Záletník 66 aneb novinky ze světa cestování a letectví
25.10.2022

Záletník 66 aneb novinky ze světa cestování a letectví

Nenech si utéct nejčerstvější dávku novinek ze světa letectví i oblasti cestování. Kalendář hlásí neděli, a to znamená jediné: do světa vyletěl další díl našeho, v posledních týdnech velmi pravidelného, magazínu Záletník – tentokráte již s pořadovým číslem 66! Máme pro vás dvě cestovatelské aktuality z Nového Zélandu a Ekvádoru. Na Letišti v Praze přivítali nového dopravce, ománský SalamAir. Flydubai nabídne cestovatelům dvě nové destinace. Lufthansa představila proměnu interiéru prémiových tříd a Wizz Air obnovuje linku z Vídně do Eilatu. Tak s chutí do čtení nejucelenějšího přehledu cestovatelských/leteckých novinek na českém internetu.

Novinky ze světa cestování

Velká část světa je už pro cestovatele otevřena zcela bez restrikcí, tudíž novinek z „cestovatelského rybníčku“ již není toliko. V uplynulém týdnu jsme zaregistrovali opět dvojici změn, a sice velmi zajímavých a potěšitelných změn. Nejprve 20. října 2022 zrušil Nový Zéland povinnost vyplňovat před cestou do země příjezdový formulář, čímž reálně odstranil poslední podmínku vstupu do země související s pandemií nemoci „COVID-19“. Cestování na Nový Zéland je tedy od tohoto týdně opět jako dříve.

Druhá skvělá novinka k nám přiletěla z jihoamerického kontinentu, konkrétně z Ekvádoru. Ten se taktéž 20. říjnem 2022 stal třetí destinací v Jižní Americe, která zrušila příjezdovou „COVID byrokracii“ (ačkoliv jedna podmínka přeci jen zůstala). Nově cestovatelé nemusí před cestou do Ekvádoru ani na přilehlé souostroví Galapágy předkládat negativní PCR test či očkovací certifikát! I nadále ale platí povinnost vyplnit před cestou příjezdový formulář.

Novinky ze světa letectví

✈️🇨🇿 Novinky z Letiště Praha

Do Prahy začal létat ománský SalamAir

V pátek 21. října do Prahy poprvé přiletěl Airbus A321neo mladé ománské aerolinky SalamAir. Nízkonákladový dopravce z jihu Arabského poloostrova zahájil provoz na nových linkách do Prahy o 14 dnů dříve oproti původní plánům. Na cestovatele čekají nezvyklé trojúhelníkové linky: ve středu Salalah – Praha – Muscat a v pátek Muscat – Praha – Salalah.

Kompletní informace o nových linkách z Prahy do Ománu shrnujeme v tomto článku.

LOT navyšuje počet letů z Prahy do Varšavy

Polská aerolinka LOT s příchodem zimního letového řádu navýší počet spojů z Prahy do Varšavy. Polský dopravce nabídne cestovatelům 34 letů týdně. Létat se bude každý den 5× (s výjimkou neděle kdy jsou v letovém řádu vypsány čtyři lety).

✈️🌐 Letem světem

Flydubai přidávají dvě nové destinace do své sítě

V rezervačním systému letecké společnosti Flydubai se objevily dvě nové destinace. Do obou si samozřejmě mohou zaletět také čeští cestovatelé s jedním přestupem v Dubaji. Portfolio dopravce se rozrostlo o druhý ostrov na Maledivách. Od 4. února 2023 začne aerolinka létat na ostrov Gan, nejjižnější ostrov celého maledivského souostroví. Pohodlné routingy z Prahy lze poskládat na pátečních a nedělních rotacích.

Další novinkou jsou lety do druhého největšího města Kyrgyzstánu, Oše. Do něho začne dceřiná společnosti aerolinky Emirates létat již za několik týdnů – první let je naplánován již na 3. listopadu. Cestovatelé budou moci vybírat ze dvou týdenních rotací mezi Dubají a Ošem (pondělí a čtvrtek).

Wizz Air obnoví lety do Eilatu na jihu Izraele

Do přístavního města na jihu Izraele se Wizz Air vrátí po téměř třech letech. Prozatím počítá se sezonním provozem dvou linek: z Říma a z Vídně, což je skvělá zpráva i pro všechny tuzemské cestovatele. Zpáteční letenky z Vídně do Eilatu pořídíte za ceny začínají na jedné tisícikoruně a psali jsme o nich v tomto tipu!

Dalším novým a zajímavým linkám maďarské aerolinky jsme se věnovali v minulém díle našeho magazínu Záletník. 

Lufthansa proměnila interiér prémiových tříd na palubě dálkových letadel

Dlouho očekávanou proměnu interiéru na palubách dálkových letadel oznámila německá aerolinka Lufthansa. Prvními letadly s novým interiérem, nazývaným Allegris, se stanou Airbusy A350-900. Cestovatelé s letenkami ve „first class“ se poprvé budou moci těšit ze soukromí v privátní kabině (suite). Částečně podobný komfort čeká také cestovatele v „business class“, kde však stěny nevedou až ke stropu.

Updatem projde také nabídka „lůžka v ekonomické třídě“. Od loňského roku si mohli cestovatelé zarezervovat více sedaček v jedné řadě a lehnout si na ně. Nově pro na bude na palubě přichystána matrace přes celou trojsedačku, která jim zajistí větší komfort pro spánek.

Detaily o novém produktu Lufthansy naleznete na jejím webu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)