Bermudské ostrovy

Počasí ve Velké Británii

Itineráře
1 vzor
Seznamka
1 člověk

Počasí ve Velké BritániiBritské počasí

Britské počasí si nese nechvalnou pověst, dejte mu ale šanci, překvapí vás. Je faktem, že ve Velké Británii prší často, díky Golfskému proudu jsou tu ale zimy i léta mírná a tak teplota vzduchu je celoročně velmi příjemná. Velká Británie spadá pod mírné oceánské podnebí, průměrná denní teplota je nejvyšší v červenci se svými 18 °C a nejnižší v lednu, kdy panuje 5 °C. Počasí se charakterizuje jako velmi proměnlivé, západní pobřeží je deštivé, východní decentně sušší. Teplota moře zde uvedená je naměřená v Brightonu, severnější oblasti jsou omývané vodou podstatně chladnější. V létě je možné se koupat jen v plavkách, na jaře či na podzim oceníte oblek z neoprenu. Proč se koupat ve Velké Británii? Jihozápadní část země, především hrabství Cornwall, nabízí skvělé možnosti surfování, v přilehlých mořích se také potápí a šnorchluje s tuleni – báječný zážitek!

Počasí ve Velké Británii v lednu

Leden je nejchladnějším měsícem v roce, přesto je leden ve Velké Británii teplejší, než ve střední Evropě. Ve dne se setkáte s teplotami okolo 6 °C, v noci pak klesají na stupeň jeden. Ve Skotsku a severní části Anglie sněží, i v Londýně se ojediněle můžete setkat s bílou, třpytivou ozdobou ulic – to je pak atmosféra opravdu jedinečná, a díky kombinaci s povánočními slevami v obchodech je právě leden oblíbeným termínem pro návštěvu hlavního města Velké Británie.

Počasí ve Velké Británii v únoru

V únoru ve Spojeném království panuje zima, ovšem podstatně mírnější, než na kterou jsme zvyklí. Denní teploty se pohybují okolo 7 °C, v noci pak klesají téměř k bodu mrazu. Ojediněle se můžete setkat se sněhem, zvlášť v jižní části Anglie se ale jedná o sníh mokrý, anebo o déšť. Přečkejte je nad pintou „ejlu“ nebo skleničkou whiskey v jednom z místních barů – ty nejlepší servírují v Belfastu, Glasgow a Edinburghu.

Počasí ve Velké Británii v březnu

V březnu začíná britské jaro a sněhové přeháňky se zamění za dešťové. Příroda se pomalu začíná probouzet, díky teplotám okolo 7 °C ale doporučujeme především výlety do měst, kde se můžete před mrazíky nebo přeháňkou schovat do galerie nebo jednoho z mnoha úchvatných muzeí. Doporučujeme vám navštívit Londýn nebo Bristol.

Počasí ve Velké Británii v dubnu

V dubnu ustávají srážky a teploty se zvedají k dennímu průměru 10 °C a začíná tak turistická sezóna. Duben je ideální především pro návštěvu měst, ale i katedrál, kostelů a hradů rozesetých po venkově anebo road tripy britskou přírodou.

Počasí ve Velké Británii v květnu

V květnu už je turistická sezóna ve Velké Británii v plném proudu. Denní maxima v Anglii dosahují 17 °C, minima padají na 7 °C. V květnu se můžete vypravit poznávat krásy Skotska, zde počítejte s teplotními maximy okolo 12 °C. Květen je nejméně deštivým měsícem celého roku.

Počasí ve Velké Británii v červnu

V červnu přichází do Velké Británie léto. Nezapomeňte, že ve Velké Británii panuje mírné oceánské podnebí a anglické léto není tak horké, jako to středoevropské. Denní maxima mají hodnotu 19 °C a minima 10 °C, i v létě si s sebou do Velké Británie sbalte svetřík a pláštěnku. Průměrné srážky v červnu dělají 67 mm.

Počasí ve Velké Británii v červenci

V červenci je sezóna turismu na Britských ostrovech na svém vrcholu. Teplota je nejvyšší z celého roku – průměrně 18 °C, s denním maximem 21 °C a minimem 12 °C. Co takhle si zaletět za drsnou a nespoutanou přírodou Severního Irska? Zde vás mile překvapí 16 hodin slunečního svitu denně. Nezapomeňte si vzít nepromokavou bundu nebo pláštěnku pro přečkání 71 mm deště, který v průběhu července v Severním Irsku spadá. Na území Anglie je to o něco méně – 63 mm deště.

Počasí ve Velké Británii v srpnu

V srpnu se Velká Británie pyšní nejvyšší teplotou vody z celého roku, při jižním pobřeží je to 17 °C. Britové v tuto dobu odpočívají na svých plážích, ty nejznámější leží v Brightonu a Bournemouth. Přidáte se k nim? Vzduch má v srpnu teplotu průměrně 17 °C s nejvyšší denní teplotou až 21 °C, na jižním pobřeží dokonce 23 °C.

Počasí ve Velké Británii v září

Velké Británii v září začíná podzim, průměrné teploty se drží na příjemných 14 °C, voda je stále nejteplejší z roku – 17 °C. V září počítejte se zesilujícím větrem, zvláště, pokud se pohybujete na jihozápadním pobřeží Británie. K návštěvě doporučujeme Skotsko, kde podzim probouzí teplé barvy přírody a z výhledů na tamní kopce a planiny se vám zatočí hlava.

Počasí ve Velké Británii v říjnu

Říjen je ve Velké Británii nejdeštivějším měsícem – spadne 92 mm vody. Teploty se drží průměrně na 10 °C. Doporučujeme strávit dovolenou v některém z fantastických britských měst, třeba rovnou v tom hlavním – v uměleckém Londýně. Zde se můžete kdykoliv před přeháňkou schovat do galerie, obchodu nebo kavárny na šálek výtečného čaje.

Počasí ve Velké Británii v listopadu

V listopadu očekávejte průměrné teploty okolo 7 °C, přes 9 °C se denní teplota nedostane. V listopadu jsou také časté srážky, naprší průměrně 88 mm měsíčně. Podzim ve Velké Británii je zkrátka sychravým obdobím, to k této destinaci patří a propůjčuje jí svou jedinečnost – nenechte si ji ujít.

Počasí ve Velké Británii v prosinci

Zimních 6 °C je ve Velké Británii průměrnou prosincovou teplotou. Přes den očekávejte maxima přes 7 °C, v brzkých ranních hodinách minima 2 °C. V prosinci spadá relativně vysoké množství srážek – 87 mm, povětšinou v podobě deště, výjimečně můžete zahlédnout třpytivý sníh. Na prosincovou dovolenou doporučujeme Londýn a jeho kouzelnou vánoční atmosféru. Londýn je také skvělým místem na nakupování vánočních dárků.

Letenky do Velké Británie hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)