Parkování letiště Mnichov
28.7.2023

Parkování letiště Mnichov

Letíte na dovolenou z letiště Mnichov (MUC) a nejste si jistí, jaké jsou možnosti parkování na letišti v Mnichově a jeho okolí? Pak jste tu správně. V našem průvodci najdete všechny možnosti parkování,  orientační ceny parkování u letiště Mnichov i další důležité informace související s tématem. Tak s chutí do čtení!

Oficiální parking: parkování letiště Mnichov

Pokud chcete využít oficiálních parkovišť na letišti Mnichov, máte hned několik možností. Parkování je pohodlné, jelikož se všechna oficiální parkoviště nachází nedaleko samotného letiště. Od svého vozu se proto jednoduše dostanete přímo k terminálu: ať už pěšky či dopravou zdarma. Nechybí zde speciální služby jako tzv. „Valet parking“, XXL parking, parkování pro lidi s omezením, či dobíjecí stanice pro elektromobily.

Nejblíže terminálům se nachází Terminal Parking, Valet Parking a parkování s nabíjeném pro elektromobily. Z těchto parkovišť dojdete na letiště pohodlně pěšky. O trochu dál se nachází parkoviště Economy, které vás ale vyjde levněji a na letiště vás během chvíle doveze vlak či autobus zdarma. Interaktivní mapu parkovišť letiště Mnichov naleznete na stránkách letiště.

Cestující, kteří jsou pohybově omezení, mají parkování na Terminal a Economy parkovištích o 50 % levnější a parkování do 5 hodin zdarma (tato sleva nemůže být uplatněna při rezervaci online a doplňkové služby jako Valet parking).

Cena parkování letiště Mnichov

Cena parkování závisí na sezóně, délce a typu parkování. Například týden na parkovišti Economy Sever vás vyjde na 71 €. Dejte si však pozor, ceny se velmi rychle mění. Vyplatí se tedy parkování rezervovat co nejdříve. Cenu parkování ve vámi zvoleném termínu jednoduše zjistíte v přímo na stránkách letiště Mnichov, kde si místo pro váš vůz rovnou zarezervujete.

Kiss & Fly a Kiss & Ride

Před terminály se nachází zóny Kiss & Fly (u odletové haly) a Kiss & Ride (u příletové haly). Kiss & Fly je na 5 minut zdarma, poté musíte zaplatit 3 € za každých dalších 15 minut. Maximální délka parkování je 4 hodiny. U Kiss & Ride lze parkovat zdarma 10 minut a poté musíte za každých dalších 15 minut zaplatit 3 €. Maximální délka tohoto parkování je 24 hodin.

Terminal Parking – nejbližší parkování

Dbáte-li nejvíce na pohodlí, zvolte parkování na Terminal Parking, které se nachází nejblíže terminálům. Jedná se o kryté stání, kdy maximální výška vozu nesmí přesáhnout 2 metry. Vyšší automobily musí parkovat na nekrytém P41. Rezervace může být bezplatně zrušena až do začátku objednaného parkování.

Parkoviště P20

Toto parkoviště se nachází dvě minuty chůze od terminálu 2 a pět minut chůze od terminálu 1. K dispozici na tomto parkovišti je i služba mytí automobilů. Můžete zde také parkovat 3 hodiny zdarma, pokud jdete nakoupit do obchodů na letišti před bezpečnostní kontrolou a zároveň utratíte více než 20 € (tato služba není kompatibilní s online rezervací parkování). Parkovné na týden vás vyjde okolo 185 €.

Součástí P20 je i parkování Premium, kdy vám auto zaparkují, dotankují (případně dobijí), umyjí a vyčistí interiér. Součástí je i ochrana vašeho vozidla 24/7. Poplatek za tuto službu činí 19 € za den.

Parkoviště P7 a P5

Lehkou chůzí se z parkoviště P7 dostanete na terminál 1 za dvě minuty a na terminál 2 za pět minut. Za parkování na týden zaplatíte zhruba 164 €.

P5 leží o trochu dál, ale i tak vám cesta zabere dvě minuty chůze na terminál 1 a deset minut chůze na terminál 2. Týdenní parkovné vyjde zhruba na 120 €.

Parkování letiště Mnichov

Economy Parking – nejlevnější parkování

Jedná se o levnější variantu parkování a na letiště budete muset dojet vlakem S1/S8 nebo autobusem 635. Vlaky i autobusy jsou zdarma. Cesta vám nezabere dlouhou dobu a zároveň můžete navštívit „Besucher Park“, který se nachází hned vedle parkovacích domů. Všechny rezervace lze až do začátku parkování zdarma zrušit. U krytého stání je maximální výška vozů 2 metry.

