Bezplatná změna letenky u Ryanairu – flexibilní letenky
24.9.2020

Bezplatná změna letenky u Ryanairu – flexibilní letenky

Máte obavu, že se vám změní podzimní cestovatelské plány a letenky propadnou? Bezplatná změna letenky u Ryanairu by tuto nejistotu měla zahnat. Irský nízkonákladový dopravce Ryanair totiž prodloužil období, během něhož umožní cestujícím bezplatně měnit letenky, i na říjen a listopad letošního roku. V praxi to znamená, že každá letenka, s plánovanými lety během října a listopadu, zakoupená u tohoto dopravce je svým způsobem flexibilní.

Prodloužením této politiky Ryanair reaguje na sníženou poptávku po letech na podzimní období a také dynamický vývoj epidemiologické situace v jednotlivých evropských zemích. Prozatím totiž stále není určen jednotný klíč napříč zeměmi Evropské unie, dle něhož budou občané z jednotlivých zemích/regionů do cílových destinací vpouštěni a každá země si stanovuje vstupní pravidla sama. Podmínky vstupu do cílové destinace či naopak návratu do své domoviny se tak mohou reálně změnit ze dne na den, což rozhodně není při plánování cest vítané. Nabídka těchto flexibilních letenek od irské aerolinky tedy každopádně přijde vhod.

Pro případné uplatnění změny musí být však dodržena následující pravidla:

  • původní termín letu musí být v září, říjnu či listopadu 2020;
  • změnu lze provést na jakýkoliv jiný let společnosti do 21. března 2021;
  • cestující je povinen při změně letu uhradit případný rozdíl v ceně (bude-li cena nové letenky nižší, rozdíl se zákazníkovi nevrací);
  • bezplatná změna letu je dostupná do 7 dní před datem původního plánovaného letu;
  • změny lze provést bez ohledu na trasu a datum;
  • pro jeden sektor rezervace je umožněno provést maximálně jednu bezplatnou změnu;
  • zpáteční segment letenky lze změnit i přesto, že jste již proletěli „odletový let“ (za předpokladu, že „návratový let“ splňuje podmínky výše uvedené);
  • pokud se změna nebude týkat všech osob v rezervaci, nelze změnu provést online (musíte se obrátit na kontaktní centrum společnosti).

Změnu rezervace provedete jednoduše online. Po přihlášení zamíříte do sekce „Moje rezervace“, kde si zvolíte konkrétní cestu. Následně ve správě dané cesty zvolíte „Spravovat rezervace“ a z nabídky vyberete „Provést změny na mém letu“.

Kompletní podmínky aktuálních změn letenek u letecké společnosti Ryanair naleznete přímo na jejich webu.

Máte ke změnám letenek u Ryanairu či jiného dopravce další dotazy? Neváhejte se zeptat v naší diskuzi. 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)