Spojené státy americké

Počasí v USA

Počasí v USA
Počasí na východním pobřeží USA, konkrétně v New York City. Počasí v jiných částech USA se může výrazně lišit.

 

USA – počasí

USA spojuje 50 států, rozkládají se přes půl kontinentu, a tak podnebné podmínky jsou velmi různorodé napříč federací. Chladná až arktická Aljaška je protipólem tropické Floridy, východní pobřeží je poměrně vlhké, s kontinentálním klimatem podobným tomu, co známe z Evropy, a postupně se oteplujícím směrem na jih. Naopak západní pobřeží je suché s dlouhými a horkými léty a mírnou zimou. Hlavní turistickou sezónou je léto, kdy je počasí z celého roku nejslunečnější, ale i jaro a podzim jsou u turistů oblíbené pro své příjemné teploty pohybující se okolo 23 °C. Zima naopak přináší do většiny USA bohatou sněhovou nadílku a úžasnou předvánoční atmosféru. Zajímá vás, jaké je počasí v USA v průběhu roku?

Počasí v USA v lednu

Leden je nejchladnějším měsícem roku s průměrnou denní teplotou pouhých 11 °C napříč celými Spojenými státy. V New Yorku se teploty pohybují od mrazivých -4 °C v noci až k 6 °C v poledne, v San Franciscu je průměrná lednová teplota 10 °C, v Los Angeles je lednová teplotní škála 8 °C až 20 °C a Miami překvapí nejvyššími denními teplotami 24 °C, padajícími v noci pouze k 16 °C. V chladnějších částech USA očekávejte sněžení. V New Yorku sněží až 10 dní v měsíci a slunce zapadá před pátou hodinou v podvečer.

Počasí v USA v únoru

V únoru je v USA sice chladno, ale také velmi slunečno. Slunce prosvítí oblaka více než 10 hodin denně a srážky se napříč USA drží na průměru pouhých 48 mm – s velkou šancí žádný déšť během vaší návštěvy USA neuvidíte. Průměrná denní teplota napříč USA je na 14 °C, v New Yorku stoupá od -3 °C v noci k 7 °C ve dne, v San Franciscu se pohybuje mezi 8 a 15 °C, v Los Angeles mezi 8 °C a 18 °C mezitím, co v Miami stoupá i přes 24 °C doplněných stejně vysokou teplotou moře. Že by první letošní koupačka?

Počasí v USA v březnu

V březnu se v USA začne zlehka oteplovat a příroda se probouzet k životu. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 19 °C, v New Yorku klesá od denních 9 °C k 1 °C v noci. Utečte před zimou do slunečného Miami! Denní teploty v Miami se pohybují okolo 25 °C a klesají jen k 18 °C v noci, moře má příjemnou teplotu na koupání a palmy jsou úžasnou kulisou vašich fotek z dovolené. Na Floridě prší pouze 6 dní v měsíci, během kterých spadá 53 mm deště. Slunce zapadá těsně před půl sedmou večer.

Počasí v USA v dubnu

Průměrná dubnová teplota napříč Spojenými státy se pohybuje okolo 23 °C s více než 13 hodinami přímého slunečního svitu denně. Při pobřeží se může zvedat vítr o síle až 18 km/h. Chcete zažít netradiční Velikonoce? Zkuste šílené Las Vegas nebo vyrelaxovanou Havaj s denními maximy i více než 26 °C v obou destinacích.

Počasí v USA v květnu

Až 14 hodin denně vám paprsky slunce zpříjemní vaši květnovou návštěvu USA. Květen je ale zároveň nejdeštivějším měsícem roku. Zkrátka aprílové počasí přichází do Ameriky v květnu! V New Yorku očekávejte průměrnou teplotu 20 °C a déšť každý druhý den, za celý měsíc spadá 114 mm deště. V San Franciscu se teploty pohybují od 10 do 18 °C a v Los Angeles stoupají až k 22 °C. V Miami je v květnu léto už v plném proudu, denní teploty hravě šplhají k 29 °C, počítat je ale nutné se 175 mm deště nezřídka provázenými bouřkou. Co takhle v květnu navštívit Chicago?

