Nová linka z Prahy do bulharské Varny od Bulgaria Air
15.12.2023

Nová linka z Prahy do bulharské Varny od Bulgaria Air

Bulharská letecká společnost Bulgaria Air přidá od příštího roku druhé spojení mezi Českou republikou a Bulharskem. Kromě hlavního města, Sofie (SOF), cestovatelům v letních měsících nabídne také přímé spojení z Prahy (PRG) do Varny (VAR) ležící na břehu Černého moře. Linka bude v provozu po čas letní sezony a počítá se s frekvencí dvou letů týdně. Podrobné informace o letovém řádu i cenách letenek se dočtete níže.

S příchodem letního letového řádu v závěru března 2024 bulharský dopravce také navýší počet letů mezi hlavními městy obou zemí. Z Prahy do Sofie bude nově létat hned 4× týdně – k dosavadním rotacím v úterky, pátky a neděle přidá ještě čtvrteční rotaci.

Letový řád

Nová sezónní linka z Prahy (PRG) do Varny (VAR) od aerolinky Bulgaria Air bude v provozu během celé letní sezony. S inauguračním letem se momentálně počítá v neděli 16. června. Poslední let na dané trase je poté v rezervačním systému dopravce vypsán na středu 23. října 2023. Letecká společnosti cestovatelům nabízí celkem dva lety týdně (středy a neděle), na něž plánuje nasazovat letoun typu Embraer ERJ-190.

středa, neděle

  • FB201: Varna – Praha -> 14:05 – 15:10
  • FB202: Praha – Varna -> 16:00 – 19:15

Ceny letenek

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Varny se pohybují kolem 6 tisíc Kč (viz příkladový termín přes červencové státní svátky). Výraznější cenový progres směrem k létu na této lince nečekáme, ale rádi se samozřejmě budeme mýlit…

Nová linka z Prahy do bulharské Varny od Bulgaria Air

Jakmile se akční letenky z Prahy do Varny objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Bulharska neuletí.

Konkurence na trase z Prahy do Varny

V letní sezoně na této tradiční trase k Černému moři létá tuzemská aerolinka Smartwings. Ta vypravuje komerční lety z Prahy (PRG), Brna (BRQ ) i Ostravy (OSR).  Do Varny létá také z Karlových Varů (KLV) – v tomto případě se ale jedná o čistě charterové lety, na něž lze zakoupit letenky pouze skrze cestovní kanceláře.

Do letošního roku spojení na trase z Prahy do Varny cestovatelům nabízela také nízkonákladová letecká společnost Wizz Air. Ta ovšem lety na konci letní sezony zrušila a daný „city-pair“ byl zároveň odstraněn z rezervačního systému aerolinky. S obnovením této linky se prozatím tedy nejspíše nepočítá…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)