SalamAir začne létat z Prahy do Ománu a spustí 2 nové linky
13.6.2022

SalamAir začne létat z Prahy do Ománu a spustí 2 nové linky

Vypadá to, že ománská letecká společnost SalamAir, by přeci jen mohla zahájit provoz na pravidelných linkách z Prahy do Ománu. V plánech dopravce figurují hned dvě nové linky – z Prahy do hlavního města Muscatu a z Prahy na jih země do letoviska Salalah. Se spuštěním nových spojení se počítá od listopadu 2022 a ceny zpátečních letenek se zatím pohybují kolem 12 tisíc Kč.

Doufejme, že druhý pokus již aerolince vyjde. Původně měla totiž mezi Prahou a Salalahem létat již minulou zimu, o čemž jsme vás informovali v tomto článku z 3. listopadu 2021. Z plánů ovšem nedlouho poté sešlo. Nyní je situace o poznání nadějnější, jelikož letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti.

Kdy a jak často se bude létat?

Zahájení provozu pravidelného spojení mezi Českou republikou a Sultanátem Omán je naplánováno na začátek listopadu 2022. Dle rezervačního systému dopravce bude na trasu nasazován moderní Airbus A321LR a doba letu se bude pohybovat kolem 8 hodin.

Letový řád na lince z Prahy do Muscatu

Provoz na lince z Prahy do hlavního města Ománu, Muscatu, bude zahájen ve středu 2. listopadu 2022. Na trase z Prahy do Ománu se bude létat 1× týdně, a to právě ve zmiňované středy. V obráceném směru se počítá s páteční rotací.

  • Praha – Muscat -> 21:35 – 07:35 (+1)
  • Muscat – Praha -> 14:00 – 18:15

Letový řád na lince z Prahy do Salalahu

Provoz na lince z Prahy do Salalahu bude zahájen v pátek 4. listopadu 2022. Stejně jako v případě linky do hlavního města bude i tato operována 1× týdně. Ve směru do Ománu se bude létat vždy v pátek, zatímco v obráceném gardu každou středu.

  • Praha – Salalah -> 19:15 – 06:20 (+1)
  • Salalah – Praha -> 14:40 – 20:35

Kolik budou stát letenky?

Letenky na nových linkách z Prahy do Ománu je již možné zakoupit přímo v rezervačním systému aerolinky.

Zpáteční letenky z Prahy do Muscatu aktuálně vyjdou na 11 778 Kč v tarifu „Light“ s příručním zavazadlem. Ve vyšším tarifu „Friendly“, vč. odbaveného zavazadla á 20 kg, za ně cestovatel zaplatí jen nepatrně více, a to 12 140 Kč.

SalamAir začne létat z Prahy do Ománu a spustí 2 nové linky
Náhled letenky z Prahy do Muscatu za 11 778 Kč

Zpáteční letenky z Prahy do Salalahu jsou o něco dražší. Letenky v nejnižším tarifu „Light“ pořídíte za 12 997 Kč a letenky ve vyšším tarifu „Friendly“ za 13 360 Kč.

Jaké jsou vstupní podmínky do Ománu?

Těžko předpovídat, jaké budou vstupní podmínky do Ománu během podzimu. Aktuálně však Sultanát Omán hlásí skvělé zprávy, když v závěru května zrušil veškeré vstupní podmínky v souvislosti s pandemií nemoci „COVID-19“ a suspendoval taktéž lokální opatření. Za účelem cesty do Ománu vám tak postačí disponovat turistickým vízem a cestovním pojištěním.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Ománu“.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)