SalamAir zastavuje lety z Prahy do Ománu
15.8.2023

SalamAir zastavuje lety z Prahy do Ománu

EDIT (8. 9. 2023): Ufff, to jsou zvraty. Letenky na trase mezi Prahou (PRG) a Maskatem (MCT) se opětovně objevily v rezervačním systému dopravce. Žádné oficiální stanoviska k celé situaci od letecké společnosti bohužel neexistuje. Více informací o aktuální situaci jsme shrnuli do nového článku.

EDIT (15. 8. 2023): SalamAir rozesmutněl české cestovatele a znenadání stáhl ze svého rezervačního systému lety z Prahy do Ománu po celou zimní sezonu 2023/2024. Pozastavení spojení z Prahy (PRG) do Maskatu (MCT) se bohužel dotkne také cestovatelů, kteří na jeho křídlech plánovali v nadcházejících měsících letět do Kuala Lumpur či na thajský Phuket, kam dopravce nabízel ještě v minulém týdnu letenky za velmi lákavé ceny. Pokud se vás zrušení daných letů dotkne, kontaktuje přímo prodejce, u něhož jste letenky koupili.

EDIT (22. 10. 2022): SalamAir nakonec poprvé do Prahy přiletěl o dva týdny dříve, než bylo původně plánováno, a to v pátek 21. října 2022. První let společnosti z našeho území směřoval do města Salalah na jihu Ománu. Ve středu 26. října 2022 budou zahájeny také lety do hlavního města, Muscatu.

Komentáře k zahájení provozu nových linek

„Začátek provozu letů z Prahy do Maskatu a Salály naší leteckou společností považujeme za důležitý milník. Nové spojení vytváří vynikající příležitost pro Čechy, kteří tak mohou prozkoumat Omán a navštívit další destinace. Hlavní město Ománu, Maskat, je neobyčejně krásné, je to oáza historie a kultury obklopená mořem, horami a pouští. Maskat je důležitým centrem obchodu, ekonomických aktivit a je považován za administrativní centrum Ománu. Těšíme se také na turisty z Prahy v malebné Salály. SalamAir chce otevřít všechny cesty na různé trhy, umožnit cestování, obchod a zároveň vytvořit možnosti pro nové cestovatele, kteří chtějí poznat a zažít nezapomenutelnou dovolenou,“ řekl kapitán a zároveň generální ředitel společnosti SalamAir Mohamed Ahmed.

„Spojení z České republiky do Salály v Ománu má jednoznačně turistický potenciál. V případě přímé linky do Maskatu však sledujeme také potenciál obchodní a dále také možnost přestupů do vzdálenějších destinací na Blízkém Východě a Asii. Počítáme s tím, že by letecká společnost SalamAir mohla během zimní letové sezóny mezi Ománem a Českou republikou přepravit až devět tisíc cestujících v jednom směru. Doposud byly destinace v Ománu obsluhovány z Prahy převážně sezónními charterovými linkami,“ říká ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.


původní text z 13. června 2022

Vypadá to, že ománská letecká společnost SalamAir, by přeci jen mohla zahájit provoz na pravidelných linkách z Prahy do Ománu. V plánech dopravce figurují hned dvě nové linky – z Prahy do hlavního města Muscatu a z Prahy na jih země do letoviska Salalah. Se spuštěním nových spojení se počítá od listopadu 2022 a ceny zpátečních letenek se zatím pohybují kolem 12 tisíc Kč.

Doufejme, že druhý pokus již aerolince vyjde. Původně měla totiž mezi Prahou a Salalahem létat již minulou zimu, o čemž jsme vás informovali v tomto článku z 3. listopadu 2021. Z plánů ovšem nedlouho poté sešlo. Nyní je situace o poznání nadějnější, jelikož letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti.

Kdy a jak často se bude létat?

Zahájení provozu pravidelného spojení mezi Českou republikou a Sultanátem Omán je naplánováno na začátek listopadu 2022. Dle rezervačního systému dopravce bude na trasu nasazován moderní Airbus A321LR a doba letu se bude pohybovat kolem 8 hodin.

Letový řád na lince z Prahy do Muscatu

Provoz na lince z Prahy do hlavního města Ománu, Muscatu, bude zahájen ve středu 2. listopadu 2022. Na trase z Prahy do Ománu se bude létat 1× týdně, a to právě ve zmiňované středy. V obráceném směru se počítá s páteční rotací.

  • Praha – Muscat -> 21:35 – 07:35 (+1)
  • Muscat – Praha -> 14:00 – 18:15

Letový řád na lince z Prahy do Salalahu

Provoz na lince z Prahy do Salalahu bude zahájen v pátek 4. listopadu 2022. Stejně jako v případě linky do hlavního města bude i tato operována 1× týdně. Ve směru do Ománu se bude létat vždy v pátek, zatímco v obráceném gardu každou středu.

  • Praha – Salalah -> 19:15 – 06:20 (+1)
  • Salalah – Praha -> 14:40 – 20:35

Kolik budou stát letenky?

Letenky na nových linkách z Prahy do Ománu je již možné zakoupit přímo v rezervačním systému aerolinky.

Zpáteční letenky z Prahy do Muscatu aktuálně vyjdou na 11 778 Kč v tarifu „Light“ s příručním zavazadlem. Ve vyšším tarifu „Friendly“, vč. odbaveného zavazadla á 20 kg, za ně cestovatel zaplatí jen nepatrně více, a to 12 140 Kč.

SalamAir zastavuje lety z Prahy do Ománu
Náhled letenky z Prahy do Muscatu za 11 778 Kč

Zpáteční letenky z Prahy do Salalahu jsou o něco dražší. Letenky v nejnižším tarifu „Light“ pořídíte za 12 997 Kč a letenky ve vyšším tarifu „Friendly“ za 13 360 Kč.

Jaké jsou vstupní podmínky do Ománu?

Těžko předpovídat, jaké budou vstupní podmínky do Ománu během podzimu. Aktuálně však Sultanát Omán hlásí skvělé zprávy, když v závěru května zrušil veškeré vstupní podmínky v souvislosti s pandemií nemoci „COVID-19“ a suspendoval taktéž lokální opatření. Za účelem cesty do Ománu vám tak postačí disponovat turistickým vízem a cestovním pojištěním.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Ománu“.

Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)