Ho Či Minovo Město (SGN)

Ho Či Minovo Město (SGN)

Letiště Ho Či Minovo Město alias letiště Tan Son Nhat je největší mezinárodním letiště ve Vietnamu a patří mezi jedno z nejrušnějších letišť na světě.

Letenky do Ho Či Minova Města

Do Ho Či Minova Města bývají akční nabídky poměrně často. Z Prahy v rámci akce se ceny pohybují okolo 11 000 Kč. O trošku výhodněji vychází letenky z Vídně, kde se můžete dostat až na cenu kolem 10 000 Kč. Nejčastěji akce bývají s aerolinkou Air China, případně se občas objeví akce od China Eastern a nebo od Xiamen Air. Jednou za čas se ale vyšvihnou i Qatar Airways a nabídnou letenky z Prahy okolo 12 – 13 000 Kč.

Běžně letenka do Ho Či Minova Města vyjde okolo 15 tisíc.

Letenky do Ho Či Minova Města rezervujte v našem rezervačním systému.

Doprava do centra

Do centra Ho Či Minova Města se dostanete několika způsoby: 

  1. autobusem. Nasednout můžete na linky 109, 49 a 152. Linka 49, alias letištní autobus, jede přímo na Cong Vieng bez jakékoliv zastávky. Cesta trvá cca 30 minut a bus vyjíždí každých 20 – 30 minut v době od 5:00 – 2:00 (směrem z centra od 5:00 do 23:00). Jízdenka vyjde na cca 40 Kč/směr.  Linky 109  a 152 jedou také sice do centra Ho Či Minova města, ale dělají cestou hodně zastávek. cesta pak vyjde minimálně na 1 hodinu a jízdenka vyjde na cca 6 – 20 Kč/směr.
  2. taxi. Díky tomu, že letiště se nachází nedaleko centra, tak taxíky nevyjdou extra draze. Cena za cestu může vyjít klidně na 200 Kč/cestu. Doporučit můžeme společnosti zelené Mai Ling a červenozelené Vinasun Taxi.
  3. Grab/Uber. Jako v jiných asijských městech doporučujeme využít služeb těchto dvou „taxi“služeb. Ačkoliv letištní taxíky nejsou nejdražší, s Grabem nebo Uberem se můžete dostat až na 50 % ceny taxíku.

Přestup na letišti

Letiště Ho Či Minovo Město (SGN) má 2 terminály. Terminál č. 1 je pro vnitrostátní lety, terminál č. 2 (nově postaven v roce 2007) je určen pro lety mezinárodní. Pokud přestupujete v rámci jedné letenky z mezinárodního letu na další mezinárodní let, tak vám na přestup postačí cca 1 hodina (neměníte terminál). Pokud ovšem plánujete přestupovat na let vnitrostátní (i když je v rámci jedné letenky), doporučujeme si na přestup vyhradit cca 2-3 hodiny. Musíte totiž vystát frontu na víza „on arrival“, projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu je na vnitrostátním terminálů (č. 1) odbavit.

Mapky jednotlivých terminálů naleznete na stránkách letiště.

Další užitečné tipy

Nezapomeňte, že do Vietnamu potřebujete vízum. Proces není nikterak složitý, ale je potřeba si o víza zažádat ještě před cestou. Jak na víza se dočtete u nás ve speciálním článku.Úschovna zavazadel je v příletové hale na terminálu č. 2. Zavazadlo na den vás vyjde na necelých 300 Kč.

Letiště Ho Či Minovo Město (SGN) je otevřené nonstop.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Ho Či Minově městě najdete na oficiálních stránkách letiště.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 17. 11. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)