letiště Montego Bay

Letiště Montego Bay (MBJ)

Letiště Montego Bay (MBJ), oficiálním názvem "Sangster International Airport", nejvytíženějším leteckým přístavem na ostrově Jamajka. Pojmenované je po bývalém jamajském premiérovi Donaldu Sangsterovi a leží 4 km severně od stejnojmenného města, Montego Bay. Jedná se o hlavní vstupní bránu na "ostrov Boba Marleyho". Nedaleko se nachází dvě hlavní turistická letoviska – Ocho Rios a Negril. Přistávají zde primárně lety z destinací v Severní Americe (Kanada a USA) a také několik spojení z Evropy.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4 km
  • Oficiální web letiště mbjairport.com

Letenky do Montego Bay

Přímá linka Prahy (PRG) do Montego Bay (MBJ) neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Montego Bay se pohybuje nad hranicí 20 tisíc Kč. Akční letenky je občas možné ulovit za 15 tisíc Kč. Nejčastěji se jedná o nabídku americké aerolinky Delta Air Lines či cestu s německým Condorem – via Frankfurtu (FRA).

Batůžkáři mířící na Jamajku mohou sledovat také nabídku přímých letů z Frankfurtu s Condorem, z Bruselu (BRU) s TUI fly či z Londýna (LGW) s Norse Atlantic Airways. Akční letenky na těchto trasách ulovíš i za méně než 10 tisíc Kč.

Letenky na letiště Montego Bay rezervuj přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Montego Bay bohužel nejezdí žádná linka hromadné dopravy. Pro přesun do svého hotelu či cílové destinace můžeš využít služeb jedné ze společností poskytujících soukromý či sdílený transfer. Stanoviště jejich provozovatelů se nachází hned v příletové hale letiště. Jejich podrobný rozpis i s čísly stanovišť nalezneš v tomto seznamu.

Půjčené auto

Vyraz prozkoumávat Jamajku přímo z letiště na vlastní pěst. Využij možnosti pronájmu vlastního vozidla a pusť logistické problémy z hlavy. Za účelem nezávislosti během své cesty si vyber jedno z vozidel v naší autopůjčovně.

Nezapomeň ale na včasné včasné vyřízení mezinárodního řidičského průkazu.

Taxi

K dopravě do centra přilehlého města Montego Bay i do dalších destinací na ostrově můžeš využít taxislužby. V areálu letiště fungují dvě autorizované taxislužby: JUTA Taxi a JCAL Taxi. Na jejich společné stanoviště narazíš hned u východu z příletové haly. Počítej však s poměrně napálenou cenou.

Pěšky

Letiště Montego Bay je díky své vzdálenosti 4 km od centra města vcelku jednoduše dostupné pěšky. Variantu pěšího přesunu ale doporučujeme pouze ostříleným cestovatelům, přeci jen jste stále na Jamajce…

Doprava v noci

Podmínky a možnosti dopravy z letiště po setmění (letiště je od 23:00 do 05:00 uzavřeno) jsou zpravidla stejné jako přes den. Buď se do svého ubytování dostaneš transferem zajištěným přímo konkrétním hotelem, nebo využiješ služeb jedné ze soukromých shuttle služeb či taxislužeb.

Přestup na letišti

Letiště Montego Bay je primárně cílovou turistickou destinací. S největší pravděpodobností tě zde žádný přestup nečeká. Pokud by však taková situace nastala, neměj obavy. Nachází se zde jediný terminál, na kterém se vcelku rychle zorientuješ. Jediným zádrhelem může pak být nutnost opětovného odbavení zdržení se ve frontě.

Na letišti se nachází salónky Club Mobay – u brány č. 9 (airside) / v příletové hale (landside). Rezervaci provedeš jednoduše na stránkách provozovatele.

Další užitečné tipy

 

Terminál je otevřen od 5:00 do 23:00.

V areálu letiště můžeš využívat Wi-Fi připojení zdarma, nicméně některé internetové stránky mohou být zpoplatněny.

Letiště nabídne široký výběr obchodů a restaurací, které ti zpříjemní a zkrátí čekání na tvůj let. Restaurace nebo fast food, kafíčko nebo drink na posilněnou? Celý seznam restauračních zařízení nalezneš na stránkách letiště.

Stejně tak si můžeš čas zkrátit v jednom z mnoha obchodů s rozmanitým sortimentem. Suvenýry z dovolené na poslední chvíli, značkové luxusní produkty nebo zboží za zvýhodněnou duty free cenu? Seženeš zde téměř vše…

✈️ Přílety/Odlety

Přílety – letiště Montego Bay

Odlety – letiště Montego Bay

Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)