Počasí v USA v červnu

V červnu se USA výrazně ohřeje, průměrná teplota napříč celou federací je na 31 °C, především ve vyprahlém vnitrozemí mohou teploty dosahovat až nesnesitelných hodnot. V New Yorku se teploty pohybují mezi příjemnými 17 a 27 °C, v San Franciscu mezi 13 a 19 °C a v Los Angeles okolo 23 °C. V Miami stoupají k tropickým 30 °C a klesají jen lehce – k 24 °C – v noci. Miamské léto ale doprovází bouřky a srážky s až 178 mm deště! Červen je ideálním měsícem k návštěvě přírody na Aljašce. Denní teploty se na Aljašce pohybují okolo 17 °C, na večer si ale nezapomeňte sbalit teplou bundu – teploty mohou klesnout k 8 °C.

Počasí v USA v červenci

Červenec je v USA nejteplejším měsícem roku. Teploty dosahují až 34 °C! V New Yorku očekávejte maxima okolo 29 °C a minima na 20 °C. San Francisco vás překvapí teplotami mezi 13 a 22 °C a Miami průměrnou teplotou 28 °C. Pozor! Stále trvá období dešťů, napršet může více než 150 mm deště. K návštěvě doporučujeme kalifornské Los Angeles. Teploty v L.A. se pohybují okolo příjemných 22 °C s maximy až 27 °C a potěší vás téměř neustále jasná obloha. Nezapomeňte na kvalitní opalovací krém a dostatečné množství tekutin!

Počasí v USA v srpnu

Srpen je měsícem relaxu. Dny jsou na většině území USA dlouhé 13 hodin a teploty jsou letní a horké. V New Yorku se nejvyšší denní teploty pohybují okolo 28 °C, zajděte si udělat piknik do Central Parku! V srpnu tam prší 9 dní v měsíci. V San Franciscu stoupají odpolední teploty maximálně k 22 °C a šance dešťových srážek jsou minimální. Moře na západním pobřeží má velmi osvěžujících 15 °C. V Los Angeles se dočkáte nejvyšších teplot až 28 °C, v noci klesajících k 16 °C. Miami na východním pobřeží zažívá tropických 31 °C, silné deště a teplotu moře 30 °C připomínající horkou koupel ve vířivce.

Počasí v USA v září

New York má v září průměrnou denní teplotu 24 °C, v noci klesá k 16 °C. Teplota moře je 21 °C a vlhkost vzduchu nízká. Prší osm dní v měsíci, během kterých spadá 92 mm deště. San Francisco je chladnější, teploty se pohybují mezi 13 a 22 °C a prší pouhé dva dny v měsíci. Los Angeles dosahuje maximálních teplot 25 °C a prší jediný den, a to téměř neznatelně (2 mm). Tropické Miami se stále nachází v období dešťů, během září naprší až 178 mm vody. Dny jsou dlouhé 12 hodin.

Počasí v USA v říjnu

Kam v říjnu na dovolenou? Do San Francisca! Denní teploty se pohybují okolo příjemných 21 °C a v noci klesají jen k 12 °C. Prší pouze dva dny v měsíci, kdy naprší 35 mm deště. Dny jsou dlouhé 11 hodin a slunce zapadá před sedmou večer. Newyorské teploty nedosahují více než 18 °C a v noci klesají k 10 °C. Maxima v Miami hlásí 29 °C a Chicago se drží na průměru 11 °C.

Počasí v USA v listopadu

V listopadu se celé USA začíná ochlazovat. V New Yorku očekávejte denní teploty nejvýše 12 °C a v noci chladivých 5 °C. Prší 12 dní v měsíci. V San Franciscu se listopadové teploty nachází mezi 10 a 19 °C a vlhkost vzduchu je vyšší. V Los Angeles nejvyšší denní teploty v listopadu dosahují 22 °C a v Miami až 27 °C a klesají k 20 °C v noci. Období dešťů na Floridě pomalu ustupuje a dny jsou dlouhé 11 hodin.

Počasí v USA v prosinci

Zažili jste někdy vánoční atmosféru v New Yorku? Je báječná! Sněhová nadílka ozdobí sochu Svobody i Brooklynský most a v Central Parku se jezdí na bruslích. Průměrná denní teplota je na 6 °C, v noci klesá pod bod mrazu. Jiné části USA jsou teplejší, průměrná teplota v San Franciscu se drží na 14 °C a v Los Angeles teploty stoupají i k 20 °C. Teploty v tropickém Miami se pohybují mezi 24 °C ve dne a 17 °C v noci a dny jsou dlouhé skvělých 11 hodin.

Hledáš akční letenky do USA? Stáhni si naší revoluční appku na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče! 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 29. 12. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)