Royal Jordanian

Royal Jordanian

Aerolinka Royal Jordanian (RJ) je národní aerolinkou Jordánska se sídlem v hlavním městě této země v Ammánu (AMM). Založena byla v roce 1963. V současnosti je členem letecké aliance Oneworld. Motem dopravce je slogan: "A World of Stories".
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 51 × 41 × 23 cm a o max. váze 7 kg; malé o velikosti tašky na notebook nebo kabelky
  • Občerstvení na krátkých letech malé občerstvení; na dlouhých plnohodnotné teplé jídlo
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.rj.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 4 hodiny před odletem.

Výběr oblíbeného sedadla je zdarma.

Naše recenze

Jedná se o lehce nadprůměrnou aerolinku. Sice se nevyrovná vyhlášeným aerolinkám Perského zálivu (Emirates či Qatar Airways), ale rozhodně špatná není (především, pokud s ní vychytáte pěknou akcičku do JV za pár kaček). Těšit se můžete na velmi milý personál na palubě a výborné dezerty, které nezklamou ani Pohlreicha.

Plusem u Royal Jordanian je také jejich vlastní „stopover program„, kdy při dostatečně dlouhém přestupu můžete využít jejich nocleh či dopravu do centra Ammánu zdarma.

Zavazadla

Každý cestující si může s sebou na palubu vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 51 × 41 × 23 cm (celkem 115 cm) a váhu 7 kg. Za malé příruční zavazadlo je považována menší kabelka, taška na notebook, deštník nebo kamera.

Odbavené zavazadlo je vždy také v ceně, ale jeho váha a počet se odvíjí od destinace a tarifní třídy: letenky do Evropy – 1 ks do 23 kg, letenky do Severní Ameriky – 2 ks do 23 kg, ostatní destinace – 1 ks do 23 kg.

Nákup letenek

Letenky Royal Jordanian kupuje u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku Royal Jordanian můžete kontaktovat v angličtině na telefonním čísle +962 651 000 00. Linka je dostupná 24/7.

Služby

Na palubě letadel Royal Jordanian se můžete těšit na malé občerstvení na kratších letech a na teplé plnohodnotné jídlo na letech delších. Zároveň na většině letech mají zábavní systém v podobě velkého výběru her, hudby a filmů.

Prozatím nenabízí wifi připojení na palubách svých letadel.

Destinace

Royal Jordanian létají do více než 50 zemí, ale bohužel Česká Republika mezi ně nepatří. Odlétat s nimi můžete ovšem z Vídně (VIE) nebo z Berlína (BER).

Občas se s nimi dají ulovit pěkné akce do Thajska, Malajsie či Hong Kongu.

Flotila

Aerolinka v současnosti vlastní 25 letadel: 5× Airbus A319-100, 6× Airbus A320-200, 2× Airbus A321-200, 7× Boeing 787-8, 2× Embraer 175 a 2× Embraer 195.

Mrkněte se na podrobné informace o flotile Royal Jordanian.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)