Itálie

Počasí v Itálii

Itineráře
4 vzory
Seznamka
2 lidi

Počasí v Itálii

Italské počasí

Itálie díky svému podlouhlému tvaru a zvrásněné krajině v sobě pojí hned několik klimat. Dolomity na severu jsou od podzimu až do pozdního jara pokryté hustým bílým kožíškem, mezitím co temperamentní Neapol téměř nezná zimu a v Římě budete mít i v únoru chuť na zmrzlinu – na tu pravou italskou. Itálii lze rozdělit do čtyř klimatických zón – středomořské klima s horkými, suchými léty a deštivou zimou, kde téměř nikdy nesněží a prázdninové teploty se pohybují nad 30 °C. Do této středomořské oblasti spadá téměř celé pobřeží Itálie s výjimkou Benátska a Furlánska-Julského Benátska, najdete tu tedy Řím, Neapol, Pescaru, Cagliari a mnoho dalších měst. Právě tuto klimatickou zónu také můžete vidět graficky zobrazenou výše.

Dále v Itálii panuje středomořské klima s mírnějšími, ale přesto příjemnými léty. V létě se nejvyšší denní teploty pohybují lehce pod 30 °C a v zimě může padat i sníh. Do této oblasti patří například Potenza a Prizzi. Vlhké subtropické klima se vyznačuje teplým, deštivým létem a chladnější zimou, tolik typickou pro města Milán, Benátky, Verona a Boloňa. Čtvrtým klimatem je to oceánské, najdete jej ve výškách Apeninského pohoří a v podhůří italských Alp. V létě se teplota pohybuje okolo 20 °C a v zimě sněží. Čím bychom šli po alpských stráních výš a výš, tím chladnější a náladovější počasí bychom našli – to už mluvíme o subarktickém klimatu a o tundře. Zde je i v létě nutné nosit zimní oblečení a nenechat se překvapit námrazou a sněhem.

Počasí v Itálii v lednu

Leden je v Itálii poměrně chladným a deštivým měsícem, průměrné denní teploty se v Římě pohybují kolem 8 °C a až 100 mm srážek můžete očekávat během ledna v Římě. Benátky na severu Itálie jsou chladnější, v noci teploty padají až k bodu mrazu. Naopak jih země je relativně příjemný a s nepromokavou bundou a teplým svetrem zde určitě strávíte příjemnou dovolenou.

Počasí v Itálii v únoru

Únoru stále panuje zimní počasí, proměňte to ale ve svou výhodu – zaleťte si lyžovat do Alp! Miláno se chlubí nejen skvělým risottem, ale i dostupností do ski areálů Dolomit. Sněhu je v této oblasti v únoru více než dostatek, přesto se můžete těšit na modrou oblohu a slunce. Zimní raodvánky vás nelákají? Řím se v únoru pohybuje kolem 8 °C a Sicílie o stupeň výše. S teplou bundou tak můžete i únor využít k poznávání památek a kultury měst.

Počasí v Itálii v březnu

Březen v Itálii je stále ještě zimním měsícem, přesto je znát určité oteplení. Teploty se pohybují okolo 10 °C, v noci ale klesají i k 4 °C. Březen není vhodným měsícem ke koupání, poznávání památek nebo probouzející se přírody ale jistě stojí za návštěvu Itálie. A co teprve umění a architektura Florencie.

Počasí v Itálii v dubnu

Duben je opravdovým začátkem jara, skvělý měsíc pro procházky do přírody. Nejvyšší denní teploty dosahují 20 °C a dny se prodlužují – očekávejte 13 hodin světla. Zvlášť příjemné počasí najdete na jihu, okuste Sicílii nebo Sardinii, nebudete litovat.

Počasí v Itálii v květnu

Průměrné květnové teploty v Římě se drží na 21 °C, v Benátkách na 17 °C a v Neapoli na 23 °C. Srážky jsou vzácné a dny dlouhé, a pokud máte rádi lehce chladnější vodu, květen může být měsícem koupání a odpočinku na pláži.

Počasí v Itálii v červnu

Červen je ideálním měsícem k poznávání Itálie  – teploty jsou vysoko, nepanují ale nesnesitelná horka. V Římě očekávejte průměrnou denní teplotu 21 °C, v Milánu shodně. Nejvyšší denní teploty mohou sahat až k 28 °C a moře má příjemných 23 °C. Nezapomeňte si s sebou sbalit opalovací krém!

Počasí v Itálii v červenci

V červenci se není třeba obávat dešťů, za to spalujícího slunce, teplot nad 30 °C a davů turistů ano. Doporučujeme plánovat váš getaway spíše na přímořská letoviska než na města jako je Řím nebo Florencie. Ideálním místem je Bari, Pescara nebo Cagliari.

Počasí v Itálii v srpnu

Srpen je horkým letním měsícem. V Římě očekávejte denní teploty přibližně 26 °C, v Milánu 25 °C s nejvyššími denními teplotami až 30 °C. V noci je příjemných 19 °C – skvělé na večerní procházky, noční trhy a veřeči u stolku na ulici. Sicílie má noci ještě teplejší – 22 °C – a dny kolem třicítky. Srpen je tak ideálním měsícem ke koupání, relaxu a ochutnávání místního gelata a dalších osvěžujících pochutin.

Počasí v Itálii v září

V září se začne celá Itálie ochlazovat, ale pozvolna. Denní maxima v Římě dosahují 27 °C, v noci klesají k 15 °C. Dny jsou příjemně dlouhé, očekávejte 12 hodin slunečního svitu. Září je skvělé jak k poznávání památek, měst a přírody, tak k dohánění čtení knížek na pláži a chytání bronzu.

Počasí v Itálii v říjnu

Říjnové teploty se v Římě pohybují okolo maxima 23 °C a klesají k 11 °C v noci. Nezapomeňte si s sebou proto sbalit jak letní, tak teplejší podzimní oblečení. Voda má příjemných 21 °C a tak koupání je dobrým nápadem, jak si zpříjemnit odpoledne. Dny se zkracují, západ slunce můžete pozorovat před sedmou hodinou večerní začátkem října.

Počasí v Itálii v listopadu

Průměrná teplota v Itálii v listopadu je 17 °C, lehce vyšší na jihu, lehce nižší na severu. Dny se zkracují na 9 hodin slunečního svitu, nenechte se překvapit častějšími přeháňkami a osvěžující brízou. Častější přeháňky ale znamenají také sníh na vrcholcích italských Alp, a to je dobrou zprávou pro lyžaře. Kupte si letenku do Milána, přesuňte se do Dolomit a užijte si bílých svahů a krásně upraveného prašanu, jen to sviští!

Počasí v Itálii v prosinci

Prosinec je jedním z nejchaldnějších měsíců v Itálii, teploty jen výjimečně stoupnou nad 13 °C a vítr zesiluje. Prosinec jistě není obdobím pro relax na pláži, ale poznávání místní kuchyně je v prosinci stejně lahodné, jako vždy! Dalším tahákem jsou pochopitelně italské Dolomity, které jsou v prosinci zahalené několika metry sněhu a přináší ideální podmínky pro zimní radovánky a lyžování.

Letenky do Itálie hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)