Bezplatná změna letenky u Ryanairu prodloužena do září
28.5.2021

Bezplatná změna letenky u Ryanairu prodloužena do září

Máte obavu, že se vám změní budoucí cestovatelské plány a letenky propadnou? Bezplatná změna letenky u Ryanairu by tuto nejistotu měla zahnat. Irský nízkonákladový dopravce Ryanair totiž prodloužil období, během něhož umožní cestujícím bezplatně měnit letenky zakoupené až do konce září 2021. V praxi to znamená, že každá letenka bude zdarma měnitelná na nové lety s termíny až do 31. prosince 2021.

Prodloužením této politiky Ryanair reaguje na současnou situaci v oblasti cestovního ruchu a také dynamický vývoj epidemiologické situace v jednotlivých evropských zemích. Podmínky vstupu do cílové destinace či naopak návratu do své domoviny se stále mohou měnit v relativně krátkém čase, což rozhodně není při plánování cest vítané. Nabídka těchto flexibilních letenek od irské aerolinky tedy každopádně přijde vhod.

Pro případné uplatnění změny musí být však dodržena následující pravidla:

  • letenka musí být rezervována do 30. září 2021;
  • původní termín cesty musí být do 31. prosince 2021;
  • cestující je povinen při změně letu uhradit případný rozdíl v ceně (bude-li cena nové letenky nižší, rozdíl se zákazníkovi nevrací);
  • bezplatná změna letu je dostupná do 7 dní před datem původního plánovaného letu;
  • změny lze provést bez ohledu na trasu a datum;
  • pro jednu rezervaci je umožněno provést maximálně dvě bezplatné změny (odletový/příletový let nebo oba);
  • zpáteční segment letenky lze změnit i přesto, že jste již proletěli „odletový let“ (za předpokladu, že „návratový let“ splňuje podmínky výše uvedené);
  • pokud se změna nebude týkat všech osob v rezervaci, nelze změnu provést online (musíte se obrátit na kontaktní centrum společnosti);
  • pokud jste si na daný let zakoupili i seating, budou vám přidělena stejná sedadla i pro nový let (nebudou-li k dispozici, můžete si vybrat nová místa ve stejné cenové hladině).

Změnu rezervace provedete jednoduše online. Po přihlášení zamíříte do sekce „Moje rezervace“, kde si zvolíte konkrétní cestu. Následně ve správě dané cesty zvolíte „Spravovat rezervace“ a z nabídky vyberete „Provést změny na mém letu“.

Kompletní podmínky aktuálních změn letenek u letecké společnosti Ryanair naleznete přímo na jejich webu.

Máte ke změnám letenek u Ryanairu či jiného dopravce další dotazy? Neváhejte se zeptat v naší diskuzi. 

guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
palard

Na Ryanair a tohle přebookování si dejte FAKT bacha.
Oni sice napíšou, že „zdarma“ a dorovnat jen cenu v případě, že nový termín je dražší, ale jste si dovolí tu cenu promítnout do ceny zavazadla, takže jim stejně zaplatíte za rebooking, akorát to mu říkají jinak – třeba zvýšený poplatek za zavazadlo.

A hlavně NIKDO se s vámi nebaví, ani na Twinteru, ani na webu, ani na mailu.

Petr

Přesně tak! 100% pravda a navíc jim do kalkulace vstupují chyby které i po uznání chyby nechtějí nejsou schopní opravit, komunikace po telefonu šílená.

Verča

Dobrý den, toto platí i nyní? Prodejce letenek (ne přímo Ryanair) mi nabízí různé balíčky za příplatky vč. změny data letu a jiných „služeb“… Díky

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)