Bermudské ostrovy

Bezpečnost ve Velké Británii

Itineráře
1 vzor
Seznamka
1 člověk

Velká Británie má nízkou úroveň zločinnosti, podobně jako jiné vyspělé evropské země. Vyšší kriminalita se vyskytuje ve větších aglomeracích, především v Londýně. Mluvíme o kapesních krádežích a přepadeních. Výjimečně, ale stále častěji, dochází také ke krádežím z motocyklů, kdy pachatel za jízdy okrade chodce o kabelku či mobilní telefon a s ukradeným předmětem ujede. Dodržujte několik jednoduchých doporučení a ušetříte si mnoho starostí. Důležité doklady a cennosti si nikdy neukládejte na jedno místo, rozmístěte je do několika zavazadel nebo ještě lépe, pokud je to možné, uschovejte je do hotelového trezoru. Vyvarujte se větším obnosům hotovosti. Nenechávejte si žádné cennosti v autě, neodkládejte svá zavazadla mimo dosah. Zvláště v turistických oblastech noste batoh před sebou, kabelku zapínáním k sobě. Nenoste drahé šperky a hodinky. Zvlášť opatrní buďte při návštěvě historických památek, v restauracích, vlacích a londýnském metru. Neprocházejte se odlehlými místy a parky Londýna po setmění, nenastupujte do taxi bez licence. Bezpečnost ve Velké Británii tak bude na vaší straně.

Bezpečnost ve Velké Británii

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD. Samozřejmostí je být v kontaktu s rodinným příslušníkem nebo přáteli v ČR, kteří znají vaše cestovatelské plány a mohou vám v případě nouze finančně pomoci nebo se obrátit na zastupitelský úřad či policii. Velvyslanectví České republiky najdete v Londýně na adrese 26-30 Kensington Palace Gardens, kontaktovat jej můžete na telefonním čísle +44 (0)20 7243 7908 ve všední dny.

Upozorňujeme, že zákony Velké Británie přísně zakazují nosit na veřejnosti zbraně. Za zbraně se považují i nože s čepelí delší tří palců (7,62 cm), nože s pojistkou a pepřové či slzné spreje. Ponechte proto tyto předměty raději doma.

Očkování

Při cestě do Velké Británie není povinné žádné očkování, my přesto doporučujeme alespoň cestovatelský základ. Cestovatelským základem je očkování proti žloutence A + B, navíc si před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu – interval přeočkování u dospělých osob je 10 – 15 let. Neprošvihli jste náhodou přeočkování? Více o očkování na cesty si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)