Spojené státy americké

Bezpečnost v USA

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
3 lidi

USA je poměrně bezpečnou zemí, ve velkých městech Ameriky je však kriminalita vyšší, než v evropských metropolích. Dodržujte několik jednoduchých doporučení a ušetříte si mnoho starostí. Dávejte pozor na své batohy a kabelky, raději je noste přes sebou, v davu lidí si je přidržujte. Důležité doklady, peníze a cennosti si rozdělte do více zavazadel nebo je ponechte na hotelovém trezoru. Zjistěte si bezpečnostní situaci jednotlivých městských čtvrtí a do těch méně bezpečných nechoďte, především ne v noci. Mezi nejproslulejší města s vysokou kriminalitou patří East St. Louis v Illinois, Camden v New Jersey a Detroit v Michiganu. Buďte obezřetní a svá zavazadla nikdy nenechávejte v autě. Bezpečnost v USA tak bude na vaší straně.

Bezpečnost v USA

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD. Samozřejmostí je být v kontaktu s rodinným příslušníkem nebo přáteli v ČR, kteří znají vaše cestovatelské plány a mohou vám v případě nouze finančně pomoci nebo se obrátit na zastupitelský úřad či policii. Velvyslanectví České republiky najdete ve Washingtonu, D.C. na adrese 3900 Spring of Freedom St. NW, kontaktovat jej můžete na telefonním čísle +1 (202) 274-9100.

Riziko přírodních katastrof

V USA se můžete setkat s tornády a hurikány, a to především na jihu a v centru USA. V některých oblastech také hrozí záplavy, extrémní sucha nebo přírodní požáry. Sezóna tornád trvá od března do června, tornáda se ale mohou objevit kdykoliv během celého roku. Hurikány přichází na východní pobřeží USA obvykle od začátku června do konce listopadu a na západní pobřeží od poloviny května opět do konce listopadu, nejvyšší frekvenci mají v září. Sezóna požárů obvykle začíná v létě. Doporučujeme zvážit vaší cestu do rizikových oblastí v sezóně přírodních katastrof. Na místě sledujte televizní zpravodajství a v případě zasažení přírodní katastrofou se řiďte pokyny amerických orgánů.

Zdraví a očkování

Při cestě do USA není povinné žádné očkování, my přesto doporučujeme alespoň cestovatelský základ. Cestovatelským základem je očkování proti žloutence A + B, navíc si před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu – interval přeočkování u dospělých osob je 10 – 15 let. Neprošvihli jste náhodou přeočkování? Více o očkování na cesty si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje. Bezpečnost v USA v kontextu zdraví je velice vysoká, zdravotní péče je také ale extrémně nákladná. Sjednejte si před cestou cestovní pojištění, ať finance nemusíte řešit.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)