  • vlak: linka S1 jezdí od 4:24 do 00:04 a S8 od 4:13 do 00:53. Interval mezi vlaky je 10 minut.
  • autobus: jezdí od 3:51 do 00:35 s intervalem 20 minut.

Parkoviště Jih – P90

Z tohoto parkoviště se na letiště dostanete vlakem během 8 minut. Jedná se o kryté parkoviště, nejvyšší patro je však bez střechy. Týdenní parkovné vás vyjde zhruba na 89 €.

Parkoviště Sever – P44, P41, P51

Z těchto parkovišť vás na letiště pohodlně odveze vlak nebo autobus. Parkoviště P44 a P51 jsou krytá, P41 je na otevřeném prostranství. Cesta na letiště vám zabere 8 minut, z P51 pak 15 minut. Za parkování na P44 na týden zaplatíte 71 €, za P41 a P51 59 €.

Camper parking – P50

Toto parkoviště je určeno pro vozidla vyšší než 2 metry. Dostanete se z něj na terminály za 15 minut vlakem. Za týdenní parkování si připravte 178 €. 

Speciální parkoviště

Valet s nabíjením pro elektromobily

Na tomto parkovišti se nemusíte o nic starat. Zaměstnanci parkoviště vám vaše elektroauto zaparkují a také dobijí. Elektroauto předáte zaměstnanci přímo před terminály (modul B a D terminálu 1 či jižní vchod terminálu 2) a vyzvednete si ho na P20 v 6. patře, případně opět před terminálem na vyžádání. Alespoň 30 minut před odevzdáním vozu zavolejte na +49 89 975 905-57, aby vše proběhlo hladce. Parkovné na týden vás vyjde zhruba na 279 €. Rezervaci můžete bezplatně zrušit až do objednaného začátku parkování.

Valet parking

Stejně jako v předchozím případě vám auto pohodlně zaparkuje zaměstnanec parkoviště. Vozidlo předáte u modulů B či D na terminálu 1 a nebo u jižního vchodu na terminál 2. Vyzvednete si ho na P20 nebo si můžete vyžádat odvoz až před terminál letiště. Pro hladké předání automobilu zavolejte na +49 89 975 905-57 alespoň 30 minut před příjezdem. Za týdenní parkování si připravte kolem 230 €.

XXL parkování

Toto parkoviště je součástí Terminal parking (P26) a je určeno pro auta, která jsou širší než norma a výškově se musí vejít do 2 metrů. Parkovací stání na XXL parkovišti je široké 3,1 metrů. Na terminál 1 dojdete do pěti minut a na terminál 2 během dvou minut pěšky. Rezervaci parkování můžete před započetí parkování kdykoliv bezplatně zrušit. Za parkování vašeho auta na týden na tomto parkovišti si připravte okolo 275 €. 

Levné parkování letiště Mnichov: parkování v širším okolí letiště

Další možností je využití některého ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště. Dopravu k terminálům poté zajišťují přímé transfery organizované jednotlivými společnostmi. Cena parkování na soukromém letišti pro vás bude zpravidla výhodnější, pokud ho sháníte na poslední chvíli. Jinak jsou ceny srovnatelné s oficiálním parkováním Economy.

Parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat. Najdete zde jak oficiální parkování, tak i soukromé poskytovatele.

  • Holiday Park & Fly Open-air: od 28 €/týden; k dispozici je stání venku i uvnitř; odvoz na letiště je zajištěn
  • APM: od 45 €/týden; doprava na letiště je zajištěna minibusy
  • Drive&Park: od 60 €/týden; doprava je v ceně parkovéno
  • ParkVogel: od 77 €/týden; kyvadlová doprava na letiště zajištěna

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování letiště Mnichov ZDARMA

Pokud chcete ušetřit, lze také zaparkovat v menších vesnicích v okolí letiště, například Freisingu či Erdingu, a poté na letiště dojet vlakem či autobusem. My jsme nechali auto na dva týdny v ulici Eichenstraße v městečku Schwaig, z nedaleké autobusové zastávky Schwaigerloh je to jen čtvrt hodiny na letiště, a to autobusem 512. Auto jsme našli, kde jsme ho nechali, nepoškozené 🙂 Najít však parkování na delší dobu bez omezení není jednoduché a auto vám může někdo po dobu parkování poškodit.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Mnichov levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Pokud hledáte levné letenky z Mnichova, mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)