letiště Johannesburgh

Letiště Johannesburg (JNB)

Letiště Johannesburg (JNB), zvané jako O. R. Tambo International Airport, je největším a také druhým nejrušnějším letištěm na celém kontinentu. Nachází se v městě Kempton Park, zhruba 23 km severovýchodně od centra Johannesburgu a 43 km již od hlavního města Jihoafrické republiky, Pretorie. Je pojmenováno na počest bývalého prezidenta JAR, Olivera Reginalda Tamba, na jehož sochu narazíš v příletové hale pro mezinárodní lety. Společně s letištěm v Kapském Městě (CPT) slouží jako hlavní vstupní brána do Jihoafrické republiky. Zajímavostí je, že odsud odlétají lety na všech šest obydlených kontinentů.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 23 km
 • Oficiální web letiště ortambo-airport.com

Letenky do Johannesburgu

Přímá linka Prahy (PRG) do Johannesburgu (JNB) neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Johannesburgu se pohybuje kolem 18 tisíc Kč. Takové letenky nejčastěji pořídíš v nabídce aerolinek jako British Airways, Lufthansa, Swiss International Air Lines či Turkish Airlines.  V akcích je možné tyto letenky ulovit i za 15 tisíc Kč.

Výrazně výhodněji vyjdou letenky do Jihoafrické republiky při odletu z nedalekých letišť jako Berlín (BER), Mnichov (MUC) nebo Vídeň (VIE). Akční letenky do Johannesburgu je možné ulovit i za 10 tisíc Kč. Nejlevnější letenky do JAR dlouhodobě nabízí aerolinky EgyptAir a Etihad Airways.

Do Johannesburgu se létá také z vybraných letišť v blízkém okolí České republiky:

   Letenky do Johannesburgu rezervuj přes náš vyhledávač.

   Doprava z letiště

   Doprava ve dne

   Vlak

   Pro dopravu z letiště Johannesburg využij rychlovlaku Gautrain, který propojuje letiště s centrem města i např. hlavním městem Pretoria.

   • Vlakovou stanici najdeš na vyvýšeném poschodí terminálu pro mezinárodní odlety.
   • Vlaky jezdí každých 10 minut od 05:00 do 21:00.
   • Cesta do Sandtonu (finanční centrum) trvá 15 minut, do centra města (stanice Park) cca 30 minut a do Pretorie pak 35 minut.
   • Jízdenka vyjde asi na 200 jihoafrických randů, což odpovídá zhruba 250 Kč.
   • Přesné jízdní řády, ceny a další informace najdeš stránky dopravce Gautrain.

   Shuttle busy a mini busy

   Za účelem hromadné přepravy větší skupiny můžeš využít shuttle-busy. Rezervaci provedeš na stránkách zprostředkovatele Hoppa.

   Půjčené auto

   Pro nezávislé cestování využij zapůjčení vlastního vozidla a vyraz objevovat krásy Jihoafrické republiky hned po příletu. Rezervuj si jedno z širokého výběru vozidel v naší autopůjčovně. Vlastní auťák je naprosto ideální volbou pro road-trip, během něhož navštívíš Krugerův národní park či dva vnitrozemské státy jako Lesotho a Svazijsko.

   Taxi

   Taxi je pohodlnou, zaručenou a jednoduchou volbou přepravy z letiště jak do centra města Johannesburg, tak i hlavního města Pretoria. Široký výběr taxíků na tebe bude čekat hned u východu z letiště.

   Levnější ceny najdeš na platformě Uber.

    

   Doprava v noci

   V nočních hodinách je nejlepším způsobem lokální přepravy místní taxi služba.

   Přestup na letišti

   Letiště Johannesburg je sice poměrně velké, nicméně přehledné a jednoduché na orientaci. Skládá se z dvou terminálů (terminál A pro mezinárodní lety a terminál B pro vnitrostátní lety). Oba terminály se však nacházejí uvnitř jedné velké budovy. Pokud tě zde čeká přestup, není důvod mít obavy. Z jednoho terminálu na druhý se v pohodě přemístíš pěšky. Na mezinárodní přestup si nech rezervu alespoň 90 minut, zatímco na domácí ti postačí klidně 45 minut.

   Dlouhé čekání na letišti Johannesburg je jako dělané pro využití služeb letištního VIP salonku. V prostorách obou terminálů na tebe čeká pět prémiových lounge dostupných všem cestujícím bez ohledu na leteckou společnost či typ letenky. Rezervuj si své místo minimálně 24 hodin před vstupem na Loungespass.com.

   Další užitečné tipy

   Letiště Johannesburg je otevřené 24 hodin denně.

   V areálu letiště Johannesburg můžeš využít 4 hodiny bezplatného Wi-Fi připojení k síti „Airports@Vast“. Při delším používání budeš vyzván k uhrazení poplatku. Stejný princip funguje v rámci všech velkých letišť v Jihoafrické republice.

   V prostorách letiště Johannesburg se nachází několik Duty Free obchodů, obchodů s nejrůznějším proviantem včetně obchodů se suvenýry. Seznam všech obchodů a jejich přesnou lokaci nalezneš na stránkách letiště.

   Při čekání na svůj let můžeš rovněž trávit čas v jedné z mnoha restaurací pokrývajících všemožné kuchyně, fast food koutky či kavárny. Kompletní seznam a rozmístění podniků nalezneš na stránkách letiště.

   Pro zjednodušení orientace se mrkni na mapu letiště Johannesburg.

   ✈️ Přílety/Odlety

   Přílety – letiště Johannesburg

   Odlety – letiště Johannesburg

   Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

   Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

   Navrhni úpravu textu
   Poslední aktualizace: 13. 5. 2024
   Subscribe
   Upozornit na
   guest
   0 Komentáře
   Zpětné vazby
   Ukázat všechny komentáře
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)