Letiště Ho Či Minovo Město (SGN)

Letiště Ho Či Minovo Město (SGN)

Mezinárodní letiště Ho Či Minovo Město (SGN), neboli také letiště Tan Son Nhat či letiště Saigon, je nejrušnějším letištěm ve Vietnamu a leží v jižní části země. Letiště nabízí spojení do destinací po celé JV Asii, několika destinací na Blízkém východě a s pár městy také v Evropě. Svou základnu zde mají aerolinky Vietnam Airlines, VASCO, Bamboo Airways, Pacific Airways a VietJet Air. V roce 2019 letištěm prošlo více než 41,2 milionů cestujících.

Letenky do Ho Či Minova Města

Z Prahy do Ho Či Minova Města přímo žádná aerolinka nelétá, několikrát ročně se však objeví pěkná akce na letenky do Vietnamu s jedním přestupem. Levné letenky z Prahy do Vietnamu pořídíte okolo 15 000 Kč, průměrná cena letenek osciluje okolo hranice 19 000 Kč. Letenky s jedním přestupem pořídíte nejčastěji u Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu (IST), u Emirates s přestupem v Dubaji (DXB), či u Qatar Airways s přestupem v Dauhá (DOH). Let z Prahy do jižního Vietnamu trvá od 15 hodin s jedním přestupem. 

Levněji klasicky vychází letenky z okolních letišť, například z Vídně (VIE) či Mnichova (MUC). Akční letenky do Vietnamu z Rakouska a Německa pořídíte i okolo 12 000 Kč.

Spojení bez přestupů mezi letištěm Ho Či Minovo Město a střední Evropou, konkrétně Frankfurtem (FRA) a Mnichovem (MUC), zajišťuje aerolinka Vietnam Airlines. 

Letenky do Ho Či Minova Města rezervujte v našem rezervačním systému.

Doprava z letiště Ho Či Minovo Město

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště jezdí autobusové linky 109 a 152, které staví před mezinárodním terminálem. Cesta vám zabere asi 45 minut a vyjde vás od 6 000 VND (asi 6 Kč), jízdenky si koupíte ve stánku na letišti či v autobuse. Linka 152 jezdí mezi 5:45 a 18:15, linka 109 od 5:30 do 1:00 s intervalem 15 – 20 minut.

Další možností je využít kyvadlového autobusu 49, který jezdí z letiště do centra. Jízdenka vás vyjde na 40 000 VND (asi 37 Kč).

Taxi

Díky tomu, že letiště se nachází nedaleko centra, tak taxíky nevyjdou extra draze. Cena za cestu může vyjít klidně na 200 Kč/cestu. Doporučit můžeme společnosti zelené Mai Ling a červenozelené Vinasun Taxi.

Jako v jiných asijských městech doporučujeme využít služeb společnosti Grab. 

Doprava v noci

V nočních hodinách hromadná doprava z letiště Ho Či Minovo Město nejezdí, budete si muset vzít taxík nebo Grab.

Přestup na letišti

Letiště Ho Či Minovo Město (SGN) má 2 terminály. Terminál 1 je pro vnitrostátní lety, terminál 2 (nově postaven v roce 2007) je určen pro lety mezinárodní.

Pokud přestupujete v rámci jedné letenky z mezinárodního letu na další mezinárodní let, tak vám na přestup postačí cca 1 hodina (neměníte terminál). Pokud ovšem plánujete přestupovat na let vnitrostátní (i když je v rámci jedné letenky), doporučujeme si na přestup vyhradit cca 2 – 3 hodiny. Musíte totiž vystát frontu na víza „on arrival“, projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu je na vnitrostátním terminálů odbavit.

Přímo na letišti se žádný letištní hotel nenachází. Pokud potřebujete přespat v blízkosti letiště Ho Či Minovo Město, mrkněte se na Booking.com.

Svůj přestup si zpříjemníte v některém z letištních salónků.

Další užitečné tipy

Úschovna zavazadel je v příletové hale na terminálu č. 2. Zavazadlo na den vás vyjde na necelých 300 Kč.

Letiště Ho Či Minovo Město (SGN) je otevřené 24 hodin denně.

Na letišti najdete několik možností občerstvení a obchodů nejen se suvenýry.

V příletové hale se nachází také bankomat, kde si vyberete místní měnu.

Pokud se vám na letišti cokoliv ztratí, zamiřte do příslušného kiosku, který najdete vedle celní kontroly.

Mapu terminál najdete na oficiálních stránkách letiště. 

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 2. 4. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)