Indonésie

Počasí v Indonésii

Počasí v Indonésii

Indonésie – počasí

Indonésie má tropické klima vyznačující se celoročním horkem, vysokou vlhkostí vzduchu a obdobím dešťů a sucha. Teploty se pohybují okolo 28 °C na pobřeží ostrovů a kolem 26 °C ve vnitrozemí s naprosto minimálními rozdíly mezi sezónami. Minimální je také změna délky dnů – rozdíl mezi nejkratším a nejdelším dnem roku dělá pouhých 48 minut. Vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 70 a 90 % – taková vlhkost výrazně zvyšuje pocitovou teplotu. Období dešťů trvá od listopadu do března. Hlavní turistická sezóna v Indonésii je od května do října a duben spolu s koncem října a začátkem listopadu se označují za vedlejší turistickou sezónu, kdy hrozí občasné deště, ale turistů je méně a ceny ubytování se drží nízko. Mrkněte na grafické zobrazení počasí na Bali! Počasí na dalších indonéských ostrovech je podobné.

Počasí v Indonésii v lednu

Denní maxima v lednu šplhají k tropickým 31 °C a v noci klesají k 24 °C. Teplota moře je nejvyšší z celého roku (29 °C) a vlhkost je velmi vysoko. V lednu je v Indonésii období dešťů, prší průměrně 19 dní v měsíci a spadá až 325 mm deště. I v lednu ale přijdou dny, kdy celý den svítí slunce, navíc ceny hotelů a služeb se drží nízko. Na co ještě čekáte? Kupte si letenku na exotické Bali.

Počasí v Indonésii v únoru

Denní maxima v únoru šplhají k tropickým 31 °C a v noci klesají k 24 °C. Únor je měsícem s nejnižší teplotou roku, díky extrémní vlhkosti vzduchu ale pocítíte horko a dusno. Osvěžte se v moři! Moře má 29 °C a je ideální ke koupání. V únoru očekávejte v Indonésii vydatné deště, prší průměrně 18 dní v měsíci a spadá 267 mm vody. Den je dlouhý 12 hodin během kterých 8 hodin svítí slunce.

Počasí v Indonésii v březnu

V březnu vás čekají denní teploty maximálně 31 °C a minimálně 25 °C s teplotou vody 28 °C – skvělé ke koupání. Březen se nachází v období dešťů, to ale postupně ustává – očekávejte 210 mm deště.

Počasí v Indonésii v dubnu

Duben je v Indonésii vedlejší turistickou sezónou. Prší 11 dní v měsíci během kterých spadne 111 mm deště. Teploty ve dne stoupají k 31 °C s průměrnou denní teplotou 27 °C a teplotou moře 28 °C. Zaleť si do Indonésie mezi prvními v sezóně! Kupte si letenku do Jakarty a pokračujte s Garuda Indonesia do vaší oblíbené destinace.

Počasí v Indonésii v květnu

Hlavní turistická sezóna na Bali začíná v květnu. Průměrná denní teplota je nejvyšší z roku (28 °C) s maximy až 33 °C. Doporučujeme používat opalovací krém s vysokým UV faktorem. Teplota moře je 28 °C – skvělé ke koupání, šnorchlování a k surfingu. V květnu prší 9 dní v měsíci, během nich spadne asi 70 mm deště.

Počasí v Indonésii v červnu

Červen je super měsícem na dovolenou v Indonésii! Průměrná denní teplota je 27 °C s maximy až 30 °C. Teplota vody se drží na 28 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Prší asi 5 dní v měsíci a spadá 69 mm deště. Den je dlouhý 12 hodin během kterých si můžete užít 9 hodin slunečních paprsků. Doporučujeme používat opalovací krém s vysokým UV faktorem.

Počasí v Indonésii v červenci

V červenci na Bali? No jasně! Nejvyšší denní teploty jsou na 29 °C a v noci má vzduch 23 °C. Teplota moře se pohybuje okolo 27 °C a je velmi vlhko. Prší pouhé 2 dny v měsíci během kterých naprší 76 mm deště. Slunce zapadá po šesté hodině odpoledne.

Počasí v Indonésii v srpnu

Srpen je nejméně deštivým měsícem celého roku – prší pouze jeden den, kdy se objeví 44 mm deště. Očekávejte světlo 12 hodin denně s devíti hodinami slunečních paprsků. Nejvyšší denní teploty se drží na 29 °C s průměrnou denní teplotou 27 °C. V noci teploty klesají jen lehce – k 23 °C. Super dovolenou slibuje Papua.

Počasí v Indonésii v září

V září očekávejte průměrnou teplotu v Indonésii 27 °C a denní maxima 29 °C s vysokou vlhkostí vzduchu. Moře má příjemnou teplotu 26 °C a prší dva dny v měsíci, během kterých spadne 65 mm deště. Slunce svítí 12 hodin denně s 10 hodinami slunečních paprsků. Nezapomeňte na opalovací krém a kšiltovku.

Počasí v Indonésii v říjnu

Průměrná denní teplota v Indonésii se drží na 27 °C, ale v nejteplejší části dne dosahuje až 31 °C. V noci klesá k 24 °C – sbalte si jen kraťasy a tričko. Vlhkost vzduchu je vysoká a teplota moře je 27 °C. Ke konci října začínají v Indonésii monzunové deště, naprší 146 mm. Konec října se označuje za vedlejší sezónu: hotely jsou levné a turistů je málo, počasí je ale většinu dní ideální na relaxační dovolenou.

Počasí v Indonésii v listopadu

Očekávejte denní maxima 31 °C a nejnižší denní teploty 24 °C s vysokou vlhkostí vzduchu. Moře má 28 °C, fantastické k vodním radovánkám! Prší průměrně 8 dní v měsíci s 193 mm deště. Začátek listopadu se označuje za vedlejší turistickou sezónu. Dovolenou v Indonésii v listopadu doporučujeme, protože ceny se drží nízko a počasí není špatné.

Počasí v Indonésii v prosinci

Nejvyšší denní teplota v prosinci je 31 °C a denní minimum je 24 °C. V prosinci je v Indonésii období deštů, prší 16 dní v měsíci a spadá asi 250 mm deště. Nejvíce vlhké jsou hornaté oblasti, naopak u moře prší méně. Dny jsou dlouhé 13 hodin a slunce zapadá v půl sedmé.

Hledáte akční letenky na Bali? Letenky do Indonésie najdete v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)