Indonésie

Indonésie

Indonésie patří mezi jednu z nejlidnatějších, nejdiverzifikovanějších a nejčlenitějších zemí světa. Každý cestovatel si zde díky této rozmanitosti přijde na své. Města, pralesy, sopky, chrámy, jezera, pláže; křesťané, buddhisté, hinduisté, muslimové. Batakové, Torajové, Dajakové, Balijci atd. To je jen krátký výčet toho, na co se v zemi rozložené na více jak 17 tisících ostrovech můžete těšit. Ne nadarmo se proto Indonésii říká tropický ráj.

Většina turistů míří na nejznámější z ostrovů, na Bali. Ovšem Indonésie nabízí mnohem více a určitě doporučujeme zavítat i na další ostrovy této země. Na Sumatře se můžete těšit například na národní park s volně žijícími orangutany v přírodě. Na Jávě na vás čeká bohaté kulturní dědictví v podobě několika skvostných buddhistických chrámů. Lombok zase láká surfaře z celého světa díky krásným dlouhým, a ve srovnání s Bali prázdným, plážím. Na Komodských ostrovech na vás číhá největší ještěr na světě, varan komodský. Oblastí Raja Ampat v Západní Papuy zas nepohrdne žádný milovník podmořského světa. Na Sulawesi se pak můžete zúčastnit netradičních pohřebních rituálů, na které nenarazíte nikde jinde ve světě. Takhle bychom mohli pokračovat do aleluja. Jelikož co ostrov, to nějaká rarita.

Indonésané, ačkoliv jich zde žije kolem 300 milionů obyvatel, jsou neuvěřitelně milí a přátelští lidé. Jakmile se s nimi dáte do řeči, bude se vám na ně hodně těžko zapomínat.

Jste rozhodnutí se do Indonésie vypravit? Ať už na Bali, Lombok nebo jiný ostrov? Letenky kupujte v našem vyhledávači. A pokud jste dostatečně flexibilní, tak si klidně počkejte na nějaké akční letenky.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 18. 4. 2024

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)