Z Prahy do Uzbekistánu: Samarkand i Taškent s Turkish Airlines
3.10.2023

Z Prahy do Uzbekistánu: Samarkand i Taškent s Turkish Airlines

11 254

O této nabídce

Další destinací, do níž můžete ulovit zlevněné letenky v aktuální promo akci letecké společnosti Turkish Airlines, je středoasijský Uzbekistán. Vybrat si navíc lze hned ze dvou cílových destinací, a to hlavního města Taškent (TAS) nebo populárního turistického cíle v Samarkandu (SKD). Zpáteční letenky z Prahy (PRG) do obou těchto měst pořídíte za pěknou cenu 11 276 Kč. Případně se nabízí zkombinovat cestu do tzv. „open-jaw letenek“ s příletem do jednoho a odletem právě z druhého ze zmiňovaných měst. Takové kombo si snadno poskládáte v našem vyhledávači díky záložce „Více měst“. Termínově se inspirujte v kalendářích níže.

Základní tarif „Promo“ obsahuje bezplatnou přepravu odbaveného zavazadla s hmotností 30 kg. Routing poté zahrnuje jeden příjemný přestup v tureckém Istanbulu (IST) v rámci obou cest. Nabídka termínů je vcelku pestrá a rozprostírá v kalendářích napříč měsíci od  letošního listopadu do března nadcházejícího roku. Ucelený souhrn všech dostupných termínů na vás tradičně čeká uvnitř našich kalendářů níže.

Podívejte se také na další akční nabídky od Turkish Airlines:

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Po stopách Hedvábné stezky do Uzbekistánu

Všudypřítomný písek a hliněné stavby, oranžový opar Uzbekistánu. Země teprve nedávno otevřela své hranice, poznávejte její perly jako jedni z prvních. Zdobené madrasy, mešity a mausolea vám hned připomenou kulturu natolik odlišnou od té naší. Svolávání z minaretů se mísí s hlasy trhovců nabízející bavlnu a hedvábí. Město Chiva na karavany otroků a barbarskou krutost už jen vzpomíná, line se jím přátelská atmosféra a pohostinnost k návštěvníkům. K snídani se podává čaj slazený domácími povidly, celý den voní ulicemi lahodné pokrmy. Hrby velbloudů odpočívají ve stínu a krásné dívky mezi nimi vykračují v pestrobarevných šatech. Uzbekistán sice vzkvétá, v jeho nekončících pouštích ale něco umírá – Aralské jezero nebo také Aralské moře, jehož voda byla po staletí využívána pro pěstování bavlny, uzbeckého bílého zlata. Na jeho místě teď už jen smutně leží hřbitov rybářských lodí, a třpytivé krystalky soli se třepotají vzduchem, zdobíc oranžovou prázdnotu…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Cesta do Uzbekistánu

Cestování do Uzbekistánu je již „jako dřív“. Žádné testy, certifikáty ani formuláře. Všechny užitečné informace a přehled aktualizovaných opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Uzbekistánu“.

Náhled letenky z Prahy do Taškentu s odletem ze Samarkandu za 11 276 Kč

Z Prahy do Uzbekistánu: Samarkand i Taškent s Turkish Airlines


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)