Bezplatná změna letenky u Ryanairu končí
30.9.2021

Bezplatná změna letenky u Ryanairu končí

EDIT (30. září, 11:45): K dalšímu prodloužení období, během něhož bylo možné zdarma změnit letenku u Ryanairu, již dopravce nepřistoupil. Po roce a půl tak Ryanair bude cestovatele, kterým se změní plány, opět kasírovat.

Ve většině případů opět začne platit pravidlo, že pro vás bude výhodnější zakoupit letenku novou nežli měnit letenku původní. Administrativní poplatek za změnu letenky začíná na 35 €/os./směr a liší se v závislosti na konkrétní trase (+ musíte uhradit rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou).

Máte obavu, že se vám změní budoucí cestovatelské plány a letenky propadnou? Bezplatná změna letenky u Ryanairu by tuto nejistotu měla zahnat. Irský nízkonákladový dopravce Ryanair totiž prodloužil období, během něhož umožní cestujícím bezplatně měnit letenky zakoupené až do konce září 2021. V praxi to znamená, že každá letenka vystavená do 30. září 2021 bude zdarma měnitelná na nové lety s termíny až do 31. prosince 2021.

Prodloužením této politiky Ryanair reaguje na současnou situaci v oblasti cestovního ruchu a také dynamický vývoj epidemiologické situace v jednotlivých evropských zemích. Podmínky vstupu do cílové destinace či naopak návratu do své domoviny se stále mohou měnit v relativně krátkém čase, což rozhodně není při plánování cest vítané. Nabídka těchto flexibilních letenek od irské aerolinky tedy každopádně přijde vhod.

Pro případné uplatnění změny musí být však dodržena následující pravidla:

  • letenka musí být rezervována do 30. září 2021;
  • původní termín cesty musí být do 31. prosince 2021;
  • cestující je povinen při změně letu uhradit případný rozdíl v ceně (bude-li cena nové letenky nižší, rozdíl se zákazníkovi nevrací);
  • bezplatná změna letu je dostupná do 7 dní před datem původního plánovaného letu;
  • změny lze provést bez ohledu na trasu a datum;
  • pro jednu rezervaci je umožněno provést maximálně dvě bezplatné změny (odletový/příletový let nebo oba);
  • zpáteční segment letenky lze změnit i přesto, že jste již proletěli „odletový let“ (za předpokladu, že „návratový let“ splňuje podmínky výše uvedené);
  • pokud se změna nebude týkat všech osob v rezervaci, nelze změnu provést online (musíte se obrátit na kontaktní centrum společnosti);
  • pokud jste si na daný let zakoupili i seating, budou vám přidělena stejná sedadla i pro nový let (nebudou-li k dispozici, můžete si vybrat nová místa ve stejné cenové hladině).

Změnu rezervace provedete jednoduše online. Po přihlášení zamíříte do sekce „Moje rezervace“, kde si zvolíte konkrétní cestu. Následně ve správě dané cesty zvolíte „Spravovat rezervace“ a z nabídky vyberete „Provést změny na mém letu“.

Kompletní podmínky aktuálních změn letenek u letecké společnosti Ryanair naleznete přímo na jejich webu.

Máte ke změnám letenek u Ryanairu či jiného dopravce další dotazy? Neváhejte se zeptat v naší diskuzi. 

guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)