Itálie

Itálie

Itálie leží na Apeninském poloostrově, tolik známém pro svůj tvar kozačky kopající do fotbalového míče. Tento obraz ztělesňuje dvě italské vášně – styl a fotbal. Italská republika sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř republiky se pak nachází dva samostatné městské státy, jsou jimi San Marino a Vatikán. Naopak uvnitř Švýcarska leží italské území Campione d’Italia. Itálie je omývána několika moři – Jaderským, Jónským, Tyrhénským a Ligurským. Ve středozemním moři leží dva známé italské ostrovy Sardinie a Sicílie. Itálie ale není jen zemí na jihu Evropy. Itálie je gurmánským zážitkem, romantikou, hlasitým vyslovením svého názoru, Itálie je uměním žít. Nejeden turista se do Itálie při první návštěvě vášnivě zamiluje a už nikdy ji nechce opustit.

Itálie

Italské Dolomity ukazují to nejlepší z Alp, v létě při trekování i v zimě pod bílým kožíškem. Obujte lyžáky, stoupněte do lyží a trénujte carving na precizních sjezdovkách. Toskánsko je známé pro svou produkci vín, malebné zelené kopečky lemované štíhlými, vysokými topoly a zdobené hrady a kostely jsou tahákem, kterému nelze odolat. Benátky a jejich kanály jsou od Česka vzdálené jen pár hodin jízdy autem anebo jen pár set korun s nízkonákladovou aerolinkou. Boloňa vás dostane nejen na boloňské špagety, Pisa na svou šikmou věž a Florencie na umění, před kterým padnete na kolena. Řím je přehlídkou nepochopitelně úchvatné historie, Neapol pak špinavější, opravdovější Itálií s temperamentem a atmosférou. Bari je koupačkou a chytáním bronzu, italské ostrovy pak miniaturou toho všeho.

Itálie se pyšní fotogenickou přírodou i kulturním bohatstvím a nejlepší je při jejím poznávání zkombinovat obojí. Inspirujte se v itinerářích anebo naopak své cestovatelské zkušenosti do itinerářů proměňte a pomozte tak ostatním!

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)