Parkování letiště Vratislav
11.9.2023

Parkování letiště Vratislav

Letíte na dovolenou z letiště Vratislav (WRO) a zajímá vás, kde je nejpohodlnější či nejlevnější parkování na letišti a v jeho okolí? Pak jste tu správně. V tomto článku naleznete srovnání oficiálních i neoficiálních možností parkování u letiště Vratislav, abyste si mohli vybrat pro vás tu nejlepší variantu – a díky našim tipům třeba ještě ušetřit pár korun.

Oficiální parking: pohodlné parkování letiště Vratislav (nebo Wroclaw)

V areálu letiště Vratislav se nachází VIP parkoviště, krátkodobé parkoviště, dlouhodobé parkoviště, 3 klasická parkoviště a jedno parkoviště s hodinovou sazbou. Všechna oficiální parkoviště lěží v blízkosti terminálu a nejsou zastřešená. K dispozici je také nabíjení elektromobilů.

Ceny parkování na letišti ve Vratislavi

Cena parkování na letišti Vratislav se liší dle typu a délky parkování. Nejlevněji vás vyjde stání na dlouhodobém parkovišti D, kdy za týden zaplatíte 149 PLN. Nejblíže u terminálu se nachází VIP parkování, kde týdenní sazba je 499 PLN. Tyto ceny platí při rezervaci dopředu online, nečekejte tedy a před odletem si parkování na letišti Vratislav zarezervujte přes stránky letiště. 

Krátkodobé parkování

Zóna Kiss&Fly se nachází přímo před letištním terminálem a je zdarma po dobu 10 minut. Pokud zde budete parkovat déle, připravte si poplatek 20 PLN (asi 105 Kč) za stání na 20 minut a poté dalších 10 PLN (asi 53 Kč) za každých započatých 10 minut.

VIP parkování

VIP parkování leží pouze několik metrů od vstupu do odletové haly. Za parkování na 7 dní zde zaplatíte 499 PLN (asi 2 639 Kč) bez rezervace online dopředu.

Parkování letiště Vratislav

Klasická parkoviště na letišti Vratislav

Klasická parkoviště na letišti Vratislav jsou označena písmeny A. B a C. Všechna tato parkoviště mají jednotnou cenu, a to 299 PLN (asi 1 581 Kč) na týden bez rezervace online.

Parkoviště s hodinovou sazbou

Na parkovišti G vám bude účtována hodinová sazba, je to tedy skvělá volba, pokud vám nestačí časová dotace zdarma na parkovišti Kiss&Fly.

Dlouhodobé parkoviště

Pro dlouhodobé stání je vyhrazeno parkoviště D, které se nachází vedle parkoviště A. V průběhu letní sezóny je v provozu služba transferu mezi parkovištěm a terminálem. Za zaparkování svého vozu na týden zde zaplatíte 149 PLN (asi 786 Kč). 

Levné parkování letiště Vratislav: parkování v širším okolí letiště

Hledáte-li levné parkování v okolí letiště Vratislav, zvolte jedno ze soukromých parkovišť. Dopravu k terminálům poté zajišťují přímé transfery.

Parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat.

  • Parkoviště Strachowice: od 129 PLN na týden (asi 680 Kč); monitorované parkoviště 300 m od terminálu; bez transferu;
  • Parking Maro: od 150 PLN na týden (asi 792 Kč); monitorované parkoviště, služba umytí auta v ceně; transfer zdarma;
  • Parking Rondo: od 149 PLN na týden (asi 786 Kč); 3 minuty od letištního terminálu, hlídané parkoviště; transfer v ceně;

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování letiště Vratislav ZDARMA 

Pokud se vám za parkování nechce platit, zkuste zaparkovat v některé z vesnic v okolí letiště Vratislav. Nabízí se vesnice Strachowice, Jerzmanowo či Zlotniki.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Vratislav levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Hledáte levné letenky z Vratislavi? Mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)