Spojené arabské emiráty

Počasí ve Spojených arabských emirátech

Počasí ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty – počasí

Počasí v SAE je horké a suché. Pouštní klima je typické svou nízkou vlhkostí vzduchu, častými písečnými bouřemi a denními teplotami šplhajícími i nad 40 °C. Hlavní turistická sezóna ve Spojených arabských emirátech je od října do dubna, kdy jsou teploty nižší a dovolí tak návštěvy památek, atrakcí a pouště. Na koupání a relaxační dovolenou na pláži doporučujeme jarní a podzimní měsíce, kdy se teplota vody pohybuje mezi příjemnými 25 a 30 °C. Nejdražším obdobím pro návštěvu SAE je prosinec a leden, kdy mnoho turistů létá do Dubaje za slevami a nákupy – ceny hotelů jsou vysoké. Nízkou sezónou SAE jsou letní prázdniny, kdy horko dosahuje až 50 °C. Dubaj a Abú Dhabí leží u moře a proto tu vlhkost vzduchu dosahuje vyšších hodnot: kombinaci vlhkého vzduchu s extrémně vysokými teplotami doporučujeme nepodceňovat.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v lednu

Leden je velmi oblíbený pro návštěvu Dubaje. Nejvyšší denní teploty se pohybují okolo příjemných 24 °C a lákají tak i k aktivnímu vyžití a sportu. Nezapomeňte si sbalit svetřík nebo lehkou bundu na chladnější večery. Moře má teplotu 21 °C a vlhkost vzduchu je nízká. Prší pouze dva dny v měsíci a jen velmi lehce. Dny jsou dlouhé 11 hodin a slunce zapadá kolem půl šesté večer.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v únoru

Už tě nebaví dlouhá a studená zima? Zaleť si do SAE! V únoru vás potěší průměrné teploty 20 °C s maximy více než 24 °C. Moře má osvěžujících 21 °C a vlhkost vzduchu je nízká. Dny jsou dlouhé 11 hodin s 8 hodinami slunečních paprsků. V únoru je sice nejvyšší úhrn srážek z celého roku, v Dubaji to ale znamená pouze 34 mm deště během 4 dnů. No worries!

Počasí ve Spojených arabských emirátech v březnu

Březen je dalším oblíbeným měsícem pro dovolenou ve Spojených arabských emirátech. Průměrná denní teplota je 23 °C s maximem 28 °C a minimem 17 °C. Můžete se setkat s písečnou bouří vanoucí ze Saúdské Arábie. Vlhkost vzduchu v přímořských městech lehce stoupá a teplota moře je příjemných 23 °C super na koupačku! Západ slunce očekávejte v půl sedmé večer. Co na dovolenou do Abú Dhabí?

Počasí ve Spojených arabských emirátech v dubnu

Duben je skvělým měsícem na relaxační dovolenou u moře. Denní maxima jsou na 33 °C s průměrnou denní teplotou 26 °C. Moře má 25 °C – ideální teplota na plavání. Vlhkost vzduchu u moře je vysoká a prší obvykle 2 dny v měsíci, během kterých spadne téměř neznatelných 7 mm deště. Dny jsou dlouhé 13 hodin se západem slunce před sedmou hodinou.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v květnu

V květnu začíná v Dubaji vedlejší turistická sezóna. Teploty šplhají na tropických 37 °C s průměrnou denní teplotou 31 °C a teplotou v noci 23 °C. Osvěžte se v moři – má teplotu 29 °C – a relaxujte pod stíny palem a slunečníků. Dny jsou dlouhé 13 hodin s 11 hodinami slunečních paprsků denně.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v červnu

Červen je velmi horkým měsícem ve Spojených arabských emirátech. Denní maxima se pohybují kolem 39 °C, běžně překračují tropickou čtyřicítku. V noci se ochladí jen lehce – na 26 °C – doporučujeme ubytování s klimatizací. Teplota moře je 31 °C a vlhkost vzduchu v Dubaji a dalších přímořských městech je extrémně vysoká. Očekávejte dny dlouhé 14 hodin se západem slunce v 7 večer.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v červenci

Červenec je dalším extrémně horkým měsícem v Dubaji a celých Spojených arabských emirátech. Průměrná teplota je 35 °C s denními maximy 41 °C, ojediněle mohou být teploty ještě vyšší. Denní minimum je na 29 °C a moře má 33 °C. Nezapomeňte pravidelně používat krém s vysokým UV faktorem! V červenci obvykle neprší a dny jsou dlouhé 14 hodin.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v srpnu

Srpen je měsícem s nejvyššími teplotami roku. Průměrná denní teplota v Dubaji je 36 °C s obvyklým maximem 41 °C, teploty však mohou dosahovat až 50 °C! V kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu mohou být tyto vysoké teploty pro mnoho lidí nepříjemné až nesnesitelné. Moře má 33 °C a déšť je v srpnu velmi výjimečný. Dny jdou dlouhé 13 hodin s 10 hodinami slunečních paprsků denně.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v září

Září je vedlejší turistickou sezónou v SAE. Průměrná denní teplota je 33 °C a denními maximy 38 °C – používejte opalovací krém s vysokým faktorem, pijte dostatečné množství vody a vyhněte se polednímu slunci. Moře má v září teplotu 32 °C a vlhkost vzduchu v přímořských oblastech je extrémně vysoká. Dny jsou dlouhé 12 hodin a 10 z nich svítí slunce.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v říjnu

V říjnu začíná ve Spojených arabských emirátech hlavní turistická sezóna. Očekávejte průměrnou denní teplotu 29 °C s maximy okolo 36 °C. Perský záliv má v říjnu teplotu 30 °C a nabízí tak skvělé možnosti koupání a relaxační dovolené. Vlhkost vzduchu v přímořských letoviscích je vysoká a šance dešťových srážek je minimální. Na co ještě čekáte? Kupte si letenky do Dubaje.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v listopadu

Dejte si pauzu od evropského podzimu a ohřejte se pod paprsky slunce v Dubaji. Průměrné denní teploty jsou příjemných 25 °C s denními maximy 31 °C a teplotou v noci 18 °C. Moře má fantastických 28 °C a vlhkost vzduchu pomalu klesá. Očekávejte dny dlouhé 11 hodin s 9 hodinami slunečních paprsků a minimálním deštěm.

Počasí ve Spojených arabských emirátech v prosinci

Prosinec je nejoblíbenějším měsícem na návštěvu Spojených arabských emirátů – očekávejte vysoké ceny a plně zarezervované hotely. Průměrná teplota vzduchu je 21 °C s denním maximem 26 °C a chladnějšími večery s teplotou 15 °C. Teplota moře je 23 °C a vlhkost vzduchu nízká. Pršet může dva dny v měsíci, průměrně spadá ale jen 14 mm deště. Slunce zapadá okolo půl šesté večer.

Letenky do Spojených arabských emirátů hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)