Velká Británie

Velká Británie

Velká Británie tvoří spolu se Severním Irskem Spojené království, je konstituční monarchií a jedinečným místem na dovolenou. Britské počasí je sice nechvalně proslulé neustávajícím deštěm, zataženou oblohou a při pobřeží silným větrem, města ale hrají zábavou a kosmopolitním mixem obyvatel. Navštivte Velkou Británii a nechte se přenést v čase. Přes 5000 let historie pamatuje místní půda, hledejte a ona vám ukáže svá tajemství. Kamenné kruhy a rozvaliny leží odhalené na travnatých pláních, hrady zdobí vrcholné linie útesů a středověké katedrály vám seberou dech. To vše je prostřídáno moderními věžáky 21. století a prosklenými stěnami zrcadlícími viktoriánskou architekturu. Je to prolnutí starého s novým a tradičního se současným. Velká Británie i její sousední Irsko se také pyšní neobyčejnou přírodou – mluvíme o vysokánských útesech omílaných chladnou vodou oceánu, o slané mořské pěně poletující ve vánku, o pláních a rašeliništích, jezerech a malebných kopcích.

Velká Británie

Snad nejnavštěvovanějším místem celé Velké Británie je Londýn. London je město skutečně globálního významu a i uvnitř sebe má kousek z každého koutu zeměkoule. Na rušných ulicích slyšíte zpěvný britský přízvuk, přitom cítíte vůni indického jídla a vidíte ženy v hidžábech. Britská metropole je hlavním městem umění, vznikl tu punk a galerie vystavují staré mistry i moderní šílenství. Shakespearova divadelní představení plní hlediště diváky, když hospody otevřou své dveře a roztočí se „ejly“, načnou lahve whiskey a Londýn zahalí noc.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 3. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)