jména cestujících;
  • pro jednu rezervaci je umožněno provést maximálně dvě bezplatné změny (odletový/příletový let nebo oba);
  • zpáteční segment letenky lze změnit i přesto, že jste již proletěli „odletový let“ (za předpokladu, že „návratový let“ splňuje podmínky výše uvedené);
  • pokud se změna nebude týkat všech osob v rezervaci, nelze změnu provést online (musíte se obrátit na kontaktní centrum společnosti);
  • pokud jste si na daný let zakoupili i seating, budou vám přidělena stejná sedadla i pro nový let (nebudou-li k dispozici, můžete si vybrat nová místa ve stejné cenové hladině).

Změnu rezervace provedete jednoduše online. Po přihlášení zamíříte do sekce „Moje rezervace“, kde si zvolíte konkrétní cestu. Následně ve správě dané cesty zvolíte „Spravovat rezervace“ a z nabídky vyberete „Provést změny na mém letu“.

Kompletní podmínky aktuálních změn letenek u letecké společnosti Ryanair naleznete přímo na jejich webu.

Máte ke změnám letenek u Ryanairu či jiného dopravce další dotazy? Neváhejte se zeptat v naší diskuzi. 

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)