Nová zavazadlová politika Pegasus Airlines
15.2.2024

Nová zavazadlová politika Pegasus Airlines

Novinky, z nichž cestovatelé nebudou mít příliš radosti, včera oznámila turecká nízkonákladovka Pegasus Airlines. Ta spojuje Prahu (PRG) s tureckým Istanbulem – letiště Sabiha Gökcen (SAW) a od letošního roku nově také s Antalyí (AYT). Poměrně často v její nabídce ulovíte i akční letenky na Blízký východ či do střední Asie. Nejlevnější tarif „Basic“ doposud zahrnoval možnost cestovat s velkým kabinovým zavazadlem zdarma, což se ovšem nyní mění. Nový základní tarif „Light“ již obsahuje pouze bezplatnou přepravu malého příručního zavazadla. Podrobné informace o všech změnách popisujeme níže v článku.

Pegasus Airlines není jediným dopravcem, který v únoru přišel s nepopulární změnou své zavazadlové politiky. V minulém týdnu jsme vás informovali také o úpravách v možnosti přepravy zavazadel, s nimiž přišla nízkonákladová Transavia.

Změny platné od 14. února 2024

Nové tarify

Aerolinka představuje nové tarify „Light“/ „Saver“/ „Saver Plus“ / „Comfort Flex“. V případě letenek vystavených do 14. února 2024 si cestovatelé mohli zdarma na palubu Pegasu vzít velké kabinové zavazadlo o rozměrech do 55 × 40 × 20 cm. Turecká aerolinka ale počínaje tímto datem zavádí změny! Základní tarif „Light“ nově obsahuje pouze osobní věc o rozměrech 40 × 30 × 15 cm s váhovým limitu do 3 kg. Rozměry klasicky splňuje například malý batoh, kabelka či taška na laptop. Turecký dopravce se novou politikou připojuje k Ryanairu, Wizz Airu a dalším nízkonákladovým aerolinkám.

Potřebuji cestovat s větším zavazadlem

Klasické kabinové zavazadlo (max. rozměry 55 × 40 × 20 cm & hmotnost 8 kg) si přikoupíte během rezervace. Příplatek se liší dle destinace a začíná na 15 € v jednom směru.

Cestovatelé s letenkami v základním tarifu „Light“ si mohou také za zvýhodněnou cenu dokoupit odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 12 kg.

Územní platnost změn

Změna se týká všech mezinárodních letů a také letů na Severní Kypr. U vnitrostátních letů po Turecku se nic nemění a nejnižší tarif stále obsahuje velké kabinové zavazadlo.

Kompletní tarifní struktura & povolená zavazadla u Pegasus Airlines

Nové vyšší tarify „Saver“, „Saver Plus“ a „Comfort Flex“ obsahují, kromě osobní věci, velké kabinové zavazadlo i odbavené zavazadlo do 20 kg.

Nová zavazadlová politika Pegasus Airlines

Mám platnou letenku vystavenou před 14. únorem

Pokud máte letenku s Pegasem zakoupenou před 14. únorem, platí pro vás „stará pravidla“ – můžete si na svou cestu vzít velké kabinové zavazadlo.

Důvody pro změny v zavazadlové politice

Aerolinka změnu komentuje lépe uzpůsobenými balíčky pro cestovatele, zvýšením pohodlí během letů a kratšími časy při nástupu do letadla.

Více informací najdete na stránkách aerolinky Pegasus Airlines.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)