SalamAir

SalamAir

SalamAir (OV) je mladá ománská nízkonákladová aerolinka. Založena byla v roce 2016 a její hlavní základna se nachází na letišti v Muscatu (MCT). Své lety operuje taktéž z jihoománské Salalahu (SLL).
  • Příruční zavazadlo větší příruční (max. 7 kg & 56 × 45 × 25 cm) + malé příruční á 33 × 25 × 20 cm.
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.salamair.com/en/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin (vnitrostátní lety) a 24 hodin (mezinárodní lety) před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je u nejnižších tarifů zpoplatněn. Výběr místa zdarma mají pouze cestovatelé s letenkami vystavenými ve vyšších tarifech (Benefit a Luban).

Naše recenze

Moderní nízkonákladová aerolinka. Nelze od ní čekat zázraky, ale to nejdůležitější = přepravu z bodu A do bodu B za velmi sympatické ceny rozhodně splní. Pozitivně hodnotíme zejména mladou flotilu letecké společnosti.

Skvělou novinkou jsou přímé lety z Prahy do Muscatu a Salalahu provozované od října 2022. Pokud vás láká dovolená v Ománu a nechcete využít služeb cestovní kanceláře a charterových letů Smartwings do Salalahu, bude pro vás individuální cesta se SalamAir to pravé.

Zavazadla

Všichni cestovatelé si s sebou na palubu mohou vzít příruční zavazadlo o max. hmotnosti 7 kg a max. rozměrech 56 × 45 × 25 cm. Zároveň mohou zdarma přepravit ještě jedno malé kabinové zavazadlo s max. rozměry 33 × 25 × 20 cm.

Možnost přepravit odbavené zavazadlo závisí na tarifu, v němž byly letenky vystaveny:
  • Light – neobsahuje odbavené zavazadlo
  • Friendly – 1 ks odbaveného zavazadla á 20 kg
  • Benefit – 1 ks odbaveného zavazadla á 30 kg
  • Luban – 1 ks odbaveného zavazadla á 40 kg

Podrobné informace o zavazadlové politice dopravce a přepravě nadrozměrných zavazadel či sportovního vybavení naleznete na stránkách aerolinky.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky SalamAir (z Prahy do Muscatu, z Prahy do Salalahu či případně vnitrostátní přelety) kupujte snadno v našem vyhledávači.

Kontakt

V České republice je letecká společnost zastoupena firmou Discover the World. Kontaktovat ji můžete na telefonním čísle +420 233 311 086 nebo e-mailu [email protected].
Mezinárodní kontaktní centrum dostupné 24/7 je možné kontaktovat na telefonu +968 24272222.

Služby

Základní tarif „Light“ neobsahuje žádné extra služby. Občerstvení zdarma a také bezplatná seating zahrnuje až vyšší tarif „Benefit“.

Změna termínu je možná až do 24 hodin před plánovaným odletem a je zpoplatněna částkou 20 OMR (cca 1 300 Kč). Zrušení letenky je taktéž možné do 24 hodin před odletem za poplatek 25 OMR (cca 1 650 Kč). U vyššího tarifu „Benefit“ jsou ceny 10 OMR / 20 OMR a u tarifu „Luban“ je změna i zrušení bez poplatku.

Destinace

Kromě domácího spojení mezi Muscatem a Salalahem (několik letů denně) se SalamAir zaměřuje především na konektivitu Ománu s dalšími zeměmi „arabského světa“ a destinacemi, odkud pochází „gastarbeiteři“ (Pákistán, Indie, Nepál, Srí Lanka, Bangladéš).

Dopravce létá také do tureckých měst Bursa, Trabzon a Istanbul. Dále do bosenského Sarajeva a nově také do Prahy (PRG)!

Z České republiky, nejzápadnější destinace ve své sítí, nově provozuje aerolinka přímé lety do Muscatu i Salalahu. Doba letu z Prahy do Salalahu je 7 hodin a 10 minut, v obráceném gardu potom 8 hodin a  5 minut / z Prahy do Muscatu let trvá 6 hodin a 20 minut, zpátky potom 7 hodin a 30 minut.

Flotila

Flotila aerolinky SalamAir je poměrně mladá a naleznete v ní celkem 11 letadel. Jedná se o Airbusy A321neo a A320neo.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)