Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty se nacházejí ve východní části Arabského poloostrova na pobřeží Perského zálivu, kde sousedí se Saúdskou Arábií a Ománem. Námořní hranici sdílí také s Katarem, Íránem a Pákistánem. Většina z nás si při zmínce Spojených arabských emirátů představí především ty dva nejznámější: Dubaj a Abú Dhabí. Ty však mají ještě pětici dalších bratříčků a dohromady je celá federace tvořena celkem sedmi emiráty:

  • Abú Dhabí – zdaleka největší (i nejbohatší) z emirátů se stejnojmenným hlavní městem;
  • Dubaj – druhý největší, nejznámější a nejlidnatější emirát;
  • Adžmán – nejmenší z emirátů, orientovaný na zemědělství;
  • Fudžajra – východní emirát ležící v hornaté oblasti u hranic s Ománem, kde vyšší srážkové úhrny umožňují věnovat se zemědělství; turistů nabídne dlouhé písečné pláže a bohatý podmořský svět;
  • Rás al-Chajma – na jeho území se nachází místa zalesněné pohoří Hajar; oblíbený mezi turisty pro své pláže;
  • Šadržá – jako jediný leží na pobřeží Perského i Ománského zálivu;
  • Umm al-Kuvajn – malý (nejméně osídlený) emirát  ležící v severní části země.

Dovolená ve Spojených arabských emirátech je zárukou kvality. Za luxusní je považováno zejména město Dubaj, ale mnoho velmi kvalitních hotelů naleznete téměř v každém z emirátů. Hlavní město Abú Dhabí vám učaruje množstvím krásných mešit a paláců, luxusní Dubaj pak svou moderní architekturou a „kosmopolitními vibes“. Zbylé emiráty jsou vyhledávány především pro své dlouhé písečné pláže a ideální podmínky pro potápění (Fudžajra a Rás al-Chajma).

Navzdory všem superlativům, které zde můžeme vysypat z rukávu, se dovolená ve Spojených arabských emirátech nemusí ani extrémně prodražit. To platí i v případě, když si ji celou poskládáte tzv. na vlastní triko. Základem jsou levné letenky do Dubaje, které se z Prahy objeví několikrát do roka. Spojené arabské emiráty rozhodně stojí za vaši návštěvu.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)